» Poradna » Počítačové sítě

Nový router, menší dosah pomuže jiný firmware ?

Dobry den mel jsem doma 7 let stary tp link s jednou antenkou.Dnes jsem si koupil nový od asusu ale dosah je jeste mnohem horsi https://www.alza.cz/asus-rt-ac1200g-d4010734.htmDoufal jsem ze se signal dostane o par metru aspon dal u tv internet casto vypadaval ale je to naopak horsi.Nevite jestli nekde v nastaveni muzu neco zmenit co by zvysilo dosah signalu nebo prehranim nejakeho firmwaru?Diky za odpoved

Odpovědi na otázku

Firmwarem nic nezlepšíš. Podívej se do nastavení, jestli máž zapnutou Dual-Band a ac.

Projel jsem cele nastaveni ale nic co by se jmenovalo ac nebo dual band. Nejaka rada kde by to melo byt ?

Co myslis tym dosahom? Maximalny dosah sa totiz stanovuje pre najpomalsiu rychlost. Na pasme 2.4GHz je to 1 Mbps a na pasme 5GHz je to 6 Mbps. Bolo by potrebne zistit a napisat aky mas signal na pocitaci v jednotkach dBm (nie v palickach, alebo percentach).

A je takový problém koupit zapojit oba routery a jeden z nich v režimu AP propojit kabelem s tím druhým a umístit ho někam blíž TV?

A to je takový problém odměřit délku a natáhnout UTP kabel? Nebudeš mít problém, než si pořídíš křečka.