» Poradna » Programy

NTLRD nenalezen ( Vista)

Dobrý den. Chtěl bych Vás tady požádat o pomoc. Sám už jsem si bezradný....

Z jistých důvodů jsem byl donucen k přeinstalování OS. Při teto udalosti, jsem se rozhodl, že zkusím přejít z XP na Vistu. Jelikož mám na HDD hodně důležitých dat, rozhodl jsem si je ponechat. Původně mám disk rozdělen na dva oddíly a tak jsem to co potřebuju dal na jeden oddíl a druhý oddíl, kde byl Win XP, jsem na jiném počítači zformátoval, abych na něj pak mohl nainstalovat čistou instalaci Visty.

Problém nastává ještě před samotným začátkem instalace. Když do mechaniky vložím DVD s Vistou a mám vše nastavení k bootovani z CD-ROM měla by teoreticky začít instalace. To se bohužel nestane a naskočí mi pouze hláška:

Verifying data....
BOOT CD/DVD:
NTLRD nenalezen
restartujte počítač stisknutím CTRL + ALT + DELETE

Na internetu jsem našel plno rad, ale žádna neřešila (aspoň myslím) můj problém. Proto jsem se obrátil na tuto poradnu a doufám aspoň v nějakou pomoc

Odpovědi na otázku

chybna instalacka?

skuste dat original DVD....

To jako ze by bylo spatne DVD s Vistami?

System sa snazi bootovat z HDD, nie z DVD.
Preco ? Vadne DVD, vadna mechanika alebo nespravne volba bootu v BIOSE.

Alebo uplne jednoducha blbost, ze ked sa objavi hlaska "BOOT CD/DVD:" nestlacis klavesu ?