» Poradna » Programy

NTFS a disk 320GB - delit na partitiony alebo nedelit

poradte pls ci sa oplati delit disk 320 GB , NTFS, na viac oddielov, pre uspornost miesta na disku, pre rychlost citania z disku, a podobnedik

Odpovědi na otázku

Pokud se vyplatilo dělit 40 giga disk, tak 320 giga disk se vyplatí dělit o to více.Minimálně po 100 giga bych to rozdělil. 30 giga systém + základní softvare k hardweru, 150 giga filmy a hudba, 20 giga pracovní disk a 120 hry a ostatní velké programy.Takhle bych to například rozdělil já

Áno, "deliť treba" a po pol roku zistíš, že pre základní software + systém potrebuješ 35 giga a na prácu 22 giga. A môžeš deliť a formátovať znovu. Alebo sa tu objaví nový thread: Ako zachrániť nezálohované údaje po krachu Partition Magicu?

delenie disku, najmä tak veľkého, má výhody. Na systém stačí kľudne 20-25GB (ja mám Win2000, a C: mám 20GB, z toho 11GB stále voľných - samozrejme, na Vistu by to chcelo viac).

no a ja bych to nedelil a narval bych to do adresaru, protoze vim co delam :)

nezneužívaj môj nick, ty parazit

Zalezi jestli to mas jako jedinej disk v PC. Nebo je to treba uz druhej.Jestli uz tam jeden mas a je na nem system tak tenhle pravdepodobne bude urcenej jen na data. Tak radim nedelit.Jestli je to prvni disk tak radim rozdlit na cast pro system a na cast pro data. Pak kdyz se system posere, tak format a reinstal je jednoduchej. Nemusis vsechny data zalohovat na cd/dvd/hd-dvd/blue-ray/atp...

tie rady o deleni FAT32 a diskoch 40GB si nechajte :D je tu nova doba a na inom principe fungujuce NTFS, preto sa pytam, ako vlastne NTFS funguje, ci nebude moc zatazovane (stovkami tisicov suborov na tak velkom jednom 320gb oddiely)jeden disk uz mam 80GB a na nom system a nejake programy, dalsi 320gb disk ma byt na hry, data, mp3, filmy, cd-image)usetrim neco velmi vela tym, ze rozdelim tych 320gb na dve rovnake casti ? nemam totiz rad, ked otvorim total commander a vidim tam 10 jednotiek HDD v liste diskov otazka v podstate bola polozena zle, zaujima ma skor NTFS filesystem, nato bol predsa navrhnuty, aby netrebalo delit disk jak to bolo u FAT32 ?! opravte ma ak sa mylim v tomto smere...dik

Systém se chová poříd stejně. Když máš jeden velký disk, tak ti data z jednoho velkého souboru uloží kde je zrovna místo a může to být klidně na opačných stranách disku. To dělení se vyplatí protože disk pak nemusí tolik skákat pro různé data. Na tak velkém disku se stala defregmentace ještě důležitější a častějšé činností.Proto doporučuju na systém vyčlenit co nejmenší možnou velikost. Do 30 GB. A u zbytku max okolo 100 giga.