» Poradna » Windows (a jiné OS)

NTFS file system

Chtěla bych se zeptat jestli tady není nějaký IT odborník/odbornice, který by byl ochotný poradit jak vyřešit NTFS file system. Po zapnutí počítače mi vyjede modrá obrazovka s tímhle (obnovení systému, obnovení systému z bitové kopie, oprava spouštění systému, příkazový řádek, vrátit zpět předchozí build), už jsem zkoušela vše a nic kromě příkazového řádku nefunguje, zkoušela jsem také různé návody z youtube (proklikat se někam přes f8 nebo f12), ale vůbec to nefunguje a když do příkazového řádku zadám c: vyjede mi, že "Struktura disku je porušena a není čitelná"Ještě jsem zkoušela do příkazového řádku zadat chkdsk /f /r c: a vyjelo mi toto "Volume label is OS. Corrupt master file table. Windows will attempt to recover master file table from disk. Windows cannot recover master file table. CHKDSK aborted. Failed to transfer logged messages to the event log with status 50.Počítač se mi nechce nosit do servisu, protože už je hodně starý a polorozpadlý, takže by oprava stála tak 3x jeho hodnotu, ale chtěla bych aspoň vědět zda by nešel nějak hodit do továrního nastavení, abych ho mohla ještě nějaký ten měsíc používat (instalační CD windows 10 bohužel nemám, update systému jsem provedla když byla možnost udělat to přes internet zdarma)

Odpovědi na otázku

Method 1: Perform startup repair using Windows 7 Operating System Disk.a.    Turn on your computer, insert the Windows 7 installation disc or USB flash drive, and then turn off your computer.b.    Restart your computer.c.    Press any key when prompted to do so, and then follow any instructions that appear.d.    When the Install Windows page appears, click Repair your computer to access system recovery options, select startup repair.Refer to the following link: http://windows.microsoft.com/en-IN/windows7/products/f... If the issue still persists, go to next method. Method 2: Refer to the following link.Windows Vista or Windows 7 no longer starts and the Startup Repair tool does not fix the problemhttp://support.microsoft.com/kb/934540If the issue still persists, go to next method. Method 3: You may want to run FixMbr command to fix MBR (Master Boot Record) corruption issues. To do this, follow the steps outlined in the article below How to use the Bootrec.exe tool in the Windows Recovery Environment to troubleshoot and repair startup issues in Windowshttp://support.microsoft.com/kb/927392 Method 4: Your hard disk could be malfunctioning or damaged, you may want to remove your hard drive and hook it to a different computer as an external drive, backup your important data and perform a clean format installation. Important: Formatting the hard drive will wipe out ALL data, programs and user settings that you have on the computer. If there is any information on this computer that you do not want to lose, or is not backed up, you will need to make backups before proceeding with the FORMAT/CLEAN INSTALL.

Nejspíše se, ale rozsypal disk.Možností je starý disk zformátovat a prověřit zda je v pořádku a nainstalovat nově systém. Nebo koupit nový disk, nejlépe SSD.

Zkuste si u někoho stáhnout instalační iso W7 nebo W10 a spustit z něj instalaci. Pak už je těch možností na opravu víc. Pokud disk je ještě provozuschopný mělo by se to dát opravit (MFT). Když to nepůjde, tak spustit instalaci znovu a disk zformátovat a nainstalovat systém znova.

ještě bych chtěla dodat, že příčinou asi bude mnohonásobné nesprávné vypnutí počítače, odešla mi totiž baterka a docela často se mi stávalo, že se kabel omylem odpojil a počítač vypnul

Zkus spustit nějakou live linux distribuci z flash disku a podívej se zda najde disk.

Je v p*či harddisk, co na tom nechápeš? Vždycky mě dojmou snahy ňoumů oživovat zhavarované počítače s "nabouraným" hadrem. Dokud se nevymění disk, tak to holt nepojede.

a je nějaká šance zachránit data z c: ?

Je, ale může to být velmi drahé ... třebahttp://www.zachrana-dat.cz/cz/zachrana-dat-z-pevneho...

Zkoušel jsi tu linuxovou distribuci z flash disku? Pokud ne tak ji vyzkoušej.

Rady zde uvedene jsou hezke, ale v tomto pripade je jedina sprava odpoved ta kterou asi nechces slyset. Pokud jsi opravdovy laik a toto jde mimo tve chapani, odnest k nekomu kdo tomu rozumi a vi co ma delat, pokud z toho chces nejaka data zachranit. A poucit se do priste, ze mit data pouze na jednom miste je jako je nemit vubec.