» Poradna » Notebooky

NTB - výběr ze 2 - rozdíl procesor, grafická karta, baterie

Dobrý den,poradíte mi, prosím, s výběrem notebooku? - zaujaly mě tyto:https://www.mall.cz/notebooky/lenovo-ideapad-... Nejvýraznější rozdíly: procesor 1,6 GHz, graf. karta 4 GB, baterie 52,5 Wh, IPS displejnemá LAN vstup (dá se vyřešit redukcí)https://www.alza.cz/gaming/lenovo-ideapad-330... Procesor 2,3 GHz, graf. karta 2 GB, baterie 35 Wh, TN displej"Sympatičtější" je mi ten první se slabším procesorem.Kritéria, dle kterých vybírám: 15,6, 8 GB RAM, SSD+HDD, Intel Core i5, i7, numerická klávesnice (ideálně podsvícená), čtěčka paměťových karet, operační systém, dedikovaná grafická kartaNa co to chci: domácí použití - koukání na videa, kancelářská práce (otevřeno více oken excelu + web apod.), občasná úprava fotografií z mobilu, nejspíš i nějaké poskládání videa z dovolené...Předem děkuji za radu.

Odpovědi na otázku

Domaci pouziti? A opravdu to musi byt notebook?

Díky za odpověď, určitě notebook. Chci ho mít přenosný.

Proč chceš tu dedikovanou grafiku? Tvůj střihový soft má GPU akceleraci? To by jediné mělo smysl, pokud nehraješ hry.Proč zrovna Ideapad od Lenova? HP ani Acer nic schopného nemá?

Díky za odpověď. Upříjmě jsem laik a nechala jsem si poradit od lidí okolo. Kamarád mi právě předvybral to Lenovo s 1,6 GHz a jiný hodně hraje, takže proto ta dedikovaná grafika. Já si nejsem jista, zda na něm budu hrát, ale nevylučuji to. :)Od HP a Aceru jsem byla na více místech odrazována...

Odrazována ... Pravda je, že všechny tzv. consumer notebooky, tedy Lenovo Idea Pad, HP Pavilion apod. jsou extrementy. Pokud si můžeš připlatit, tak doporučuji businees třídu, tedy Lenovo ThinkPad, HP Probook či lépe Elitebook apod. Minimálně mají lepší servis.

HP není problém - ani konzumní řada Probook není špatná. Nicméně jestli koketuješ s hraním her, tak to chce vzít v potaz, protože jinak si skoro nezahraješ a ještě notebook ugriluješ.Acer býval špatný, podle mne se hodně polepšil. U HP se moc dobře nemluví o řadě Pavilion aka Pavián, ale ono ani u Lenova o řadě Ideapad.

u grafické karty se nerozhoduje podle toho kolik ma GB paměti.. to neříká o jejím výkonu vůbec nic, tak to ani neporovnávej.Displej rozhodně typ IPS.. TN displej určitě není to na co se chceš několik hodin denně dívat.. je to hnus.Disk SSD 128GB je už dneska malej, to už bych nikomu nedal (ani když to má druhej HDD). Při dnešních cenách SSD nedává smysl tam mít usmolenejch 128GB.Jinak já ti můžu zase prozradit že bych nikomu nekoupil notebook Lenovo (rozhodně ne ty do 20.000). Zkrátka jsem řešil až moc problémů za poslední 2 roky. Na HP a Acer není co zrazovat, pokud se nejdená o levný modely do 15.000. Ale asi tvým známým kteří tě od Aceru a HP zrazovali prochází rukama víc notebooků než mě, tak mají zřejmě víc informací než já z desítek notebooků ročně.

navíc bych dodal, že jestli to má jen na doma, tak pokud to nehodlá moc často nikam tahat, tak bych zvážil 17ku... Sice kapku dražší než ty vybrané:https://notebooky.heureka.cz/hp-omen-17-an106-4jx40ea/... ale minimálně papírově to není marné a krom pohodlnějšího střihu videa si na tom i zahraje.PS: pochopitelně to bude výrazně hlučnější než kancl notes s úsporným CPU a Intel IGP nebo než desktop ale to je daň za výkon v malém balení

Díky všem za rady, nějak si to promyslím. S tím hraním her to u mě nebude asi tak horké. 15,6 mi přišla ideál - dá se na tu velikost koukat a je to skladnější do batohu :) Šlo mi hlavně o to, který z těch dvou je lepší, a teď mám další dilema (..no, s jídlem roste chuť :)) HP Probook mám pracovní, zatím funguje, jak má. Jen že i v krámu mi říkali, že HP raději ne, že se tam snad kazí častěji nějaké koponenty...