Nový router je pomalý.

Dobrý den, asi před 2 měsíci jsem si pořídil nový router Asus RT-AC1200 místo d-linku, který mi byl dodán k internetu, který jsem si zřizoval v roce 2010 od místního poskytovatele, typ si nepamatuji a router je někde v mezi starými krámy na půdě.Každopádně, když jsem ho používal tak byl občas problém s latencí (ms), ale internet byl v normě (rychlost načítání videí a stahování), častokrát se ale stalo, že se sám od sebe restartoval, ale přeci jen to byl už dědeček co měl skoro 8 let služby.Tak jsem si pořídil nový Asus RT-AC1200, který už od pohledu vypadal dobře (4 antény, propracované nastavení routeru, 2.4ghz a 5ghz pásmo, 867mb ethernet)ale čekalo mě jenom zklamání, protože ačkoliv mám router hned vedle pokoje, tak se stává, že mám pouze 2 nebo 3 čárky, ikdyž né zase tak často, samozřejmě ale i to je vada, protože jsem čekal víc, poté mě přišlo další zklamání ve formě zaplněné paměti, to se projevovalo silným omezením internetu a trvalo dokud jsem jej na router.asus.com, nebo manuálně neresestoval.Potřeboval bych poradit co s tím?Nelze nějak přehrát software routeru, který tak nebude zahlcovat paměť?Nelze nějak nastavit anténky, aby to šlo lépe? (Pokud to má nějaký vliv)Ohledně routerů jsem úplný like, takže při výběru routeru jsem se koukal na graficky ozdobenou bedničku s krásnými čísli na ní a koupil jej za podle mě dobrou cenu 1200kč.Prosím o radu.(Obrázek umístění routeru:https://imgur.com/a/THCep)

Odpovědi na otázku

co mas na mysli tim zaplneni pameti a omezeni internetu?

Je to WiFi. Max skus najít vhodnější kanál, 5g haklivejsi, takže klidně skoncis u 2,4g.Další věc je ze každá WiFi je jiná a s routrem se domlouvá na rychlosti, většinou s tím nic nenadelas. Kolikrát je pomalá a draft na sobě ma defakto naoko.Samotné OS routru by neměl bit žravé, ale pokud na tom jede torrent klient, tak bych se nedivil. Dřív bych si tipnul na vyčerpání tabulky adres, např blbe nastaveným torrentem v lokální sítí. Pak to chodi střídavě oblacno.

Zacni tym ze sa pozries ci mas aktualny FW.

Už ta podle tebe příjemná, podle mne nepřiměřeně nízká cena tě měla varovat, že něco není v pořádku. Jeho wifi je sice ověnčená čísly 300 Mbit/s a 867Mbit/s , jenže LAN porty mají jenom 100 Mbit/s (kde ti nalhali 867Mbit/s? To je teoretická rychlost 5 GHz wifi a ne rychlost ethernetu) a tomu nejspíš odpovídá výkon zastaralého procesoru, který do té levné šunky dávají. Odhadem proto se ucpává.Pokud nepomůže nový firmware, zvaž možnost pořídit si spínací hodiny a preventivně ho každou noc na čtvrthodinu odpojuj od elektřiny.