» Poradna » Notebooky

Ntb nejde spustit

Ahojte,potřebovala bych prosím poradit. Notebook (ASUS N750J) při spuštění nezobrazí ani hlavní obrazovku a okamžitě začne zřejmě bootovat z DVD mechaniky, která je ale nějak zaseklá, protože neustále dokola vydává stejný zvuuk (jako když chce načítat CD) ... Občas mi to naběhlo např. při půlhodinové až hodinové pauze kdy byl noťas off, ale teď už ani to. V záruce už ho nemám ... Napadlo mě jestli to může být baterkou na desce, nebo je vadná deska.Za jakýkoliv příspěvek děkuji předem.

Odpovědi na otázku

"Spustit v nouzovém režimu"

Jak? Když mi nenaskočí win

Mám ts a vistu, nouzový je start a u mě F8 součastně podržet

Nelze a proste me to nikam dal ani nepusti ... Cerna obrazovka jen a do toho slysim CD mechaniku jak je zasekla a vydava opakujici se zvuk + kontrolky se rozsviti. Nothing more

Nabootuj instalačkou a z té proveď opravu.. Nebo ten podělanej systém rovnou přeinstaluj..

Nejde nabootovat

To tam cvaká mechanika..???Do Biosu se snad dostaneš, ne.. ???Vypni stroj podržením tlačítka start do úplného vypnutí. Poté start a poklepávat na klávesu F2 nebo Esc.. nebo jinou klávesu dle manuálu pro vstup do Biosu a poté Bios nastav na "Default".. save and exit.. Po opětovném startu, pokud jsou opětovně problémy se startem Windows, vypni stroj opětovně delším podržením tlačítka start do úplného vypnutí.. Vlož do usb portu instalačku Windows, poté start a poklepávej na klávesu F12 nebo Esc.. nebo jinou klávesu dle manuálu pro dočasný výběr Boot menu.. označ flešku a poté enter.. potom se jednoduše proklepeš přes "Opravit tento počítač" k dalším možnostem oprav.. A když se nepodaří žádná oprava, pak už jen přeinstalace systému..

Když cvrliká v mechanice, může jít i o prach aj na laserovém voku. Jen nechopim co má co disková jednotka cvakat při spouštění windiws. Dyž píše o nejde soustit ntb

Bohužel se nikam nedostanu ... Ani do Biosu ani do boot menu

Ano asi ta mechanika

Mě napadá už jen ta baterie od desky, ptže před dvouma dnama to ještě šlapalo sice nepravidelně tzn. že ntb musel byt vyplej třeba půl hodiny aby normálně nastartoval ... pokud jsem ho např. resetla tak už se při načítání nerozjel - potřeboval zase cca hodku oddych aby zas fungoval no a dnes už je KO.

Pokud tedy tvoje pokusy končí, jak popisuješ a nedokážeš se z toho nijak vymotat, pak nezbude, než s tím noťasem zajít do servisu.. Nějak mi nejde na um, proč se nedostaneš do Biosu.. ???Proštuduj si manuál.. Případně zadej do vyhledávání na YouTube značku tvýho noťasu a k tomu jednoduše : How to Bios or to Boot menu.. .. Nějaké odkazy už snad uvidíš a je naprosto jedno, jestli budou videa v angličtině.. Co se týče té zlobivé DVD mechaniky, ta lze jednoduše demontovat z noťasu.. drží tam jen na jednom šroubečku.. Pak se můžeš opětovně pustit do dalších pokusů bez DVD mechaniky..

Servis.Tohle není problém mechaniky, to vypadá na desku.Pokud chceš jistotu, tak vymontuj mechaniku (a HDD), ale z tvého popisu mám pocit, že deska není schopna bootování (boot loop).K tomu může dojít při pokaženém přepálení biosu, nebo při poškození samotného čipu s biosem, nebo chybou v CMOS.Zkus provést reset CMOS (jumper, vytažení 3,3V baterky - té na desce, samozřejmě při odpojení napájecí baterie NTB), pokud nepomůže, tak servis.

Dobre, diky za radu :) .. .Dam vedet ja to dopadlo.

Toshiba s Vistou mě před 3 lety zlobila ne a ne naskočit, (nic v mechanice ani v usb) co cca půl hod jsem zapínal Start s F8. Na 33 pokus naskočila hláška na opravy. Hodku se dělo různé. Od té doby jel. Jel by možná dodnes jak v pohádce, kdyby Visty nebyly odepsané. Už ani chrome neaktualusuje a FF po stažení nerozjedu.

Nesdělil jsi typ NB.Co s tím?Nabootuj Live OS z USB a otestuj systémový disk a mechaniku.Výsledek?A/ mechanika nefunguje:prostě ji fyzicky odpoj.B/ HDD je vadný:využij toho ve svůj prospěch:1) Odpoj HDD.2) Zapoj místo něj SSD/SATA.3) Instaluj OS, ke kterému vlastníš licenci, podle FAQ:http://forum.zive.cz/viewtopic.phpZ technicky prehistorického křápu vykouzlíš svižný moderní NB.

Omlouvám se, nevčiml jsem si:ASUS N750J= naneštěstí z doby, kdy už ASUS neuměl vyrábět kvalitní NB. Místo toho cpe na trh nepoužitelné "supermoderní" žiletky.

Sám nezvládne nic, dokud něco nenaskočí. Servis , co jiného.