NTFS popisek u externího disku

Dobrý den,mám externí disk který mi po zapojení do počítače zobrazuje pod názvem disku NTFS ani po hledání na internetu jsem nenalezl odpověď. Pokud si s tím někdo ví rady prosím vás o pomoc.Ondřej

Odpovědi na otázku

A otázka je jaká? Je putna, zda je disk (HDD, SSD, flashka) v NTFS nebo FAT32 - v Tento Počítač si to nějak pojmenuješ a pod tím jménem se to pak objevuje i na jiných počítačích. Nic složitého.

Externí disk HDD, nejde otevřít, přístup odepřen to píše, vůbec nic jsem neměnil...

to ale nijak nesouvisí s názvem disku. Jsi se v něčem hrabal, nebo co?

Prosím pomozte mi prosím...

Pod názvem disku to NTFS značí, akom file systéme je naformátovaný - a to je n NTFS.https://i.alza.sk/Foto/ImgGalery/Image/Arti... Pokiaľ si ho hore pomenuješ ako chceš (bez diakritiky! - tak sa ti bude hlásiť. (Napr. Disk_pre_debila - tak sa bude volať Disk_pre_debila a bude sa ti to zobrazovať ako v tom obrázku tým modrým označené.)Keby si si hodil do Google NTFS - tak by ti to vyhodilo toto: https://sk.wikipedia.org/wiki/New_Technology_File_...

Ano, ale mě nejde otevřít... píše to přístup odepřen

https://support.microsoft.com/sk-sk/topic/-pr%C3%ADstup... Nemáš oprávnenia, aby si sa v ňom hrabal.

Prosím pomožte mi... :(

vyskusaj na inom PC, ak rovnako nepojde, mozes to zobrat do servisu, tam ti to asi potrvrdia a rovno sa vratis domov s novym.

Jen nařkem ti nikdo nepomuze. ten disk je uz asi v čoudu i s daty. externi HDD disky jsou nachylne na otresy. SSD uz tolik ne. ale kdyz nejde nikde otevrit tak podle toho cos vyplodil, to je asi nenavratne fuc.Pokud to zformatujes, prijdes o data urcite, ale mohlo by to pomoci. JInak to jisti specializovana firma co se tim zabyva.Nelze rici, dej to do jineho USB.a ono to pojede.

z jeho zmateného popisu se nedá nic usuzovat. Možná si jen rozhrabal oprávnění, nebo má jenom "nakopnutý" filesystem na disku a disku taky nemusí být nic. Takže by se mu na to měl podívat někdo, kdo alespoň je schopen trochu rozumně reagovat.

Ja ti nevim ale oprávněni jen tak rozvrátit nejde. To by musel ve vlastnostech odstranit users ci everyone apod. Větší pravděpodobnost je buď vada disku, elektroniky nebo i mozne nedostačující napájení externího.

" ... po zapojení do počítače zobrazuje pod názvem disku NTFS"Kde se zobrazuje název "NTFS"? V BIOSU?V průzkumníku? Ve správci disků?Pokud jde o jméno / nálepku disku, je k tomu na příkazové řádce příkaz "label".

Jako Administrator se na disk dostanes?MP