Nový PC

po sestavení veškerých komponentu a zapojení kabelů jsem počítač zapl a větráky se roztočily na plný výkon a monitor zobrazoval "no signal" ikdyž jsem ho měl pomocí DVI zapojený do výstupu z Grafické karty a to samé i po zapojení do základní desky... Nevíte co by to mohlo být ??.. Má PC sestava:CPU: Intel Core i5-8400GPU: ASUS GeForce TUF-GTX1660-O6G-GAMING, 6GB GDDR5MTB: ASUS TUF B360M-E GAMING - Intel B360RAM: HyperX Fury Black 16GB (2x8GB) DDR4 3200HDD: WD Blue (EZEX), 3,5" - 1TBZdroj: CoolerMaster MWE - 500W

Odpovědi na otázku

Přídavné napájení do grafiky a MB máš?

1660 vyber a skus jet nejdrive na integrovane, nebo v menu monitoru vyzkousej vybrat typ pripojeni

vyndal jsem Grafiku a už to tolik nehučí ale monitor mi pořád hlasí "No Signal" ikdsž jsem DVI zapojil do MB

A co ten monitor?Zkoušel jsi ručně nastavit volbu.. DVI.. ?Jinak je to pravděpodovně špatně poskládané, především kabeláž.. Jsou pod základní deskou distanční sloupky..???*PC zdroj 500W za 1000 kaček..??? Ta cena neodpovídá hodnotě a ani kvalitě zdroje.. Je to spíše odrazující cena k zamyšlení.. Proč sis nevybral kvalitní zdroj značky Seasonic nebo Corsair.. Sice dražší, ale se zaručenou kvalitou a delší zárukou.. Tvoje věc.. Třeba pár měsíců pojede.. než shoří celej komp..

Ano DVI jsem nastavit zkoušel, pro jistotu i HDMIDistanční sloupky pod základní deskou jsou

Ano, jak píše "dfg"..Je možné, že jsou špatně osazezené moduly RAM ve slotech na desce, čili nedocvaknuté.. bez pamětí nepůjde obraz.. Zkontroloval bych i kabeláž a front panel -> zapojení těch malých konektorů předního panelu PC skříně - > pokud je tam špatně zapojený kabel(konektor "POWER SW") ->tlačítko START na bedně, pak ten počítač prostě nenastartuješ.. *Může být i obráceně zastrčený konektor napájecího kabelu CPU do desky.. i to jsem už takto viděl -> počítač nenajel.. až po správném zapojení.. Na té koncovce napájecího kabelu je pružná západka, která se zacvakne za hranu odpovídajícího konektor na desce.. to se týká napájení CPU a desky, obdobně je to i u GPU..

Ramky jsou docvaknuté, i ostatní piny jsou nasazeny tak aby zacvakli jak mají.. počítač normalně nastartuji přední panel je osazen do desky správně.. jednoduše když nastartuji počítač tak větráky na GPU hučí a obraz nejde

Tu GTX 1660 vyndejte úplně a testujte s integrovanou grafikou!!! Momentálně je vám tam dedikovaná grafika na nic. Užitek žádný, maximálně může přinést problém.Až to opravíte, tak si jí tam pak zapojte, ale nyní nemá smysl ji tam mít. Jen další komponenta ve které může být potenciální problém.

skontroluj vsechny kabely napajeny pro disk, zakladnu dosku 2 kabely, taky sata kabel do disku

Těch blbostí je tam z dnešního pohledu víc, ale to nemá s problémem tazatele nic společného.Jsou prakticky jen dvě možnosti:Špatné ram (nedocvaklé, nekomunikující, ....), Špatně osazené CPU (uhnuté piny,.....).

Ramky jsem přecvakával a na CPU jsem se koukal a vše sedí jak má

Zkuste jen jednu paměť, vždy ve slotu A1. Vyzkoušejte takto oba kusy. Jinak jste prakticky vše vyloučil. Musí to být CPU, nebo ram. U ram to může být klidně jen nekompatibilita, nevybral jste totiž zrovna moduly, které jsou pro Intel vhodné a je možné, že má bios problém si to převést na hodnoty které to zmákne. Ale to jen fabuluji.

zkoušel jsem odendat ramku a pořád to přetrvává :/

No pak takto od stolu těžko radit. Možná ještě zkusit od někoho jinou DDR4 ram. Pak už musí být opravdu někde váš kopanec při stavbě, nebo vadná komponenta. To už by ale člověk musel být přímo u toho, aby dokázal říci něco trochu víc.Takže to buď doneste někomu, kdo je v tom lepší než vy, aby to otestoval. Nebo to vraťte, uděláte ze sebe debila, ale lze dnes koupit za podobné peníze lepší věci.

ten i5 8400 je novej, nebo z bazaru, proc si kupoval radu 8xxx kdyz uz jsou 9400F

procesor je novej

a za kolik jsi ho koupil, jak koukam tak i5 9400F je bez grafiky, ale zato je levnejsi a vykonnejsi

Výběr nemá cenu zpochybňovat. Zase tak velký rozdíl tam nebude. A když už žehrat na výběr procesoru, tak spíše proto, že nepočkal na nový R5 3600 od AMD, který si dá k snídani jak tu i5 8400, tak tu i5 9400F. Aby to ve hrách bylo lepší, tak by musel mít alespoň i5 9600K na 5GHz. pak by byl Intel lepší. Prostě bych zkusil sehnat jinou ram, případně ještě znovu rozborku a sborku. Pokud nic nepomůže, tak prostě ze sebe udělat vola a donést to ve 14 denní lhůtě vrátit. Což bude lepší a rychlejší, než to reklamovat. Asi budou koukat divně, ale pokud se to kupovalo přes net, tak na to má právo.

pointa je v tom ze mohl mit novsi 9400F za mensi peniz a usetrene radeji dat do 1660TI, jelikoz mezi 9400F a 8400 je tisicovka rozdil 8xxx je drazsi na czc, a rozil mezi 1660 a 1660TI je taky tisicovka

teď jsem PC rozebral uplně a narazil jsem na to že na zdroji chybí u kontoru který napají základní desku jeden kabel a místo pro pin je prázdne (myslíš žě to muže způsobovat to ?) počítač normálně nastartuji

ja myslel jako ze do desky zapajis vzdy kabel 1x24pin a 1x4-8pin

Pak tedy zbývá jediné.. Sestavit to na stole v podobě minimální konfiguraceVše rozeber.. * Pozor na grafiku -> odpoj napájecí kabel -> na tom napájecím kabelu stiskem drž západku, abys mohl vytáhnout koncovku kabelu z konektoru napájení GPU.. To samé proveď při odpojování napájecích kabelů pro CPU a desku.. * U té grafiky po dopojení kabelu vyšroubuj šroubky na držáku, poté mírně zatlač západku, která drží grafiku ve slotu, směrem k desce a poté vyjmi grafiku ven .. 1. Na krabici od té základní desky polož vymontovanou základní desku. Být tebou, vymontoval bych i chladič na procesoru a zkontroloval bych CPU(piny) a socket.. očistil bych vrchní plochu CPU od pasty a rovněž tak i tu doléhající plochu chladiče. Vlož správně CPU do chlívku a namontuj chladič s větrákem.. nezapomeň na přippojení kabelu větráku do konektoru na desce -> CPU-Fan 2. Připoj napájecí kabely ze zdroje jednotlivě do CPU a do desky.. Víc kabelů není potřeba.. GPU, disk/y, mechanika - není potřeba.. 3. Propoj kabel DVI nebo HDMI -> základní deska -> monitor.. Zapoj kabel napájení monitoru-> do el síť.. zapni spínací tlačítko monitoru do polohy zapnuto.. a můžeš rovnou i zapnout monitor.. 4. Kabel ze zdroje zapoj do el. sítě/zásuvka, spínač zdroje do polohy zapnuto.. 5. Na desce v pravém dolním rohu(pohled shora) krátce propoj šroubovákem(třeba křížovým) dva piny na F panelu -> horní řada -> 3. a 4. pin(vyčnívající drátky) - tyto dva piny by měly odpovídat spínacímu tlačítku "Start" .. počítač by měl nastartovat.. Pokud nastartuje a vše bude O.K.. natvrdo vypni zdroj -> spínacím tlačítkem na zdroji do polohy "0".. Poté můžeš znovu stavět do PC skříně.. Zde je front panel z tvé desky.. Nenašel jsem v manuálu podrobnější popis pro zapojení kabelů ze skříně, ale v podstatě je to u všech desek Asus stejné.. F Ukázat celý příspěvek

před chvili jsem celý počítač rozložil a složil a dělá to pořad to samé.. dost se dívím že mi obraz nenaběhne, když je DVI zapojeno k zakladní desce

Celý to vrať.. Tedy zabal vše do krabic a požaduj vrácení peněz zpět, že vracíš jednotlivé díly skládačky ve 14tidenní lhůtě, protože třeba budeš kupovat výkonnější počítač, jiné komponenty, včetně jiného zdroje.... FERTIGHlavně bych se nezmiňoval o něčem takovým, že ten počítač se nerozjede, protože by to mohlo být považováno za reklamaci a budou s tím jen potíže.. Vadný může být: zdroj, deska, paměti.. tak si vyber.. Vůbec bych se tím dál nezabýval.. Jednoduše bych ty věci vrátil.. Grafika může být O.K.. to v tuhle chvíli nikdo neví.. Pokud máš doma jiný funkční stroj, tak v něm tu grafiku otestuj..

taky jsem to chtel napsat, v ramci 14 dnove lhuty to vrat, a v jinom obchode seber Ryzen 3600 + rtx 2060 nebo 1660Ti + dobru desku B450 + 2xram 3200 , bude to o hodne lepsi nez to co sis vybral

Mně tohle dělala jedna revize desek u skládaných PC. Pomohlo vyresetování BIOSu. Nastuduj si v manuálu, kde je na desce resetující jumper BIOSu, buď jej přemísti do druhé polohy nebo oddělej a takto PC zapni. Pokud to nepomůže, koukni na stránky výrobce desky a zkontroluj, jestli nemáš nějakou starší revizi, pro kterou byla podpora pro CPU dodána až aktualizovaným BIOSem. V tom případě není jiná volba, než sehnat starší CPU, který je deskou a patřičným BIOSem podporovaný, updatovat ji a zasunout nový CPU a nebo to vrátit.

u techhle chipsetu b360 byva problem s procesorem 8400lepsi varianta chipset Z370. ja myslim ze problem je deska. muze byt vadna, ,ale taky blby nastaveni v biosu. Samo muze to byt i GK (taky to delaj), u te je nejednodusi vyzkouset v jinym pc. Priste az budes stavet sestavu nekupuj chipset pro celerony a vyber kvalitnejsi zdroj.

Proč by měl brát Zetko (které je na taktování), když to je zamčený cpu, to mi teda prosimtě vysvětli... A pod kancelářské celerony se dávaj levný háčka, když už tedy se tím oháníš. V kancl setavě aby bylabéčková deska, to se moc často nevidí.. Klidně pdo tu B360 narvu i7 a nebude to mít problém, pokud na to má kaskádu..

Akú verziu Bios-u tam momentálne máš ?Podľa výrobcu dosky tam musí byť verzia 0236 aby to podporovalo tvoj CPU :https://www.asus.com/sk/Motherboards/TUF-B360M...

Abych pomohl lidem co se potkají se stejným problémem jako já: počítač jsem zanesl do CZC kde mi přišli na to, že byl problém s BIOSEM kde byla smička a to byl celý ten problém.. Děkuju všem za rady a pomoc vyřešit můj problém.

A mě by docela zajímalo o jakou smyčku šlo.. ???Neumíš to popsat? Nebo ti k tomu v CZC neřekli něco detailnějšího, jen smyčka..???.. Všichni se tady potili, aby ti pomohli a ty nakonec napíšeš, že v tom byla smyčka v Biosu..

Pokud tedy nějaká smyčka, i když vůbec netuším co ta smyčka prováděla, pak by na to mělo být dostačující provést reset Biosu.. poté nastavit Bios na "Default".. a případně potom nějaké drobné další nastavení v záložce Boot.. Smyčka je divný termín.. od těch takzvaných odborníků z CZC.. Jestli provedli update Biosu, to asi taky nevíš, což..???.. Njn.. někdá jsou "odborníci skoupí na slovíčko..

Pokud je to ono tak se tomu říká ''boot loop''. Trpěli tím hlavně desky od Gigabytu na socketu 1155. Pc se musí zapnout a vypnout zdroj (napájení). Zapnout zdroj a stisknout tlačítko napajení 3x za sebou. Tím se nahodil dual bios, nahrála se aktualní verze a jelo se dál. Pak stačilo ten vadný původní odpájet z desky a nahrát přes programátor nový. Nic světoborného...Místo 5-6 nových her co za chvíli omrzí se dá sehnat pěkná hračka co vydrží léta..