» Poradna » Počítačové sítě

NSA Zyxel NSA320 není vidět v síti

Ahoj, koupil jsem si Zyxel NSA320 http://www.alza.cz/zyxel-nsa-320-d214568.htm Osadil ho dvěma 2TB disky WD Red a dle pokynů nainstaloval program pro správu NAS serveru. Zapojím-li ho ale do routeru nebo rovnou do PC, tak ho vůbec nevidím: Jako by neexistoval. Nevíte někdo, kde by mohl být problém, případně jak tuto věc řešit?

Odpovědi na otázku

Připoj si nějaké písmeno k\\IP_adresa_NASu\nazev_sdilene_slozkyTo půjde.

Jenže jak mám zjistit právě IP NASu, když ho nevidím. Tady v tom kroku já ho nevidím: http://extrahardware.cnews.cz/galerie/y_frame_index.php abych se dostal sem: http://extrahardware.cnews.cz/galerie/y_frame_index.php, kde je ta IP.Jinak díky za radu, pakliže budeš vědět jak dál, budu jedině rád.

a proc se neridis timto http://www.google.cz/url

Díky, prošel jsem si a bohužel to můj problém nevyřešilo. Nevidím NSA ani v "Síť", ani v tom jejich Utility programu nikde. Jako by neexistoval. Zapojenej je, píchlej to routeru ho mám taky. Vše svítí zeleně, disky fungují, ale bohužel to nejde. Ať dělám v pc co dělám, nemůžu ho prostě nikde najít... Ještě nějaký tip prosím?

Aha, ty chceš asi teprve začít s instalací...Pokud NAS Starter Utility po volbě Discover nenajde NAS a hardwarově je to propojené OK (viz uváděná link kontrolka), tak bych zaměřil pozornost na firewall, antivir, případně zamarasenost PC.

Ještě mě napadlo, kam a do jakého routeru zapojuješ NAS?Např. routery od O2 nemají nastaveny všechny porty pro připojení PC/NAS do sítě.

Můžeš tam použít pouze krajní 2 porty.

Na odkazech nic nevidím.IP adresu jsi buď nastavil ručně, pak ji znášanebo ji nastavil DHCP server, pak se musíš podívat na něj.

Pokud máš NAS v tom stavu v jakém jsi ho koupil, je v něm nastavena IP defaultní adresa pokud se dobře pamatuji je u Zyxelu v podsíti 192.168.1.xx, maska 255.255.255.0 (případně ji nalezneš v manuálu nebo na štítku přístroje spolu s defaultním loginem a heslem). Připoj ho tedy přímo k PC a v PC nastav tutéž podsíť. Pokud nebudeš mít smůlu, tak netrefíš adresu totožnou, pokud ano stačí změnit poslední pozici. Potom zkus NAS v síti vyhledat, mělo by to jít. Na závěr v NASu nastav adresu dle libosti, tedy podle Tvé sítě a následně vrať adresu ve svém PC.

Díky všem za reakce, věc se má tedy následovně:Co jsem se dočetl, tak by měl NAS fungovat i po připojení kabelem do notebooku. Tam ho taky nevidím. Při instalaci jsem zkusil Utility i na jiném notebooku a též jsem ho neviděl. Kabel ovšem funguje a porty v routeru taky. Zkoušel jsem zapojit ntbk s vypnutým wifi a internet jsem tudy dostal. Router je Belkin.Vypadá to, jako by byla chyba v NASu a on nějak nebyl vidět.IP adresy mám nastaveny na přidělování automaticky přes DHCP. Když se kouknu do správy routeru, tak tam vidím, že se připojily ntbky, mobily, ale zmíněný NAS ne(takže proto nevím ani tu IP adresu). Ale připojení k routeru funguje viz to s tím ntbkem. Jestli nebude vadné něco v NASu? když ho připojím, tak vzadu kolem RJ45 svítí žlutě a chvilku problikává, ale nikde jsem problém nenašel. Vepředu jsou všechny kontrolky zelené a disky svítí, že jsou ok. Viděl bych to na reklamaci, že to bude asi vadný kus. Nejde mi to ve dvou ntbcích napřímo a ani na dálku a router to také nezaznamenává. Nebo někde dělám něco špatně?

No ale NAS z výroby určitě nemá nastaveno přidělování IP DHCP serverem nýbrž pevnou IP. V tom případě ho ostatní zařízení, která mají adresu přidělovanou nejspíš v jiné podsíti NAS vidět nemohou. IP nastavená ve výrobě je určitě na štítku na NASu nebo v manuálu (nejspíš obojí).

Aha, tak to bude možná ten problém, proč ho tedy nevidím.Mohl by jsi mi tedy prosím poradit, jak to mám udělat? Vypnu na routeru přidělování adres přes DHCP, ale jak to pak bude s více ntbky v síti? Budou muset vždy jejich uživatelé manuálně vyplňovat nějakou IP? aby se připojili? Nebo to lze udělat nějak jinak a jednoduše?Díky za info, jak mám tedy potupovat, aby to fungovalo.

Zkusil jsem a nejde mi najít ten NAS... http://393.cz/nas.png vlevo je internet a vpravo je připojení normálně k portu v pc, pak dám vlastnosti a chci změnit IP, ale ať tam napíšu jakokoliv možnou, tak se nikde nic nestane a NAs prostě nenajdu a nevidím. Achjo, už jsem z toho zoufalej :(

Jak je ale vidět na slidu 6 ftp://ftp.zyxel.com/NSA320/support_note/NSA32... , tak by to dhcp mělo taky fungovat. Blbý je, že to nevidím hned v tom kroku na slidu 4 :(

Je taky možný, že už si s tím NASem někdo hrál, nebo má poškozenou default konfiguraci. > reset do továrního nastavení (manuál strana 27)pokud ho pak nebude možné pomocí setup utility najít a nastavit > požádat někoho zkušenějšího

Reset do tovarneho nastavenia, alebo stiahni si wireshark, spusti, prepoj ntb-nas a sleduj co pise wireshark. Bude zobrazovat packety z tvojho ntb, a z nas-u. Tak dokazes zistit jeho ip, aj ked ma ip v inom segmente, ako tvoj ntb. Potom nastavis ip na ntb ako ma nas, len zmenis posledne cislo a bude viditelny. Nakonfigurujes ako potrebujes (ma tam aj moznost ziskat ip automaticky).

Tak bohužel... Nainstaloval jsem, koukal na packety a vidím tam několik druhů IP adres, ale bohužel ani jedna mi nefunguje. Nastavím pak IP na připojení přes kabel, ale NAS pořád nevidím. Restartován byl dle návodu a nic :(

no ja mam zyxel nsa 310 a oteviram ho mimo jine tim to:http://www.netgearcz.cz/cs/podpora/genie.html,ale mam router netgear 3700.treba to odzkouset.

no nejak to neni ono,ten odkaz,program se jmenuje netgear genie.

No dejme tomu, že vynechám síť, tak bych měl vidět ten NAS i když ho připojím napřímo do PC kabelem. No ale já ho nevidím. Ani s vyplým Firewallem, ani s manuálně nastavenou adresou, vypnutý od internetu, s disky ani bez disků. Prostě nic, ani tuk. ANi chlápek na podpoře Zyxelu si nevěděl rady a to se zdálo, že tomu celkem rozumí. NO nic, asi to budu muset jít reklamovat. Díky všem.

to proto, ze v pc nemas nastavenou IP adresu ve stejne podsiti co NAS, nastav v PC IP adresu na 192.168.1.1 maska 255.255.255.0 a spust znova tu utilitu a nastav mu bud DHCP, nebo pevnou IP z rozsahu ktery pouziva tvuj router

Zkoušel jsem, bohužel nejde nastavit nikde nic. Vůbec to ten nas nevidí, vůbec ho to nepřipojí, tak jak mu můžu někde něco nastavit? :) Musím holt reklamaci

"bohužel nejde nastavit nikde nic"To je samozřejmě nesmysl. Požadovaná IP v počítači nastavit jde.Pokus se o to.

Mám stejný problém s tím rozdílem, že PING na dané zařízení funguje, ale aplikace ZyXELu nic nenajde !!! První přihlášení dle návodu nejde před prvním nalezením tou ZyXEL aplikaci... Vyřešili jste to nějak ???

Dobrý den,mám problém, koupil jsem si zyxel nas520 vse probehlo ok, pak jsem čeknul firmware a nainstaloval napsalo mi čekat že se restartuje a po 10 min. nic tak jsem ho vypnul a zapnul, nabootoval diody ukazuji vse ok, ale na siti ho nevidím, je možné, že se tím firmwarem znicil? Dá se to obnovit? Děkuji za radu.

Mam podobnou masinku, akorat 310.Pokud ti to nenajde ta utilita od Zyxelu tak uz nic.Ta to najde-at ma zarizeni pridelenou IP adresu jakoukoli,nebo nema zadnou.Vydim to spis na reklamaci.

Mám dotaz k trošku jiné problematice. Chci NSA320 využít POUZE jako úložiště pro zálohy systémů a dat z několika počítačů, nezajímá mne nějaký FTP server, sdílení hudby, fotek apod. Bohužel ale při "formátování" disků nástroji od Zyxelu se mi tam I PŘESTO, že si tyto složky nevyberu, nainstalují složky "music, photo atd.". Klasicky (třeba přes průzkumníka) se disky v NSA320 nedají zformátovat či smazat nebo vytvářet (nebo to alespoň neumím, jelikož angličtinou nevládnu a ti kreténi od Zyxelu český manuál nedodávají!!!). Nevíte někdo, zda se dají disky v tom NSA320 "ovládat" přímo z průzkumníka z Windows (XP, 7) - tzn. mazat a vytvářet složky atd.?Dík za rady.Jirka