» Poradna » Notebooky

NTB Lenovo - proopady frekvence

Ahoj, nebudu to psát dlouze:NTB Lenovo: G50-30; Intel Pentium N3540 + int graf, 4GB RAM, 500+8GB SSHD, Win 10 64bitProblém: při používání se procesor "uzamkne" na frekvenci 0,5 GHz a nezvýší ji. Nepomůže restart, ani vypnutí - jen vlézt do BIOSu, zda klidně nic nezměnit ale "uložit" a poté už to jede normálně. Teploty monitorovány po celou dobu - zde problém není. Nejsem primárním uživatelem tohoto ntb, tudíž nevím, kdy se to přesně stane, ale je používán jen na prohlížení internetu, videí, sem tam napsat dokument. Poprvé se to stalo cca půl roku zpátky a pak byl dlouho klid, poslední dva měsíce se to projevuje tak jednou za 14 dní.Zkoušel jsem měnit nastavení napájení - bez změny. Ntb je využíván v 95% na adaptéru.

Odpovědi na otázku

Zrejme chybny powermanagement.Jestli nepomuze cista instalace OS a ovladace z webu vyrobce notebooku, tak servis.

NTB byl kupován s WIN 8, ale s těmi jsme to nepoužívali. Čistou instalaci se mi zrovna dělat nechce (kdyžtak zkusím po Fall Update). Nějaký jiný nápad, co zkusit?

Z 99% jde o nejrychlejší řešení. Už jsi mohl mít dávno hotovo...jen ztrácíš čas v poradně,

Začni tím, že naflashuješ aktuální BIOS. Třeba už nebude nutné lézt do toho nového a poběží to stejně jak má.