» Poradna » Notebooky

NTB Lenovo Z50-po přeinstalaci nenabíhá

Zdravím,kolega přinesl ntb, kderý již nešlo "opravit" ze zálohy. Provedl tedy kompletní přeistalaci W10 z USB. Nyní po zapnutí naběhne logo LENOVO a problikne kurzor vlevo nahoře, jinak je obrazovka šedivá.V BIOSU je nastaveno : SATA controler : AHCIBoot mode : Legacy SupportBoot priority order : 1. ATA HDD , 2. Windows Boot Manager (po přehození stav trvá).Ntb nastartuje pouze, když je v USB slotu vloženo USB s instalačkou WIN10.Poradíte kde hledat problém ?

Odpovědi na otázku

Chápu správně, že jste provedl instal windows, ale ve chvíli, kdy dochází k restartu a má naběhnout dokončení instalace, načítané již z hdd, tak se to sekne a je tam jen černá obrazovka a kurzor?Pokud ano, je to možná polomrtví disk. Už se mě stalo, že jsem měl disk, který bios viděl, šlo na něj instalovat atd.. Ale on si ty zapsaná data nezapamatoval na déle než 5 minut. Po výměně disku vše OK. Po testech toho špatného disku jsem zjistil, že měl přesně 3 chybné sektory, jinak byl OK. Takže trefený málo, ale přesně.Další možnost je špatná ram.

Instalace proběhne, odpojím USB , a po restartu černá obrazovka. Zkusím z externího CD udělat test HDD.Díky

No ještě neděkujte, je to jen odhad. Snad to bude něco rychle opravitelného.