» Poradna » Notebooky

Ntb-zvazte moznost vymeny baterie...

takato hlaska ma dnes po zapnuti ntb privitala... . da sa vypnut ked odkliknem moznost " zobrazit upozornenie,pokial bude zrejme nutne vymenit bateriu" a potom to uz nepise,aj ikonka baterie sa zmeni ako bola pred tym. mam to ignorovat,alebo je baterka ozaj v cudu? ntb ma 2roky, pri tom ked ide na baterku,tak tych 40 minut ide,a ked bol novy tak to bolo mozno o 10minut viac takze nejako ze by nedrzala kapacitu neregistrujem. a kolko ludi poznam ze maju baterku v ntb 5-6 rokov a nie je problem.. existuje nejaky soft na zistenie stavu baterie? aby som sa presvedcil ci jej ozaj nieco je alebo je to len vyplod windowsu.

Odpovědi na otázku

pozři subor /sys/class/power_supply/BAT1/uevent a full design (max kapacita z a fullvýroby) a full( aktuální maximum)

v com je ten subor presne, kde sa nachadza ? v zlozke windows,alebo niekde inde? a potom v ktorej podzlozke? lebo to neviem najst... som v zlozke windos momentalne a neviidm to nikde. ani v system32 to nevidim.

I vyrobci baterii sli s kvalitou dolu. Ovsem pokud ti baterie na novem laptopu vydrzela jen 50 minut, tak s ni nebylo neco v poradku uz tehdy. Laptopy vydrzi bezne s novou baterii 3 hodinky. Nechej ji dojet a pak kup novou. Treba tady:http://www.ebay.com/sch/i.htmlnebo tady:http://www.aliexpress.com/wholesale

ona bola nova, mal som nejaky program, neviem uz ako sa volal,ale vypisal mi stav disku napriklad, a inych veci vratane baterky,a vsetko bolo 100%,nic nebolo 99.. takze nemam pochybnosti o tom ze baterka nebola ako nova v poriadku. ano viem,aj 6 hodin uz drzia tie tenke ultrabooky,co maju nove tipy baterii, ale to je aj cena ina uz idem skusit pozret ten subor...len ma zaujima, ze ci sa nemoze stat,ked bude ntb napojeny na sieti a + s baterkou,tak ci ma surovo nevypne ak budem mat nejaku pracu rozrobenu...

Tak zrovna na ebay kupovat "originální" baterie za 600kč přímo z hong kongu ... to chce velkou odvahu a nebo ještě větší blbost. ... stopro padělky.

Mam noťas rok a něco a baterka drží 4 a půl hodiny naprosto v pohodě ;) Takže jestli ti nová vydržela 50 minut fakt to bylo rozbitý :D :D

no hej,ale ten ntb nebol najdrahsi :D takze kapacita umerna cene.. mna len ta hlaska vystrasila. mne je jedno,nech drzi aj 10 minut,mne o to nejde stale je na sieti aj tak,ale nech ma to nestrasi ikonami,vykricnikmi,a nedajboze nech ma to v polke roboty nevypne