Nový zdroj nefunguje

Zdravím, Dnes sem zakoupil nový zdroj Zalman ZM500-TX - 500W.Starý zdroj eurocase? ATX-400W jsem odpojil, a case vyčistil od prachu. Potom sem připojil nový zdroj, ujistil se, že sou všechny konektory správně zapojeny a potom počítač zapl. Vše naběhlo, větráky se začali točit, kontrolka na ZK svítila a asi po 2 sekundách se PC vypl a dál už nereagoval. Projistotu sem odpojil ZK od case, abych zkontroloval zda jsou distanční podložky správně zapojeny, ale vše bylo v pořádku. Tak jsem přepojit zpátky starý zdroj a ten fungoval..Dál sem zkoušel nový zdroj na jiné desce, ale tam také nefungoval.. Nevíte, kde bych mohl udělat chybu?Díky za rady.

Odpovědi na otázku

Ještě bych dodal, že i když pc s novým zdrojem nenaběhne, tak kontrolka na ZK dál svítí, takže zdroj přece jenom nějakou elektřinu do pc dodává.

Eurocase za Zalman - výborně

Starší zdroj mi už odchází - počítač se občas vypne, že zdroj do pc nedodává dostatek elektřiny. Dokupoval sem totiž ssd disk.

A kdo ti poradil Zalmana? dej mu co proto

Pak dám sám sobě, zdroj sem koupil ukvapeně páč už mě to neustálé z ničeho nic vypínání štvalo. Se zdrojem sem nikdy předtím neměl problémy, tak sem se o ně taky nikdy zatím nezajímal.

Corsair CX pokud máš málo peněz - sám mám CX 650M a spokojenost (Corsair VS nebrat)Seasonic

Takže mi nezbude nic jiného než zdroj reklamovat? Jinak, co tento? 650W je na mě trochu moc, když jsem doteď v podstatě vydržel s 400W, sice plánuji kupovat novou GK ale to by snad ten CX 550M Builder měl udržet v pohodě, no né? (750ti za MSI GeForce GTX 1060 GAMING 6G, 6GB GDDR5 )

Já ho koupil jelikož jsem taktoval a byl za dobrou cenu. 500W bude stačit určitě. Nebo ti tu někdo poradí jiný. Hodně doporučují Seasonic. U těch nevím.

Dobře, díky moc.

Pokud jsi vydržel s Eurocase 400W, tak ti stačí jakýkoliv kvalitní zdroj, který umí více než 200W. Jelikož se 200W zdroje (natož kvalitní) moc nedělají, koukej po 350-450W (reálně to zvládne 2x tolik, co ten Eurocase), tam už se dá najít slušná kvalita za celkem nízkou cenu. Jen to nebude mít nápis Zalman...Např.:Seasonic SSR-430ST - záruka 3 roky, lepší než řada SS-xxxETCorsair CX450 - 3 roky záruka, pevné kabelyCorsair CX450M - 5 let záruka, odpojitelné kabelyZa mě je mezi levnými zdroji jednoznačný favorit CX450M díky své dlouhé záruce. Rozdíl v ceně oproti CX450 je minimální.Pokud nemáš FX-9590 s TDP 220W nebo třeba deset pevných disků, tak normální PC s GTX 1060 6GB nežere v zátěži více než 200-250W, takže výše uvedené zdroje budou stačit i po upgrade grafiky.

Ten zdroj nereklamuj. Pokud ho máš koupený přes e-shop, tak jej vrať ve 14 lhůtě bez udání důvodu a kup jiný.

Tak nebudu snad vracet zboží bez udání důvodu, pokuď vím že je vlastně nefukční, pak by to ještě někomu mohli poslat a měl by s tím problémy on.

Proč? Vrať ho a klidně jim to řekni. Přeci nebudeš měsíc čekat, až ti vyreklamují zdroj, který je šmejd i když funguje? To bys byl sám proti sobě.Na vrácení bez udání důvodu máš zákonné právo. Když jim k tomu navíc důvod "mimo záznam" řekneš, nic to nemění na tom, že ho můžeš vrátit. Vždy, když něco vracím, tak se mi na důvod ptají. Ne, že by to vyloženě vyžadovali, na to nemají nárok, ale vždy se ptají, zda jim ho chci říci. A já jim ho vždy říkám. Ať už je to to, že mi to nevyhovuje, nebo že to nefunguje. Je to jedno.

No dobře. Díky za rady a typy. Půjdu nakonec do toho 450W corsairu.

Nevím, jak si čistil PC, jestli si aj vymontoval MOBO, ale být tebou, zkusil bych ještě komponenty vytahat z bedny a zapojit to na novinách, nebo na stole. Řešil jsem podobný problém a nakonec to byly moc dotažené šroubky základní desky a ty zjevně něco zkratovaly.

Možná by prostě stačilo v tom starém zdroji - a případně na základní desce - vyměnit kondenzátory, pozná se to podle toho, že mají vyboulený vršek, takové je potřeba vyměnit a bude po vypínání.