» Poradna » Notebooky

Ntb nevyužívá dedikované GPU

Zdravím, mám menší problém. Již delší dobu pozoruji, že mi notebook nepřepíná mezi dedikovanou a integrovanou GPU. Jak vidíte na fotce (https://ibb.co/YcfZyVF), mám zapnutou FIFU a dedikovaná GPU nejede. Ovladače i Wokna mám aktualizované.Předem Díky za rady!

Odpovědi na otázku

Z toho screenshotu nelze nic přečíst. Musíš to nahrát v plné kvalitě. O jaký jde notebook? Stahni si třeba HWinfo a tam zjistíš, co jede za GPU podle teploty.

Zde by měla být již fotka OK.: ibb.co/VDFDr3q

Co je to za ntb? Napiš přesný typ.Jinak jde to přepnout v nastavení grafické kary. Po-googluj.

Jedná se o ntb Lenovo ideapad 320-15ast 80xv0064ck, a v nastavení sem nikde nenašel možnost přepnutí grafiky.

Až na to že tento ntb nemá dedikované GPU. Prach obyč kancl ntb nevhodný na hraní her.

Dle specifikaci a ovladače AMD se tam nachází integrovaná R4, a dedikovaná Radeon 530 (2GB)