» Poradna » Notebooky

NTB win 10 a ssd s hdd

Ahoj, před několika měsíci jsem čistě instaloval win 10. v NTB mám ssd 24gb hdd 1t. nějak mě nenapadlo na začátku spojit je do jednoho oddílu a teď mě štve že nemůžu stahovat věci ze storu nebo že nemůžu dát na hdd. jde to teď ještě udělat, nebo udělat obnovení jen u ssd aby všechny data zůstali na hdd? díky za pomoc :)

Odpovědi na otázku

No na 24GB SSD windows 10 stejně nenainstaluješ a pokud jsou to skutečně dva disky, tak proč bys dělal jeden velký oddíl?

Proc ne? Volné místo na pevném disku: Specifikace a požadavky na systém Windows 10 > 16 GB pro 32bitovou verzi operačního systému, 20 GB pro 64bitovou verzi operačního systému

No samotná instalace ano, jenže přijdou aktualizace a plně aktualizovaný systém se taktak vejde na 32GB SSD. 24GB ti prostě stačit dlouhodobě nebude.

asi nejlepší by bylo použít to pidi SSD na swap, pokud tam chce mít jen ty wokna...

Mám min. app a 24 GB (win, users, prog. files) a plus swap, plus musí byť aj voľné miesto, t.j. pod 40 GB oddiel/HDD by som nešiel

nevím jak, ale zabírá mi 17gb klidně ukážu na fb, a s aplikacema má asi 21gb. to ssd je jen modul na boot win a před tou novou instalací to bylo tak, že to byli dva oddíly po 500gb

Zkus ty W10 nainstalovat v režimu wim.boot. Úložiště pak můžeš přesměrovat na HDD. Pro inspiraci:http://diit.cz/clanek/windows-8-1-wimboot

co je to za obskurní notes, že má 24GB SSD? Není to spíš nějaký ten modul na readyboost nebo na nějaký ten light linux, co se dával na notesy jako rychlá alternativa, když chceš jen na net?BTW nevím, jak bys chtěl ze dvou fyzických disků vyrobit jeden oddíl.

RAID ?

RAID1? Niečo ako SSHD? Dôjde miesto na SSD tak sa bude používať HDD? A ako reaguje zaplnené SSD na 100%?

Mám takový tušení, že tyhle malý SSDéčka plní jinou funkci.. jsou tam uložené nebo i nainstalované ovladače.. ale nejsem si tím tak úplně jistý.. Prostě kravinky moderny notebooks World.. úplně k hovnu.. 24 GB je prostě plivanec..

někde jsem tuhle viděl 8GB a to prý bylo snad na ten readyboost nebo kýho čerta

Njn.. asi nějaká spešl úprava tzv. zrychleného běhu..

přitom na zrychlenej běh prý stačí pár kapek ricínovýho oleje

V podstate ano, s Intel chipsetem a RST/SRT:http://www.pcworld.com/article/248828/how_to_set... MP

A to je takový problém nastavit si uživatelské složky a uložiště pro Store na HDD? http://pcworld.cz/software/presunte-knihovn... Jde to udělat pro všechny od "Obrázků", přes "Dokumenty" až po samotnou "Plochu".To samé jde udělat i s úložištěm pro Store nesmysly. To se dělá v nastavení (bod 3):http://technet.idnes.cz/uloziste-ve-windows-0lz-/...

Dokumenty a plocha = 1 MB. To nie je riesenie. A chrome sa instaluje do users. Proste to zaplni rychlo a ak nalinkuje program files, vyhoda SSD sa znizi. Radsej tam dat swap a casto spustane app

O jaky NTB se jedna? Lenovo ma napr. vlastní utilitu na kesovani pomoci SSD. Dále je mozne pouzit Intel RST. Nicmene OSOBNE radim se spojovani SSD a HDD vyhnout. Vic problemu, nez pozitiv. Radsi to SSD vyhod, dej místo nej aspoň 128 GB a HD nech na data.MP