Nový zdroj-nefunkční pc

zdravím dneska jsem si koupil nový zdroj corsair vx550w.vše jsem důkladně zapojil.ale když sem si myslel že vklidu zapnu pc nic se nestalo.všechny větráky se točí ale na grafice se rozsvítí červená dioda která tam dřív nesvítila.mám grafiku sapphire hd 2900 gt.má zepředu konektror na zapojení napájení.ke grafice byl kabel kterej sem tam měl použitej dřív protože jsem tu koncovku na zdroji neměl.ale teďka už tam byla tak jsem ju tam zapojil.na koncovce je napsáno pci-express.a ještě se zeptám když mám takto silný zdroj už nepotřebuju přídavné napájení na desku?na zdroji ten 4 pinový konektor není.diky za všechny užitečné rady.už nevím co stím..:( díky

Odpovědi na otázku

a ten štvorkolíkový konektor na 12v?

myslíš takovej ten hranolek?

myslíš čtvrtkolíkovej?

ten na to přídavný napájení na desku není

a ty ho potřebuješ, že?

čeče ti nechci kazit náladu, ale na alze vypisujou, že u tohohle zdroje je... zkus tu kabeláž pořádně prohlídnout...

jo ale teď koukám, že osmipinovej... no tak to nevim, jestli je na to třeba nějaká redukce, případně tam stačí narvat nějakou část toho konektoru...

nicméně na czc píšou "je zde 20+4pinový konektor s přídavným 4/8 pinovým konektorem pro procesor", takže to asi nějak půjde... elaboruj

A nie je tam nahodou 8 pinovy (2x4 pin) rozoberatelny na 2x4 pin???

to jsem taky právě prohlížel jdu to ještě jednou prohlidnout..dal jsem tam svůj starej zsdroj a stím to jede..ale musel jsem zapojit to napájení desky.

hele kluci tak jsem to našel že se to dá oddělat u toho 24 pinu.ale ono je to vedeny v tý jedný bužírce a jak to tam mám natáhnout když je to až na druhý straně?když to rzostřihnu tak si zníčím záruku ne?

seš si jistej, že je to u toho 24pinu? teda jestli je němu nějak přibastlenej ten 8mi pin, pak to jó, ale jinak nevim, nevim... ten zdroj jsem neměl a tenhle konektor nikdy nepotřeboval, pravda...

no je kněmu přidělanej ten 4 pin k tomu 24

Ten 4 pin nechaj spolu stym 20 pin konektorom spolu ( aj tak by nepasoval do tej petice na doske - ma inak obrusene piny) , rozober ten 8 pin na 2 4 pinove, aj z tych ti do petice vojde iba jeden. to je blbovzdorne vymyslene aby sa tie konektory nemohli zamenit. Ne ze zoberes pilnik a budes ho upravovat bo potom mozes kupovat aj novu zakladnu dosku ak este aj nie nieco ostatne.

Inac mal by si mat ku tomu zdroju aj manual kde na siestej strane je napisane:

4 The VX550W/VX450W has an 8-pin +12V; also know as "EPS12V" cable.
a If your motherboard has an 8-pin +12V socket, connect the 8-pin cable
directly to your motherboard.
b If your motherboard has a 4-pin socket, detach the 4-pin from the 8-pin
cable, and then plug the correct 4-pin directly to your motherboard.

www.cdr.cz ... podivej se naty konektory tadyco mas kam zapojit!