» Poradna » Programy

Ntb ACER, wifi a debian ;)

Zdravim,mam notebook acer aspire 3003WLMi, nainstaloval jsem si na neho operacni system Linux Debian a mam dva problemy, ktere bych potreboval vyresit.Prvni veci je, ze mi vubec nefunguje wifi sitova karta :( Zkousel jsem nejaky soft, mam pocit, ze se to jmenuje NDISwrapper, ale pak bych pry musel prekompilovat jadro, coz se mi zda pomerne casove narocneDruha vec je zvukova karta, sice hraje, ale strasne potichu, pokud zesilim zvuk, tak slysim v reproduktorech praskani...Diky za kazdou raduPetr

Odpovědi na otázku

Co to je za wifi kartu ? chipset ?Na ndiswrapper nemusis kompilovat kernel.Rovnez to same u zvukovky ? mas spravny modul ? mas zesilene nejen master vol ale i treba PCM ?

Já bych ještě dodal, že pokud typ a chipset wifi karty sám neznáš, tak sem pošli aspoň výpis z příkazu lspci. Ndiswrapper bych každopádně uvažoval až jako poslední řešení, když bude jisté, že neexistuje nativní linuxový ovladač.

no ja ti k tomu muzu rict tohle:1) jsi hlupak, pokud si myslis ze nejakej tucnak ti plnofunkcne pobezi na notebooku2) jsi hlupak, ze si myslis ze ti WIN XP neposkytne to co potrebujes

Myslím, že není pochyb o tom, kdo je tu opravdu hlupák.

Hlupak jsi ty1) pobezi2) potrebuju to, protoze programuje soft, ktery musi byt 100% funkcni na debianu a winxp mam na notebooku taky..;)

Skus sa pozriet na tuto stranku www.linux-on-laptops.com. Tvoj typ tam nie je, ale najdes tam dost informacii pri podobnych notebok-och 3023. To praskanie zvukovej karty je pravdepodobne hardware-oveho razu.