» Poradna » Windows (a jiné OS)

Nový SSD a Windows 10

Dobrý den kupuju si nové komponenty do PC, teď nejde o komponenty ale o OS. Kupuji si SSD protože mám jen HDD. Jelikož mám nový komponenty tak chci přeinstalovat OS na SSD a ostatní data(převážně hry) si nechat na tom HDD. Jde to nějak rozumně udělat? Jde to tak že si prostě stáhnu na flašku instalaci Windows 10 a dám to na to SSD? A zůstanou mi data na HDD? Děkuji všem moc za rady..a buďte prosím v klidu bez nadávek..jsem nezkušený..moje první zkušenost😁

Odpovědi na otázku

odpoj hdd, zapoj ssd, strc bootovacie medium win10, nainstaluj, updatuj, pripoj hdd, hotovo.

HDD při instalaci pro jistotu odpoj. Dokud ho nesmažeš, bude na něm vše tak, jak to máš teď.Jen očekávej problémy s tím, že ne vše půjde spustit. Spousta programů nebude bez řádné instalace do nového systému fungovat. Mimochodem co kupuješ za SSD, když plánuješ nechávat programy na pomalém HDD? Nemá smysl kupovat nic menšího než 480GB, lépe 1TB SSD. Mít malé SSD jen na systém je nesmysl.

Takže stáhnu boot..budu mít připojené sdd nainstaluji a připojím HDD? Budou tam ty hry?

Když PC poprvé spustím jsem myslel.😁

HDD bude bezezměn. Bude tam i původní systém Windows a pokud nabootuješ z HDD, tak i najede a bude fungovat jako teď.Ale z nového systému ti programy a hry fungovat nemusí, protože o nich nebudou mít nic v registrech.Takže lepší by po instalaci systému na SSD starý HDD pěkně zálohovat, vyčistit (kompletně zbavit všech oddílu z předešlého systému) a po vytvoření nových oddílů (nebo třeba jen jednoho) normálně používat jako druhý disk.

Jako, když nainstaluju nový systém na SSD tak se zbavit toho co je na HDD z předešlého systému? A můžu jet dál?

Tak zbavovat se ho vyloženě nemusíš, ale bude ti tam zcela zbytečně zabírat minimálně desítky GB.