» Poradna » Windows (a jiné OS)

Nový procesor, nejede obraz.

Zdravím, předem se omlouvám že moje gramatika je špatná protože jsem ze slovenska a česky umým jen trochu.Koupil jsem si novou desku ROG STRIX B450-F GAMING a taky novej procesor Ryzen 5 3.gen. Naházel jsem to do PC a po zapnutí mi nejede obraz. Pc vydáva zvuk jakože jede, větráky se točí. Skoušel sem hdmičko dát i do desky a i do grafický karty. Kluci mi neco řikali že mám dát spátky starej procák a nabootovat tam novjejší verzi biosu. Ale problém je to že stará deska má stock AM3+ a tahle AM4 tuším. Ramky, usb, audio, cpu, power.. všechno je zapojený jak má být a ješte mi bliká na oranžovo nejaký světílko a nikde jsem se to nedočetl v manuálu co to je za sr.. :) Skuste mi poradiť, mám když tak ješte notebook jestli se to nedá nejak spojit a udelat to. Moc se v tom ješte nevyznám je to moje druhá stavba PC.

Odpovědi na otázku

odhaduju ze mas starej bios

btw ta deska je za ty prachy bida, mel jsi si koupit tomhawk max, to je nejlepsi desta v tehle cene

Bios, nebo tvůj procesor nemá integrovanou grafiku. Začal bych tou grafikou. P.S. O samostatné grafice se nezmiňuješ, předpokládám tedy, že chceš "jet" (jedeš) na desku.

"Skoušel sem hdmičko dát i do desky a i do grafický karty."

kazdopadne do desky je to fakt nesmysl kdyz tenhle procak zadnou grafiku nema

Ha, ha, ha. Ty jsi chytrý jak rádio....ty víš jaký má? Např. Ryzen 5 3400G, nebo Ryzen 5 3600? Oba jsou AM4, 3 generace, 1 grafiku má, druhý ne. Co mi na to řekneš, "frajere"?

jo mas pravdu par procaku je ale neznam nikoho kdo by si ho koupil, vlastne ani nevim ze by si ho vubec nekdo koupil, vetsina lidi bere 3600 nebo 3700