Nový pc

PC by měl být určen na doma, net a starší hry. Je to v poho ?https://www.czc.cz/208612,230412,180546,2285...

Odpovědi na otázku

osobne bych sel cestou mensi ssd + starsi plotna na data a r5 2400G. ale fungovat to samozrejme bude.

ne, myslel jsem to tak, pokud bys mel doma starsi hdd. 256 ssd + 1 tb hdd a 500 ssd tam je to cenove na stejno. kazdopadne pokud neni problem prihodit tech 1400, tak bych bral tu r5.

A to já bych zůstal u té pětistovky. HDD si tam může časem přikoupit, pokud to nebude stačit. Ale mě je už 250GB SSD dost těsné a to na něm nemám data. Jen OS + programy / hry.

viz vyse. myslel jsem to tak, pokud jej tlaci rozpocet a ma doma hdd. tak bych volil mensi ssd a vyssi radu apu.

Tak třeba cca 500,- může ušetřit i na RAM, protože 2x8GB 3000MHz se dá sehnat levněji. Pokud by tam dostal R5 2400G, bylo by to jen plus. Kromě cca o 30% vyššího výkonu CPU je v něm i cca o třetinu lepší grafika.

Nějak takto:https://www.czc.cz/211832,230413,208614,2217... Ve výsledku je to jen o pár stovek dražší.

V principu je to ok. Dá se debatovat o jednotlivých dílech, ale nic zásadního tam není. Pokud bys to chceš taktovat, chtělo by to lepší desku a chladič CPU. Ale pokud ne, je to jedno. Nechceš koupit menší desku a to dát do menší bedny? Alespoň mATX (ITX vyjde dráž). Velká ATX bude stejně úplně prázdná.

-seznam oficiálně podporovaných pamětí https://www.asrock.com/mb/AMD/AB350%20Pro4/ to ty ze seznamu nejsou -hroznej starej zdroj zdroj ale práci snad udělá-uvedené CPU je základní deskou podporováno až po upgrade biosu na P4.60 a novější

"-hroznej starej zdroj zdroj ale práci snad udělá"CX450M?

Tak on se vyrábí dlouho, to asi myslel (mám jich několik a ten nejstarší má snad 10 let :D )

pochybuju, ze pred deseti lety se delaly zdroje s jednou 12 V vetvi. v te dobe snad vsechny zdroje mely 2 x 12 V.

a nebo uz jsem fakt starej

A určitě je to CX450M? Není to náhodou starší CX430? CX450M se objevil myslím loni.

CX430 V2 má certifikaci 80+ z 2011 (jen základní 80+, Bronze získal až o rok déle).CX450M má Bronze z 2016, takže 10 let má možná tak nějaká první verze CX 430 V1, ke které jsem to nenašel.