» Poradna » Windows (a jiné OS)

NTFS na Linuxu a na Android

Dobrý den,mám tyto dotazy:1, Jak zprovoznit NTFS formát na live CD Linux Ubuntu, případně na Linuxu nainstalovaném?2, Jak zprovoznit NTFS formát na Android zařízení?Potřebuji na obě zařízení připojovat ext hardisk pro zálohy.Děkuji.

Odpovědi na otázku

Linux s tímto formátem běžně umí pracovat.

Ubuntu by s NTFS mělo bez problému pracovat. Na Androidu jsem to nikdy nepotřeboval.

android ne, ubuntu jo, akorat pozor ze linux nema poradnou implementaci ntfs, takze vsechny featury tohohle FS neumi... ale pouzivat se to da, zakladne

Linux ma plnu podporu NTFS.

Linux nemá s NTFS žádný problém. Umí jej číst, zapisovat, mazat, zvětšovat, zmenšovat, přesouvat.NTFS používám pouze pokud HD někomu půjčuji, jinak mám doma pro sebe EXT2. S tím umí pracovat jak Linux, tak i Windows (nahraje se tam driver), a také nativně moje TV Samsung. EXT2 funguje rychleji - vyšší datový tok pro přehrávání filmů v TV v Full HD rozlišení (neseká se jako NTFS, u nižších rozlišení to nevadí).

Linux s NTFS problém má. Protože MS neuvolnilo specifikaci, jde o hack. Linux neumí využít všech vymožeností NTFS. Například neumí oprávnění. PrasatkoPee

A pokud mas nejake problemy nainstaluj na linux ntfs-3g, vim ze ve starsich distrech to jeste nebylo.

Oprávnění v NTFS v Linuxu mi funguje, ale jak je to pak ve Windows (jestli je to spolu kompatibilní) to fakt nevím. Takže možná máš pravdu.

co je to, prosim te, za blbost, ze NTFS nezvlada datovy tok pro Full HD?

Jistě že zvládne, ale pokud jsi to nepochopil, mluvil o své televizi. Ta jede s nejvyšší pravděpodobností na Linuxu a čtení z NTFS pod Linuxem prostě nebude tak rychlé jako z ext 2.

jo takhle, uz to chapu, diky kazdopadne to je dobra poznamka, si musim zapamatovat

A není lepší nainstalovat do Windows ovladač pro ext3?

V androidu umí s NTFS pracovat Ghost Commander.

Nainstaluj si do widli ext driverhttp://www.ext2fsd.com/