» Poradna » Notebooky

NTB Acer vs. Sony

Zdravím,chtěl bych si pořídit nový NTB (na VŠ a na hry ).Ideální by byla asi i5 a přepínatelná grafika, ale chtěl bych i standartní konektorovou výbavu (minimálně 3 USB, VGA, HDMI, LAN).Zatím jsem dospěl k těmhle dvěma:http://www.czc.cz/nb-acer-aspire-m3-581tg-5... http://www.czc.cz/sony-vaio-sve-1512u1esi-s... Cenu u Sony neřešte, v Sony centru ho mají za 16 490,- takže je to porovnatelné.A prosím nepište, že si mám pořídit HP nebo Asus - po vlastních zkušenostech už nikdy víc.Díky za odpovědi

Odpovědi na otázku

Ještě se podívejte na cenu servisu. U SONY je monopol za příslušně velké ceny.U Aceru si vybírejte z řady Travelmate. Aspire jsou plasťáky.

Pokud tve vlastni zkusenosti rikaji, ze radeji Acer nez HP nebo Asus, tak si kup co je libo, protoze ti neni pomoci

Nesprávná odpověď. Jak Acer, tak Lenovo, HP, Asus dělá dobré výrobky, tak i šmejdy. Záleží na tom, z jaké řady se vybere. Teď jsem měl v ruce plastový střep od HP, který neměl ani štítek s typovým označením. K-rvítko zabralo přesně za 2,5 roku.

Problem je v tom, ze Acer neumi ani ty drahe kousky, v tom je ta podstata. Kdo chce levny smejd, muze si vybrat cokoliv dle libosti. Kdo chce neco lepsiho, pak nemuze hledat u Aceru, ten zmrsi i tak drahou zalezitost jako treba top model S7. Spatny kus se samozrejme vzdy najde, ale kvalitni notebooky obecne Acer urcite nedela, oproti Asus, Lenovu, HP. Ale samozrejme, u levnych sr...cek je to jedno. To uz je spis problem toho, co si neco takoveho koupi. Mercedes za cenu Skodovky koupit proste nejde. Bohuzel to jde naopak, Skodovku za cenu Mercedesu clovek koupi lehce, pokud se v tom nevyzna.

S7 je v kategorii plastový šmejd. Je mi jedno, kdo vám co nakukal, ale jde o SOHO kategorii, nikoli o profi třídu. Alespoň Acer to za profi nevydává. Bohužel obchodníci o všem říkají, že to je vynikající výrobek. A bohužel BFU jim věří. Není tomu tak. V době internetu není problém si informace získat.Acer umí dělat kvalitné notebooky. Jenom si musíte umět vybrat a nemít za nejdůležitější parametry cenu.a barvu.

Určitě Sony.

mal by sa vyhnut jednemu aj drehemu. 1, Sony hlavne kvoli servisu ako uz bolo napisane2, Acer si este nezvykol robit veci, ktore nemaju chyby prameniace z technickeho navrhu

To je pravda, Acer i ostatní taiwanské značky nedělají moc kvalitní produkty (až na pár vyjímek) a servis Sony opravdu za moc nestojí. Ovšem když si u Sony odmyslím servis, tak je to jasná volba.

Na hry bych si poridil poradny stolni stroj. Na prenaseni lehky laptop. Data bych ukladal na web a synchronizoval na vsechna zarizeni. Koupil jsem si totiz Vaio. Kvalitni provedeni, displej, ergonomicka klavesnice, touchpad. Proste zadne smecko. Po 4 mesicich prace na nem odesel HDD a data v cudu. Takze podle mne je jedno co koupis, pokud se hodlas spolehat na jedno zarizeni.

Ani jeden. Pokud jsou pro vysokoškoláka prioritou infantilní PC hry, pak snad ať na tu školu ani nechodí. K přenášení, do školy zásadně odolné vyšší firemní/ kancelářské modely, ty ovšem hry nezvládají.

Tohle podepisuju.PrasatkoPee