Nový procesor nefunguje

Dobrý den moje sestava je :zakladni deska MSI G41M-P28zdroj Seasonic SS-500ET-F3 500Wprocesor intel core 2 duo e4500graficka karta Nvidia Geforce GTX 260Koupil jsem novej procesor intel core 2 Quad q9650 4x 3,0GHz 775 socket ale pri namontovani PC zacne bezet ale ne tak uplne nerozsviti se mys ani obrazovka tak bych se chtel zeptat cim by to mohlo byt ? dekuji za odpoved

Odpovědi na otázku

nejspíš maš starej bios chtělo by to nahrat novej ale pozor je velke riziko že se něco pokaží a deska bude vtahu

nejakej otkaz na navod prosim ?

Jak poznam jak starej mam bios abych to nedelal zbytecne ten update

Dej tam starý CPU a mrkni se na verzi. Buď přímo v BIOSu nebo ve win třeba přes CPU-Z (záložka mainboard).

uz sjem to nasel verze 26.8

Ten by ho měl umět. U E4500 i Q9650 je požadována stejná verze. Zkus tam nahrát poslední verzi 26.11 a víc toho nejspíš nepůjde. CPU je buď vadný nebo ho deska z nějakého neznámého důvodu nedá.

A musim to updatovat postupne 26.9 atd nebo staci pouze nahrat ten 26.11 ?

Ne, stačí ten poslední. Hlavně to nepodělej, nebo nebude fungovat ni ten starý. Dokud se to nedodělá, nesmí se ti to vypnout.

Bože, ty jsi vážně koupil ten předražený Q9650 do té mizerné desky?http://www.zive.cz/poradna/novy-procesor/sc-... Dole jsi měl podstatně lepší návrh (i podstatně lepší než úspornější E5450 se stejným výkonem jako to Q9650, co jsem ti psal já).

tady tento stal 2100kc

Klidně mohl být i nefunkční...

Tak hlavně že jsi spokojený, že jsi "ušetřil"

má smysl radit, když si to zase provede po svém?Ale zkus ten update biosu, jak tu radili ostatní. Případně reset CMOS. CPU může být klidně i vadný, řekl bych, že je to použité CPU z aliexpressu. A zdejší prodávající jej ani neotestoval.

zitra se pokusim sehnat nekoho ze zkladkou co ma skocket 775 a zjistim jestli ten procak vubec funguje

Mrkni i na patici, zda nemáš ohlé nějaké piny. Nespíš nefungoval ani ten starý, ale za kontrolu to stojí.

mal ist radsej cestou toho xeonu, u mna tiez funguje v poriadku, za tu cenu co kupil ten cpu to boli neskutocne vyhodene peniaze http://www.zive.cz/poradna/jak-je-to-s-proce...

Spíš se toho zbavit úplně a vzít nové i3 nebo alespoň Pentium.

a proč by mělo brát jiný - pomalejší, či stejně výkonný, ale k tomu novou desku, novou paměť, novej chladič ?

Protože proto, hošíčku ze Španělska, co to tu teď pěkně špiní, že, Dr. Šáhlá?

1. Výkon by byl o něco vyšší při podstatně nižší spotřebě.2. Potřeboval by jen desku a CPU. Chladič je u CPU a RAM má (stará deska je s DDR3, nikoliv DDR2).3. Cena by sice byla vyšší, ale něco se mu vrátí prodejem starých dílů a hlavně to bude nové s tříletou zárukou a 100% funkční.

Ale to toho parchanta, co se rozhodl to tu špinit, vůbec nezajímá, viz: http://www.zive.cz/poradna/pc-pro-prarodicce... "jako "kosova"!

Pomohl restart biosu monitor bezi ,ale kdyz jsem zapl PC tak jsem mel jenom obrazovku a mys zadne soubory nic ctr+alt+Del taky nefunguje jenom nouzovy rezim

Jestli máš možnost (nežiješ na ostrově, že ne?), svěř to už konečně odborníkovi a nepodněcuj tu onanii "moudřejších". Ve výsledku ušetříš.

Tak promin ze se ptam ja myslel ze to tu od toho je a slouzi to tu jako pomoc lidem.

Pomáhám, dle mých možností a znalostí je to má nejlepší rada jak problém vyřešit...

Radu dal třeba už včera: "eLzyx 16. 6. 2015 23:53", to další jsou holt testy, zda náhodou CPU není v cloudu.Varianta nové desky + CPU také nebyla od věci.