Ntfs.sys error po vymene procesoru

po vymene procesoru AMD durona za druhy, lehce vykonnejsi duron se po spusteni PC pred nabehnutim systemu (XP home) objevuje znama chyba ...soubor ntfs.sys chybi nebo je poskozen... a OS nenabehne, nasleduje pouze moznost rebootu. Po navraceni stareho procesoru system nabehne normalne. Je nutno neco nakonfigurovat v BIOSu? Nebo je chyba nekde jinde?Stary procesor: AMD Duron 797 Spitfire A2Novy stary procesor : Taky Duron, o neco vykonejsiChipset: VIA VT8363A KT133A + VT82C686BOS: XP home

Odpovědi na otázku

Hledal jsem tady v archívu(o ntfs.sys je toho hodně), ale něco podobného s výměnou procesoru jsem nenašel(asi to neumím). Pouze jako vodítko by mohlo být rada ...změnil jsem časování pamětí a problém se vyřešil... Pokud si vzpomínám desky s VIA chipsetem KT133 měly na nastavení FSB propojky a pak ještě něco v biosu. Asi bych zkontroloval nastavení FSB a násobič pro daný procesor popř. nastavil autodiagnostiku(pokud je).gl

nepotrebuje novy CPU jiny HAL?MP

vidim to na preinstal winov, tak ako je spomenute je nutny novy hal, duronu ak si dobre pamatam mali viac specifikacii jadier

Jak se bude chovat PC s podtaktovaným procesorem?

podtaktovaný procesor prostě pojede pomaleji.