» Poradna » Notebooky

Ntb Dell Vostro 3350-SSD s W10- bez zobrazení po instalaci

Zdravím. Mám od kolegy zapujčený tento ntb s tím, že se na jeho monitoru po startu w10 na krátko zobrazí zelené okénko a rotující kuličky a pak už nic. Bliká ledka idikující činnost (načítání os) a pak jeho útlum. Nic není vidět. Ukazuje to na problém s grafikou (chybějící ovladače) nebo něco jiného?Když jsem ssd vložil do ntb HP, tak vše bylo zobrazeno.

Odpovědi na otázku

Spustil by som to v núdzovom režime...

Chybějící ovladače to ani nebudou (to by jelo na basic driver a zobrazovalo), spíš to budou špatné/špatně nastavené ovladače nebo řachlá grafika. Jak už bylo psáno - spustit do nouzového režimu, odinstalovat drivery grafiky (asi bych použil DDU), zrestartovat a nainstalovat drivery. Pokud je to varianta co má ATI grafiku tak instalace driverů do W10 není úplně triviální

Co dělá externí monitor..?

ntb mám propojený HDMI kabelem k TV abych viděl co tam je.Správce hardwéru u grafiky píše Intel HD Graphic 3000.

Ještě mne napadla jedna věc - pokud zkusíš na displej pod úhlem posvítit, není vidět náznak obrazu?

Obrazovka ntb je uplně černá. Není nic vidět.ntb je jak jsem psal připojen HDMI kabelem k tv.

Vypnul jsem ntb a odpojil HDMI kabel a opět zapnul ntb-na obrazovce se krátce objevilo okénko a obrazovka je taková šedozelená (podsvícená).

A při tomhle stavu se do nouzového režimu dostanu jak?

Je třeba potvrdit/vyloučit HW závadu. Protože pokud je NTB vadný, žádné kejkle s ovladači nebo SW nepomůžou - půjde jen o zbytečnou ztrátu času..Nabootuj (z fešky) nějaký linux (třeba ubuntu). Pokud vše poběží, přístroj je OK a má smysl hledat příčinu ve windows. V opačném případě sběrný dvůr....Do nouzáku se nejlíp leze mačkáním F8 při restartu - ale u W10 se to nejdřív musí povolit příkazem BCDEDIT /SET {DEFAULT} BOOTMENUPOLICY LEGACYDalší možnost je nouzák nastavit v msconfig a pak restartovat.