» Poradna » Notebooky

NTB 25k - střih videa

Ahoj, poradíte mi prosím s NTB kolem 25k primárně pro střih domácího videa? Nejde o nic profi, čistě domácí videa v FHD kvalitě kolem 30 minut. Zpracování ve Windows Movie Maker/Movavi. Jen bych byl rád, aby se nic nesekalo, odsýpalo. Další využití internet, občasné spuštění her typu Divinity Original Sin II, Office. Rád bych, aby vydržel alespoň 5 let. Nechci lenovo, pro něj jsem už po dvou letech nesehnal baterku a po pěti letech se mi vylamuje displej z pantu. Díky za návrhy.

Odpovědi na otázku

Lenovo Thinkpady jsou náhodou snad nejlepší řada notebooků. Jinak, Lenovo nemá jen 1 řadu notebooků. Já teda baterku sehnal i po více letech - asi jsi špatně hledal a displej se mi fakt nevylamuje. Záleží, jak se k němu chováš.

Thinkpady na náročné věci typu střih videa nejsou stavěné. Latitude od Dellu taky ne. Na tohle je nejlepší desktop, ale v rámci toho mizerného rozpočtu asi nic jiného než "gaming" notes nevymyslí.

zabudni na notebook a kup desktop

díky za "názor" pánové, najde se někdo i s konkrétní radou? bude mi asi stačit když mi aspoň někdo poradí, na jaký procesor se soustředit..

ake tofu si mam kupit v kauflande, ked chcem grilovat steak. Ziadne wole, kus kravy si kup! Toto mas to iste.

https://diit.cz/clanek/recenze-lenovo-leg... tu mas napr. recenziu s nazvom Najvhodnejsi na trhu. Vsimni si ako ma uplne novy book vybaleny z krabice 92°C pri plnom vykone ;)

na strih videa program: kdenlive.orgna 3d hry ako si uviedol potrebujes cca: nVidia 1050Office, hra, strih videa, je zrut pamate, takze aspon: 16 GB RAMstrih videa, aspon: 1 TB HDD, najskor doplnit ako dalsi diskNB mozno taky 2 roky stary HP Pavilion Power 15 s 1050.

1050 bola aktualna tak 4 roky dozadu + notebookova 1050 je pomalsia ako desktopova => nedovolil by som si to odporucat ani najvacsiemu nepriatelovi. Uplne minimum je 1650 resp. 1650super

podla specifik k hre, ktoru uviedol, mu NB 1050 bude stacit.

"Rád bych, aby vydržel alespoň 5 let"Tak nevymýšlej kraviny s notesem a kup desktop. Protože za 25 tisíc bude levný "herní" notebook s nic moc konstrukcí a komponenty fungujícími na hraně - tj. hlučné, teploty vysoké - tam ti nikdo nemůže zaručit, že se to nevysype za měsíc po ukončení záruky.U desktopu vyřešíš chlazení mnohem efektivněji, takže i s levnými konzum komponenty klidně tak dlouho vydrží a hlavně není problém později doplnit nebo obměnit díly, což u notesu nejde.