Nový počítač

Dobrý denchtěl bych se vás zeptat na pár věcí. Rodiče mi koupí noví počítač a řekli mi že si mám vybrat nějaký do 25 000kč. Chtěl bych hrát hry mám je rád všechny ale nevím jaký počítač vybrat. Dočetl jsem se na foru že že nezáleží na tom jestli má procesor 4 nebo 8 jader ve hře mi to nedá víc fps. a taky že nezáleží na tom jak jsou rychle ramky ale spíš na jejich velikosti. Moc tomu nerozumím chodím do 7dmé třídy tak nechci koupit neco špatného. Kolik teda má mít procesor jader aby mi ty hry běželi co nejrychleji, a jaký je rozdíl mezi ram pamětí a tý pametí na grafice není to to samé ? Spolužák mi říkal že mám koupit ddr4 místo ddr3 ale když jsem se dívat na YOUTUBE tak ty hry měli stejné fps, proč tedy dělají nové ramky když ty hry běží stejně rychle na těch starých.

Odpovědi na otázku

To i/y je evidentně pro velkou část školáků jako zeď. Prostě nepřekonatelná

7 let = 2. trida. Jestli si pamatuju, tak vyjmenovana slova, s/z, je/ě a podobne veci zacinaly od 3. tridy. Na svuj vek pise hodne kultivovane a narozdil od nekterych (casto i ode mne) se to da bez problemu cist.

Uzasne, jak z vety "Moc tomu nerozumím chodím do 7dmé třídy" vydedukujes, ze mu je 7 let a chody tedy do druhe tridy.

Chodi samozrejme

Uz prestavam chapat psany text ....... na to omluva neexistuje a uz se stavam soucasti krasneho "demokratickeho" stada .......ps. Jak se jmenovala ta povidka Raye Bradburyho, kde likvidovali kazde dite, co bylo mimo normu (at blbsi nebo chytrejsi) ?

To neni jen i/y, ale naprosta neschopnost psat cesky. Viz neschopnost zapamtovat si, kdy se pouzivaji carky, ze pred ? se nepise mezera atd.

DDR3 / DDR4 se nekupuje podle toho, co někdo říká, ale podle toho, do čeho RAM potřebuješ. Těžko budeš cpát DDR4 do PC, které ti sežere jen DDR3. Navíc RAM je to poslední, co ovlivňuje fps ve hře.Co vše má být v těch 25k? - samotný PC- operační systém- monitor- nějaké další příslušenství

Chceš počkat na nové grafiky, takže tak týden/dva. Hledáš něco jako i5 6500 s B150, DDR4 a počkat na RX 480 - tahle sestava je tady 10x denně, projdi si poradnu...Je třeba taky vědět, jestli v té ceně má být i monitor a Os (Win 10 ideálně)

obrazovku. myš a klávesnici už mám potřebuju jenom nový počítač :)

Ok, jaký máš monitor? Jaké má rozlišení a konektory (stačí napsat přesný typ)?A ten operační systém máš nebo bude v ceně?

Dotaz zněl i na Os...

takže kdybych měl dva počítače a výkonem by byli stejné a jeden by měl ddr3 a druhý by měl ddr4 tak by měli fps stejné ?

To takhle nejde říct... DDR3 a DDR4, to si nemůžeš jen tak vybrat, prostě k novým procesorům od Intelu (Skylake 6xxx) se dají dát jen DDR4 - tečka... (viděl sem pár testů kde po Oc přes blck, tedy i se zvýšením taktů na pamětech to s fps pohlo...)

jestli tomu rozumím tak je lepší mít Skylake a ddr4 na novém počítači

Ano, Skylake od Intelu je, podle mě, zatím jediná rozumná volba... řešíš jestli vzít slabší i3 6100, střední i5 6500, nebo se Z170 deskou 6600K (jde přetočit na 4,5 GHz), případně pak i7, ale to už podle mě nepotřebuješ (nebo na to spíš nemáš) - AMD slušné cpu nemá a u grafické karty se zase vyplatí počkat na RX 480 která vyjde za týden/dva - s cenou asi 7 - 8k (podle verze)

Aj ku Skylake idú DDR3 ak ich doska podporuje, len sa nedoporučujú

Mno je to zlo a může to odpálit "prej" ten paměťovej řadič, já bych do toho nešel, nemá to žádnou výhodu (ano, pokud mám DDR3 doma... ale ta cena je zanedbatelná...)

DDR3 fungujú, ak ich doska podporuje, ale iba DDR3 1,35V. Radšej hľadaj na Skylake nové dosky, ktoré berú už, len DDR4.

obraz mám Acer KA240HQBbid a operační system microfoft windows 8.1

aha, takže zapojení monitoru je asi v pohodě:Vstupy a výstupyD-Sub (VGA) anoDVI vstup anoHDMI anoale info je z Heuréky, bylo by lepší to ověřit fyzicky na monitoru, nebo na webu Aceru."a operační system microfoft windows 8.1"Jak jako máš? To jsi jako kupoval samostatně krabici s Windows?

Mám ho od táty je to firemní licence pro více počítačů moc jsem to nepochopil ale windows mám.

1. nerieš jadra, ale rozpočet a hry2. typ pamäte sa vyberá podľa dosky a CPU. Ku Skylake sa doporučujú dosky s podporou DDR4, k Nehalem - Broadwell len DDR3. core2 podľa dosky3. na frekv. RAM nezáleží4. veľkosť RAM vyberaj podľa SW. Ak nejaká hra vie využiť 8-14 GB, vyber 16, ak len do 6, je to na zváženie či ísť do 16 GB, ale dnes už pomaly aj na multimedialny by som dal 8 GB5. základ je i3-6100 - niektoré hry majú radšej 4-jadro, alebo 4-vlákno a za 25000 ísť do Pentia je nezmysel6. ako už písali, na výber je i5-6500, alebo i5-6600K, GK od GTX 950 cez RX480 po GTX 1070

Takže tady je jeden můj návrh:https://www.czc.cz/7u9cqeqt82gk4ah47lievpik3... Není v tom grafika. Je tam na ní necháno 7000kč. Aktuálně se ale žádná nevyplatí, protože za týden vyjdou nové (stejné ceny, ale podstatně výkonnější). Takže se počítá s AMD RX 480 4GB (možná i 8GB, podle ceny).Vzhledem k věku jsem volil skříň s oknem a desku s červeným podsvícením. A celkově je to laděno do černo-červené. Sice to žádný výkon nepřidá, ale na kamarády to jistě zapůsobí...Složení je u CZC zdarma, přijde to jako hotové PC. Dá se to objednat už teď a RX 480 osadit, až vyjde, protože je v tom ještě integrovaná grafika HD 530 (na hry to moc není, ale PC fungovat bude).

děkuju WiQiXu Tak já teda počkám až amd vydá nové grafiky není kam spěchat a pak jí tam dám. Ale pořád nerozumím tý paměti u grafiky kolik má teda mít paměti, někde je 8GB a někde jenom 2GB

RX 480 vyjde ve verzi 4 GB a 8 GB... rozdíl bude asi 1000,- zatím nejsou testy, takže rozdíly/dopady težko odhadovat...

V sestavě je 16GB RAM. Dnešní standard (spíš minimum) je 8GB, v lepších sestavách je 16GB. Takže RAM máš dost.Pokud ti jde o VRAM, tedy video paměť na grafice, tak tam záleží, o jakou jde výkonovou třídu. U levných šmejdů nemá smysl ani 2GB, u výkonných se využije i těch 8GB. RX 480 je někde uprostřed, takže u ní bude ve většině případů 4GB dostatek a 8GB moc nepřinesou. Zda 4GB nebo 8GB bych volil až na základě testů a podle ceny. Pokud bude rozdíl v ceně bezvýznamný a vejde se ti do rozpočtu, tak klidně 8GB, jinak s 4GB určitě chybu neuděláš.A jedna důležitá věc na závěr. Do sestavy patří 64-bitový operační systém! Ne abys tam cpal 32bit a osekal si tím paměťový prostor na necelé 4GB. Více než 12GB RAM by ti leželo ladem.

Děkuji za rady, a co máte vy za grafiky nebo taky budete čekat na ty nové od amd ? Koukal jsem na drahé grafiky od amd fury x má jenom 4gb a drahá grafika od nvidie titan x má 12gb znamená to tedy že je titan 3x výkonější když do něj dal výrobce tak velkou paměť ?

Pameť u grafiky neudává jednu výkonnost, to je taková pověra, která nevím kde vznikla (asi lidi prostě potřebovali nějaký číslo k porovnání) - nemá smysl kupovat pro tvoje potřeby jinou, než tu RX 480 co vyjde... bohužel to tak je... mění se teď generace grafik a nVidia má jen high-end (1070 a 1080) a AMD vydává tuhle... kupovat dnes gtx 960 je třeba naprostá šílenost, stejně tak R9 380X... to je/by bylo mrhání penězma...

btw: já čekám na 1070...

Čo pozeráš na Titan ! Alebo iba pozerať môžeš ! Keď budeš mať 50000 , tak sa môžeš zaujímať aj o Titan ! Kvalitná GK je dnes najdrahšia časť PC .

Ne! Opakuji, velikost VRAM ti o výkonu grafiky nic neříká. Jde hlavně o výkon jádra:http://pctuning.tyden.cz/hardware/graficke-karty/3... U auta ti o výkonu také nerozhoduje velikost nádrže, ale výkon motoru.

miniOT : Jediné co mi přišlo hloupé u toho night elfa je to, že napájení desky (ten 24 pin) je u toho svítícího nápisu, takže ho ten kabel z části zakryje...

Ten ventilátor Artic Fan bych vyměnil za Silentium PC Zephyr120 PWM, který má aspoň normální napajecí kabel.Nechápu vyrobce Articu, že si přidělává práci dodrbat napájení nesmyslnými redukcemi a navíc je to odporně nevzhledný.https://www.czc.cz/silentiumpc-zephyr-120-pw... https://www.youtube.com/watch

Redukce? Vždyť má normální 3-pin k napojení na desku.

A k čemu 3pin s nesmyslnýma redukcema na 4 pin, když může mít za stejný peníze 4 pin bez redukcí?Když tak si pusť video.

A k čemu redukce na 4-pin, když na něj bez problému nastrčí 3-pin?

Navíc ve videu je verze PWM, kterou mu nenabízí, a ta "redukce" je dobrá vychytávka, když je potřeba na jeden konektor připojit víc větráčků.

Jo, tak to mi nějak uniklo, že dal jenom 3pin.Já do nových PC dávám už jenom 4pin kvuli regulaci a měl jsem za to, že tam je ta nesmyslná fičurina se čtyřpinem.

Vždyť je to jen pro snímač, 3-pin je i tak regulovaný.

Rozumna sestava. K cemu ale opticka mechanika? Stredovek uz skoncil.

já mechaniku do pc taky už dlouho nedávám, ale nedávno sem potřeboval rozchodit driver na síťovku na desce a proklínal sem to :D net nejel a mechanika nebyla... (stáhl sem to na druhým pc a přetáhl na flashce, ale i tak...)

Kdysi mi odešla mechanika na NTB a protože by to tehdy nemělo smysl a hlavně by to bylo zbytečně drahý, tak jsem to vyřešil nákupem externí mechaniky.Můžu říct, že je dodnes k nezaplacení a hodí se pořád.

Jen tak pro informaci, mínus jsem nedával, avšak považovat optickou mechaniku za "středověk" je naprostý nesmysl! Protože na trhu dávno není pro SoHo přístupná pásková mechanika, pak není nic jiného než kvalitní optická média ( http://www.datatresordisc.eu/produkty/datatresordisc.html ) pro jedno z archivačních médií.

1. Místo zapařování byste se měl pěkně učit! Písemný neprojev, co jste tu předvedl, by dříve neprošel ani u páťáka zvláštní školy!2. Otřesné jsou také neznalosti z oblasti výpočetní techniky, na to snad máte také předmět, ne?3. Nepřekvapuje, že videa na nějaké Tubici berete zcela vážně, tam jsou jedinci schopni tvrdit, že jim GTA V funguje na plné efekty s Radeonem 9000 a Duronem 700 MHz.WiQiX dal zajímavou sestavu.

nevím co si představuješ že nás ve škole učí. Počítače máme až od 9té třídy a za moje projevy nemůžu doktor mi řekl, že jsem dyslektik na druhou stranu jsem, ale naší škole vyhrál matematickou soutěž proti vyšším ročníkům a dostal se do krajského kola.

Doktor? To jako fakt? Dyslexie se snad projevuje jinak, ne jen špatnou gramatikou, i/y...

u Dyslexie testuje několik věcí skladba věty, čtení, soustředění na text, pravopis a geometrie, dělal jsem ty testy s doktorem a něco mi vyšlo lépe a něco hůře. Ty si Pozitron taky dyslektik ?

OT: já sem Dysgrafik, což je opravdu ta vada, kdy pleteš při psaní i/y, spojky, vynecháváš písmena, psané l a h je pro tebe to samé atd... -> napsat slovo riba, mi fakt nevadí - bohužel život se s nikým nese*e, takže na co nejsou buňky, to se prostě musíš naučit vyloženě mechanicky. Nikoho to v reálném světe nezajímá, jsou to jen výmluvy...A hlavně, dyslektik, je ten, co má problém s čtením (ne psaním), stejně tak jako dyskalkulik s počítáním atd... Ale dnes mi přijde, že každé díte je dys-všechno, aby prostě mohl obhájit svoji lenost se učit...

Z toho si nic nedělej, starší vždycky nadávají na mladší generace že jsou k ničemu a my zas budeme nadávat na svoje mladší generace že jsou k ničemu. Ve škole se naopak učíme že starší komunistická generace je k ničemu a tak to jde pořád dokola.

Komunisti jsou k ho*** ale to je jiný příběh. reálně jakákoliv dys-něco nikoho nezajímá... prostě buď píšeš jako člověk, nebo jako hovado a ignorant...