» Poradna » Notebooky

NTB do barevné tiskárny neumí poslat barevný výtisk (vytiskne vždy černobíle)

Hezký den všem,mám NTB DELL Latitude E5570 a barevný multitisk HP 4535. Oficiální software od HP nainstalován, odinstalován, nainstalován znovu. V NTB vše aktuální, ovladače aktualizovány.V NTB ať už ve wordu nebo např. malování, tisku z webu nebo kdekoliv nemám možnost výběru barev. Vybrat je možno pouze kvalitu. Pokud už to někde výběr barev zobrazí např. Malování 3D, tak to stejně vytiskne černobíle. Tiskárna doma z jiných PC tiskne normálně v barvě tzn. je to i v nastavení tisku. Zkusil jsem celkem dost věcí, ale nic nezabírá. Kdysi se mi stalo, že mi to vytisklo barevně, ale bohužel už nevím přes co a jak se to podařilo, protože jsem nestíhal. Jinak si barevně tisknu přes jiné pc, ale mám sto chutí to vrazit do servisu, ale vím, že to bude nějaká prkotina..Děkuju za jakýkoliv tip a radu!

Odpovědi na otázku

ručně nainstaluj ovladač z webu HP. Zřejmě si to nechal na Win10 a z Windows update se tam nahrál jen základní ovladač. Stalo se mi to u několika tiskáren.

To bylo to první, co jsem tak půlrok zpět udělal. Vše šlo odsud:https://support.hp.com/cz-cs/drivers/selfservice... Všechny položky nainstalovány a následně odinstalovány (po neúspěchu s barvou). A znovu nainstalovány. Nepomohlo. Dnes jsem zkoušel zase. Nepomohlo.Na webu viz. odkaz je jen "základní ovladač", ale spustí se software, který po instalaci píše, že vše je spárováno a správně nainstalováno. Ani prd bohužel..

https://support.hp.com/cz-cs/drivers/selfservice... Software - Nástroj > Ovládač tisku..... - je tam totiž HP Assistant. Pokiaľ si bral LEN základný ovládač - tak tvoj NB musí využívať rozhranie VIA (TWAIN) a tam veľa možností nemáš. Ty síce máš na monitore farby, ale rozhranie nenastaví tlačiareň, aby tlačila farebne.

Ešte doplním:najlepšie urobíš, ak si stiahneš kompletný ovládač aj s Assistantom a uložíš u seba.Odoberieš tlačiareň zo systému, odoberieš ovládače k nej (spooler), fyzicky odpojíš tlačiareň (ak ideš cez USB). Zakážeš AKTUALIZÁCIE ovládačov (máš desiatky - tie rady čupnú svoje ovládače od M$ miesto originálnych).Nainštaluješ ovládače, pripojíš tlačiareň a na výzvu zapneš. Potom by OS mal priradiť nainštalované ovládače (originál) ku tlačiarni.

Provedl jsem do puntíku, odinstaloval soft, smazal ze spoolu, mám zakázané aktualizace. Restart. Instalace ovladače, zapnutí tiskárny, spárování. Restart. Pořád nenačítá (nenabízí barvu).

Toto mi robili HP univerzalne ovladace, bud pomohlo stiahnut novsi, alebo ovladac urceny priamo k tlaciarni.

Zkus se podívat do Win do Ovládacích panelů na Správu barev, nebo Nabídka start - tiskárny - vlastnosti.

Ahoj Krakonoši, ve správě barev u "zařízení" mám u skeneru v profilu "sRGB....blabla.", ale u zařízení "Tiskárna: HP....blabla" mám u profilu níže prázdno. Žádný řádek. Mrknu na druhé pc, co tiskne z tiskárny v barvě, jestli to má taky tak.

Tak ne, je tam taky prázdný řádek, ale v předvolbách tisku to barvu/černobílou nabízí. Tak fakt už nevím kurde...

Zdravim, vyřešilo se to nějak prosím?

Ahoj, nevyřešilo, řešil jsem výměnou tiskárny i z důvodu stěhování. Na epsonu tiskne noťas normálně. Co to je za záhadu by mě zajímalo doteď 😂