» Poradna » Programy

NTLDR nenalezen

Tuto hlášku to ukazuje známému po zapnutí PC, co to znamená a jak se to dá opravit???

Děkuji

Odpovědi na otázku

tu je navod ako to opravit support.microsoft.com ...

tady taky - richardstary.wz.cz ... - a česky

instalacnim cd win xp/ vista

nebo taky bios nevidí systemovy disk,mně se to taky stalo

To by hlasil "No system disk or disk error".

čo skúsiť fixmbr cez inštalačné cd? viem že príkazový riadok veľa ľuďom moc nehovorí,ale často je to jediná možnosť na zistenie príčiny problému!ovšem ak sa hd neprihlási v bios-e (stalo sa mi to viackrát)väčšinou bol na vine napájací kábel ku hd(to sa týka towers)notebook je iná kapitola

tady taky www.ovsem.net ...

tak prehrati souboru z instalacniho cd nepomohlo, existuje jeste nejake dalsi reseni?

fixmbr a fixbbot.

tak uz se povedlo, ale nyni to chce soubor hal.dll

uz jsem prepsal i hal.dll a ntoskrnl a ted mi to pise: windows\system32\cofig\system nenezen nebo poskozen

jak to zpravit?

jezis maria...pochop uz konecne, ze ten system je uz tak rozdrbany, ze to treba sfomatovat a preinstalovat. To tam teraz chces nahradzovat kazdy z niekolko tisic suborov co tvoria windows?

jjj suhlas! rozjebany disk!particie v prdeli!nedokonalé spoje na konektoroch!ako keby doktor medicíny operoval cez mobil...

A že by samo sa to? Zkontrolovat kabel, RAM - Memtestem, disk utilitou ze stránek výrobce a nová instalace.