» Poradna » Windows (a jiné OS)

NTLDR nenalezen. Restarujte stisknutím Ctrl+Alt+Del

Spadl mi počítač, nikdy už řádně nenaběhl, kousnul se v různých fázích spuštění systému Win7 a po několika resetech se chování ustálilo na tom, že krátce po spuštění se ještě na černém okně objeví hláška z nadpisu. A to i po vložení instalačního CD. Na Google jsem našel návody na obnovu, které ovšem předpokládají fungující klávesnici. Klávesnice (Microsoft připojená kabelem) je aktivní až po naběhnutí systému, což není součástí závady, tak se chová dlouhodobě (takže nejde stisknout ani zmíněné Ctrl+Alt+Del). Co byste prosím dělali? Deska Gigabyte GA-P35-DS3

Odpovědi na otázku

Pravděpodobně zkolaboval systémový disk nebo jakýkoliv jiný hw.Jedná se o prehistorický hw na bázi Intel Pentium s ohromnou spotřebou a extrémně slabým výkonem, vhodný jedině na zimu jako teplítko pod nohy.Co s tím?Sběrný dvůr = nejrozumnější řešení.

Použij klávesnici s PS2.

Buď odešel disk nebo něco jiného.Vezměte jinou klávesnici a podívejte se nejdřív do BIOSu, jestli je HDD vidět.

Zrovna jsem s tím byl v servisu. Je nabouraný systém, v Biosu nebyla povolená klávesnice před nabootováním, takže mi tam změnili nastavení včetně čtení DVD při startu a budu moci přeinstalovat systém. Všem dík a snahu

veľmi Ti nepomohli. Milanr10000000 je múdry, ale aj namyslený

Milana bych nechal být, nikdo nejsme dokonalý, ale zaobírat se P4 pokud spadne nehodlám ani já, to si jako myslíš, že bych to řešil. Jede mi poslední doslova poslední a až zhebne půjde na jeho místo C2Q nebo dokonce i5 a i ta stála méně vč. veškerých periferií než ta P4. Muzeum je hezká věc, ale vyplatí se jen u umění ne elektroniky.

kto nechce radiť, nech neradí. Napísať "sběrny dvůr" normálny nenapíše. Buď poradiť výmenu disku, alebo smola, ale nie len vyhodiť. Jeho doska podporuje C2Q, čo nie je najhoršie (raz možno pochopíš, že nie každý má (1)9000Kč na nový). Ale ľudia s Tvojím príjmom radia len výmenu komplet PC každé 2 roky (starý za niečo predáš, nový je spoľahlivejší, ale stále na to musíš MAŤ), lebo "je to za hubičku" (pre Teba)

Cože? Nikdo a to si pamatuj nebude investovat do záchrany předpotopního PC, také mám doma 3Dfx kartu víš vůbec co to je, a další a další HW a co si jako myslíš? Že kvůli nim budu zachraňovat starý HW co ani nepamatuje rok 2000 jsi normální? A naprosto stejné to je dnes s P4 to je CPU vč. sestavy pro mě z roku 2003 - 4 přelom a zde také již končí!

neviem či nie som o nejaký ten mesiac od Teba starší.... Pamätám aj Hercules, dodnes mam S3 trio 3D/2X. Ak má zničený len HDD, čo je ťažké na výmene? Iná vec ak aj MB. Výmena HDD nie je otázkou záchrany PCOdkiaľ vieš, že má P4?

Nevím tipoval jsem podle první reakce:http://www.gigabyte.cz/products/page/mb/ga-p35-d... může být i C2D ovšem to je stále jen o 3 roky mladší technologie, čili oprava se nevyplatí. Jen u disku ano ovšem to bude známo po komplexní kontrole tazatele, zda mu to za to bude stát.> Hercules, ach kde jsou ty časy ten nebyl ani VGA, ovšem hry se pařili jako nikdy potom.

samoz. že venovať sa tomu x dní a trápiť sa nemá zmysel. Ale ak je poškodený len HDD a má iný, čo dá za vyskúšanie?

A on ho má? To by se zdržoval ptaním? Já mám a dokonce můžu ještě i kanibalizovat kdyby byla nouze největší. Platí pravidlo, vždy měj koupené záložní disky (spotřebka), vždy zálohuj (nejisté médium).

Vlastně ne C2D, ale DualCore Pentium nebo jak se ten paskvil jmenoval, neměl jsem tuto technologii, z P4 jsem přímo skočil do C2D / Q.

Disk ti nezkolaboval, jak píší "radilové" výše, ale z disku ti zmizel nebo je poškozený soubor ntldr.exe nebo ntldr. Zkus z funkčního stejného systému vykopírovat na USB flash disk tyto soubory: ntdetect.com, ntldr a boot.ini a nastavit v BIOSu spuštění z této USB flash. Systém by se měl začít spouštět z USB a pak sám přeskočí na disk a Windows se spustí. Po spuštění Windows si nastav zobrazení skrytých souborů a v rootu disku zkontroluj, které soubory ti chybí a ty si pak z USB zkopíruj. Tato chyba se vyskytovala již na Windows XP a byla způsobena tím, že když se disk nedefragmentoval, tak se vytvořila nová tabulka MFT a tam se soubory ntldr. přesunuly. Je také možné, že ve Windows 7 jsou již v rootu disku jiné soubory než jsem uvedl výše, takže si to u kamaráda pořádně zkontroluj a nakopíruj. A napiš sem, jak jsi dopadl. Disk rozhodně není poškozený.

Takže jsem se podíval po internetu a to co jsem napsal výše asi již neplatí. Ale našel jsem stránku kde je popis chyby i její odstranění: http://www.svethardware.cz/forum/showthread.php/7268...

Tady je postup optavy popsán daleko lépe a správně: http://techsnafu.com/how-to/ntldr-missing-wind...