Nový PC

Dobrý večer rád bych se optal co si myslíte o této sestavě :) popřípadně co by jste mi doporučili do těch 16 000Kč :) Děkujihttps://www.czc.cz/bre65em5dsigebq19fru4g29m...

Odpovědi na otázku

Neblbni..

Proč? AMD se nelíbí? :D

Místo zdroje vzít EVGA 500B a budeš v pohodě.

Dík moc :) snad to bude fakt v pohodě :)

Proč???Nemáte tam tedy skříň, takže jsem vzal jen komponenty co máte v košíku a při pár úpravách jsem tam dostal i5 + výrazně silnější grafiku. To co máte v košíku se na hry opravdu nevyplatí:https://www.czc.cz/178264,178810,185236,1915...

PS: Pardon, upravoval jsem to z jiné sestavy. Ta rozdvojka tam samozřejmě nemusí být. Záleží na počtu ventilátorů ve skříni.

Visheru ne, chceš počítač, ne topení. Vem co poslal dfg, i když bych procesor dal i5-6500, 6400 může být paradoxně pomalejší než 6100

Jo, ale vzhledem k rozdílu cen, co je poslední dobou a k tomu, že se držíme nějaké ceny, nepovažuji tu 6400 za špatnou volbu. Byť to co píšeš je v single thread pravda. Moc to ale nebude a myslím, že plná 4 jádra bude mít přeci jen větší bonus u většiny (nových, novějších) her než 2 jádra + HT.Nicméně tu FX dost často ve hrách rozstřílí i i3, takže ať vybere cokoli bude na tom stejně lépe.

Myslíme si, že stavět nové PC na desce s chipsetem, který byl uveden na trh v červnu 2011 je ptákovina. Doporučuji ti postavit to na Intelu teď, nebo počkat do ledna a pak to postavit na nových AMD chipsetech a procesorech.

Nekompatibilní. DDR3 do desky na DDR4 fakt nenacpeš. Drž se raději toho, co ti navrhl dfg a nevymýšlej kolo.

Potřebuju červenou kombinaci budu mít totiž červenou bednu s průhledným bokem ,tak aby to nevypadalo jak humus :D

Červená je super, ale nevím, zda jste už slyšel, že kombinace černá+bílá zvyšuje výkon o 20%. A pokud k tomu máte i nějaké svítící větráky, případně "gaming" desku, zdroj a paměti, tak to máte dalších 20% navrch. /ironie/

:D no jo :D Achjo to je na prd... :D Mě už normálně z toho hrabe :Dčlověk už má něco naplánovaného a pak zjistí že je to na 2 věci :Dbedna totiž bude asi tato :) https://www.alza.cz/corsair-spec-alpha-carbid...

Designové bedny mají jednu nevýhodu a to tu, že za rok to bude hnusný. Jinak po technické stránce, proč ne. Pokud jedeš na image, jdeš na to dobře. Budeš mít v designové bedně low end sestavu.

Jsem prostě konzerva a mi se takovéto "vykřičené" skříně nelíbí. Dávám přednost konzervativnímu desugnu Fractal Design Define S/R5/C, samozřejmě bez okna.Jen jsem chtěl naznačit, ať při výběru komponenty přemýšlíte trochu jinak, než zda Vám komponenta bude ladit s bednou, když to na výkonu stejně nepoznáte a ještě si za tu barvičku budete třeba muset připlatit.

... designu...

Osobně bych raději bral bednu za 800- 1300Kč a zbytek nacpal do výkonu komponent, ale proti gustu... Jen se musíte smířit s tím, že je třeba si barevnost zaplatit. A stejně se bojím toho, že bude mATX deska vypadat hnusně a lepší by byla ATX.Z ATM gaming M3, z mATX night elf. Ale jsou to peníze navíc.

No fuj, tohle čistit od prachu...

Bedna, typ? Jinak do červené to samozřejmě jde, ale bude to stát peníze navíc. A jaký je ten rozpočet? Nahoře jste říkal 16 a pak si sám naházíte košík za 20tis. Pak se těžko dojde k nějaké shodě. Za 20tis už tam musí být minimálně GTX 1060 3GB nebo RX 470 (ale asi zase v jiné než červené barvě).

Čím levnější tím lepší :D

A potřebuješ to i za cenu toho, že to nepůjde dohromady? Tady máš červené DDR4:https://www.czc.cz/crucial-ballistix-sport-l... Určitě nekupuj malinké 4GB moduly, budeš toho časem litovat. 8GB modul je rozumné minimum (osobně bych raději rovnou 16GB moduly).A tady máš lepší a také červenou desku:https://www.czc.cz/msi-b150m-night-elf-intel... Na rozdíl od toho ošizeného Asuse má chlazenou CELOU napájecí kaskádu pro procesor, nejenom polovinu. A navíc červeně svítí, což jistě fanda do vzhledu ocení.

Pokud bych bral v potaz 20tis rozpočet, tak by to vypadalo nějak takto:https://www.czc.cz/191551,115969,95495,17881... Jen pro upřesnění. Ten Coolermaster chladič se do té skříně nevejde, má 160mm. Podporuje jen chladiče s výškou 156mm. Další nevýhoda designu.

PS: ještě to chce ověřit šířku grafické karty, zda se vejde. Gaming edice je dost široká a kabely zapojuje z boku, tak aby se vůbec vešla. Osobně jsem do nedohledával. Takže pozor na to.

Nic moc zbytečně drahý chladič za litr,,,Stačí i tenhle https://www.czc.cz/silentiumpc-spartan-3-lt-... je za cenu kolem 440 kč a zbytek peněz dej do procesoru nebo grafiky, a nekupuj SSD to dokup později až budeš mít prachy navíc,,,Teď řeš herní výkon a ne blbosti... Vezmi gtx 1060 3gb nebo něco od AMD...PS opakuji na SSD je čas a chladič za litr je na skylake i5 zbytečný,,,

Já bych to otočil. Tedy prvně ssd a pak HDD, ale to je věc názoru.

Ten chladič se tam podle rozměrů nevejde, viz nahoře můj příspěvek. Ta karta ačkoli je levná, už je vyprodaná a nemá termín dodání. Takže asi zvolit jinou, dražší. V době kdy jsem jí tam dával ještě skladem byla. Jinak jako jo, ale raději bych volil 240GB ssd, 120 je málo. Skříň má 3 ventilátory a deska jen 2 konektory, takže potřebujete rozdvojku.

Njn vzít SSD místo HDD je taky možnost ale nevíš co když bude chtít hned hrát ,, GTA 5, BF, Mafii atd a nejednou nestačí ani 240 gb + osobní věci jao fotky, filmy, Filipe ať se rozhodneš tak nebo tak hlavně kup dobrou grafiku,,,teda jestli chceš tak nějak herní pc,, základ si dej takovýGTX 1060 3gb,,, Intel i5 6400,, 8 giga ram Crucial,, desku MSI ,mortar,,,a zbytek komponentu řeš podle rozpočtu,,, ale tenhle základ prostě mít musíš jestli chceš hrát a hlavně jestli chceš hrát i hry co vyjdou za rok nebo 2,,PS : jak jsem ti psal ramky dokoupíš,,, SDD dokoupíš,, ale když budeš mít tu grafiku co navrhuješ a ve hrách pojede na medium a i tam se budou hry sekat co pak ? vytáhneš dalších 7 tisíc ? to už není suma kterou jen tak vyštracháš s platu ale 12 stovek na SSD nebo ramky vyštracháš kdykoliv

Přemýšlím, stejně to budu asi nakupovat postupně protože nemám moc našetřeno. :) Ale asi co třeba tohle teda? :) https://www.czc.cz/7a9vifvrmaj06bqipbt83d0tp...

Takhle by to už šlo,,, už se dá mluvit o tom že je to herní PC,,,ale jestli někde najdeš pohozené 3 stovky :))Kup raději tenhle SSD https://www.czc.cz/crucial-mx300-275gb/19596... +35 giga + lepší značka a celkově lepší SSD

20 000 :'D Z toho se mi chce brečet :D

Tak si nehrajte na design a bude to při podobných parametrech o 1500Kč levnější. Na skříni 800Kč, na grafice (byť tedy gaming edice je jedna z nej grafik na trhu) cca také 200Kč, červený paměti (také 200Kč), deska také 200Kč, lze sebrat i cca 120Kč z chladiče. Prostě to nebude design, ale tvrdý poměr cena/výkon.

Nebudou náhodou koncem roku slevy? :D

Možná ano ale většinou jsou slevy na věci které nikdo nechce nebo nekupuje,, na i5 skylake slevy nečekej jsou to nejprodávanější procesory, stejně jako gtx 1060 a 1070 atd,,Věci co se prodávají dobře, tak ve slevě nebudou proč taky ? :))víš co bude ve slevě ?třeba foťák co stojí 20k tak padne na 15knebo klávesnice za 4 tisíce padne na 3k atd...

zmrdi :D

Jak moc velký rozdíl je v těchto 2 grafikách? :) https://www.czc.cz/7a9vifvrmaj06bqipbt83d0tp...

V chlazení. Gaming je velmi tiché, pokud není v zátěži prakticky nehlučné (vypne ventilátory) a také je nastavená na lepší výkon. Nechá se snadno přetaktovat (třeba jen lehce přepnutím na OC mód) a pravděpodobně bude držet i vyšší takty, byť to není psáno v popisku.Tohle vše ta levnější nemá.Dobrý kompromis je ale edice ARMOR. Taky dorý chladič, vypíná ventilátory, ale nemá okolo cukrbliky, takže má nižší cenu.

Filipe, moc to řešíš, i kdyby si měl 20 tisíc, tak kvůli těm designovým věcem budeš mít stejně low end počítač, který hry za rok, dva bez upgradu nerozdejchá. Je hezké, že chceš mít čupr bednu, svíticí červenou desku atp., ale bude to naleštěná bída. Jestli chceš něco hezkého, kup si vázu. Jestli chceš hrát, kup Zalmana Z1, nesvítící desku, nedesignové ramky a ušetřených 3k vraž do grafiky nebo procesoru. Nebo popros Ježíška a našetři si aspoň 40 tisíc. Pak můžeš mít výkon i design a komfort a větší radost až budeš přeměřovat s kamarádama.

To už si děláte srandu? Dostanete tady několik rad, celou dobu skuhráte nad tím, jak je to drahé a stejně jdete ještě do dražších desek. Proč? Opravdu je to nutné? Ještě jste ve výčtu zapomněl na tuhle:https://www.czc.cz/msi-b150-gaming-m3-intel-... Ve výsledku je to totiž celkem jedno. Jsou to už velice dobré desky, také tomu odpovídá cena. Jen utrácíte za barvičku, nebo dokážete napsat o co vám vlastně tedy jde?

No jde mi o to že nevím co bych přesně chtěl ale hlavní je aby ten počítač byl v celku s přijatelným výkonem a ne za třeba 30 000kc :)Každopádně červená barva výhodou :)

No jo , ale to se pak těžko radí, že? Buďto budete mít PC na parádu a smíříte se s tím, že bude dražší. Nebo ten výkon a vlastnosti dostanete do nižší ceny, ale vaší oblíbenou barvou bude především černá. Rady jste dostal více těžko něco dělat, vylepšovat a hrát s barvičkami se nechá do nekonečna.

Každopádně dekuju všem co mi poradili :) už pomalu začnu objednávat :) snad to bude ok :) nakonec si vemu desku tu nejlevnější z těch 3 :)

Jen ze zvědavosti. Jak to tedy celkově vypadá?

Zatím takto ,ale možná ještě něco poměním, ale spíš asi ne.Teď objednávám jenom desku a rámku :)

Ale to SSD nemá červenou barvu

ho schovám :D

Možná má tazatel záložní plán s červenou temperkou.

Všechno bude sice červené, ale pěkně to vypadat nebude. Mikro ATX deska se v té větší skříni bude ztrácet, za oknem bude vidět malá deska a prázdné dno skříně. Grafika od MSI je dost velká a v kombinaci s tou malou deskou to bude z estetického hlediska takové "nevyvážené". Barva není všechno.

Tak když seš tak chytrej tak poraď desku... :)

okay vemu asi tu asusackou desku :)

Osobně bych zdroj dal tento:https://www.czc.cz/corsair-cx-series-cx550m-... Když už tedy 500W. Je jen o 100Kč dražší, ale má odpojitelné kabely a 2x 6+2pin pro grafiku.