Nový Router Asus RT-AC55U a velké problémy s výpadky. Vadný kus?

Dobrý den koupil jsem si před týdnem router Asus RT-AC55U. Je to dvoupásmový router. Vše jsem nastavil a internet i IPTV se zdá běželo. Ale bohužel se nenačítají správně stránky. Často naskočí, že stránku nelze zobrazit a musím dát F5 pro obnovení aby se stránka načetla. Při sledování IPTV na počítači (poskytovatel nabízí pro PC 15 základních TV programů) dochází k častému kostičkovaní obrazu a výpadku, zvuku. Při stahování dat někdy stahování musím spustit na podruhé či na potřetí, aby bylo zahájeno. Starší jednoduchý router Zyxel tohle nedělal a vše bylo v pořádku. Tento jsem si koupil hlavně k vůli pásmu 5 GHZ a většímu dosahu. Mám napojen stolní PC kabelem a tam to vše dělá. Přes Wi-Fi to samé. Hlavně v pásmu 5 GHZ. Tam jsou výpadky při načítání stránek a problémy ještě větší. Myslíte, že je to vadný kus a je dobré jej reklamovat a nebo je něco zle nastaveno? Jsem velmi nespokojený.

Odpovědi na otázku

Nejdříve bych aktualizoval firmware.

Firmware je nainstalováno nejnovější. Kontrola na stránkách Asus i kontrola v ovládacím webovém rozhraní Routeru , který dokáže sám hledat nejnovější verze. Tohle mne napadlo jako první právě. Procházení webu a veškerá činnost je hodně špatná. I tuto poradnu musím dvakrát načíst aby jsem viděl stránku. Jinak napíše , že stránku nelze zobrazit.

Reset routeru do default nastavení, znovu nastavit, vyzkoušet.Pak třeba změnit nastavení DNS v routeru třeba na 8.8.8.8 a 8.8.4.4.

Bohužel DNS mě přiděluje poskytovatel připojení . Mám Pevnou IP Adresu. A veškeré udaje včetně DNS Serveru vyplněny jak mně udaje dal poskytovatel.

Jak píšeš vadný kus a tuhle chybu mají i některé 51U. Zkus něco od TP-Link

jak vidím asi nezbude nic , než reklamace. Ještě mne napadlo nahrát nejnovější beta firmware,ale nevím zda by pak při reklamaci nebyl problém.

Mám 56U a občas jsem trpěl stejnými problémy. Způsobuje to vysoké vytížení CPU (v mém případě striktně nastavený firewall). V první řadě bych doporučoval vypnout blbosti typu IP traffic monitoring, pak budeš mít možnost povolit HW akceleraci.

Kde přesně tohle nastavím? Mám české rozhraní. Budu rád za Pomoc.

Přesně vím jak vypnout Firewall ale ten IP trafic nějak nemohu najít zda je spuštěn či ne.

Zkus nekonečnej ping třeba na seznam a uvidíš jaký máš ztráty nebo pathping. Popřípadě vypni QOS.

Občas ping vyskočí z 8,s na 16 a více, ale nic snad tragického

Nech to běžet hodinu a podívej se na statistiku hlavně na ztráty jestli nejsou. Co ten QOS máš vypnutej? Zkus pingnout i tu TV co sleduješ.

Qos je vypnuto

Jj.cmdping seznam.cz -t -l 1500po čase CTRL + c

Ztrát paketů 0% ....tak nevím... vše se zdá stále v pořádku.

Nech to pingat a pak to sleduj v době problému.

tady to píše po zadaní tvého příkazu ping seznam.cz -t -l 1500 : Request timed out. Problém?

tak dej třeba -l 1000

-l je velikost paketu. Ale 1500 by ti mělo projít.

mě taky neprojde asi neni povolený fragmentování

Mě taky ne ale šlo to. Ale 1454 poleze.

tak zatím vše v pohodě...nechápu to všechny testy Ping na jedničku. ms v pohodě ztráty paketů také....zvláštní. Už tedy nevím, jedině , že by nestíhal procesor jak se psalo víš.

a co ten ping na iptv?

nehlásí chybu bohužel.

dáš ping na adresu tvojí iptv a uvidíš jestli nejsou ztráty na ní.

Kluci díky za radu musím běžet...ještě se ozvu..