Nový PC nezobrazí BIOS

Po prvním spuštění se nezobrazí BIOS.Nejde klávesnice ani myš.Vše je zapojeno.Komponenty:Asrock H97 Pro4,i3 4170,RAM Crutial ballistix sport 2x4GB 1600Mhz,SSD Crutial BX200 240GB,HDD Seagate Barracuda 1TB.Grafika je integrovaná v procesoru.Monitor mám zapojený do VGA.PC se zapne,větráky jedou,DVD taky.Neví někdo prosím vás,kde by mohl být problém?

Odpovědi na otázku

To bude nějaký Crutiální problém. ☺

Už jsem z toho crucinál šílený.Několikrát jsem to kontroloval,přepojoval a pořád nic.

Ono to půjde. Hlavně klid.

Tak něco je blbě zapojený nejspíš, nebo odešla deska. Když vyndáš paměti, pípá deska ? Zasadils správně paměti? Je třeba je fakt dobře "docvaknout". Případně teda celé rozdělat a složit na stole...

Deska je nová,tak jako ostatní věci.Pokud tedy není vadná no.Zkusímty paměti dík.

Sestavit to na stole.

Co zkusit jiny typ pripojeni monitoru. Treba docasne.

Jinak ta deska je fakt komicka.

Nemám bohužel doma jiný kabel a adaptér co mám není ten pravý.Zkoušel jsem tam dát starou grafiku na kterou sedí ten adaptér a žádná změna.Zkusím koupit zítra.Díky za nápad

Pro CPU Haswell Refresh je někdy třeba aktualizovat BIOS se starším CPU. Novější CPU funguje až po vypálení novějšího BIOSu. A to může být i tvůj případ. Pokud je to ono, pak s tím sám nic nesvedeš. Je třeba odborná pomoc, resp. někdo, kdo má starší CPU k dispozici a BIOS ti zaktualizuje. ☺

Ještě bych upřesnil, že potřebuješ BIOS P1.60. Koukni na krabici MB, nebo na čip s BIOSem. Někdy tam bývá nálepka a jeho verze. ☺

Ajaj,tak to bude asi tenhle problém.Mám P1.40.Bohužel.Tak to sem v koncích.Děkuji za pomoc.

Jak vite verzi biosu? Nezbyva, nez si nekde pujcit nejaky podporovany a preflashnout to.http://www.asrock.com/mb/Intel/H97%20Pro4/

podporovany CPU*

Je to napsané na desce na čipu biosu.Jo,už sem se na to díval,taky.

Nejsem si jistý, ale není nutné k VGA u interní grafiky INTEL instalovat ovladač? Tzn. v BIOS asi nejede. Zkus monitor do DVI nebo HDMI.

A jak chces instalovat ovladac do biosu? System tam do toho nema jaksi jak hrabnout, kdyz jeste nebezi.

Rozumíš psanému slovu? Asi ne, výslovně píšu: v BIOS nepojede ...

ROFLa co pak jako pojede?

DVI nebo HDMI.

ehm, tohle rozhodne vliv mit nebude, pojede pres jakykoliv port

Tak myslim, ze jsem to konecne pochopil.Bios se zobrazi jak s dedikovanou, tak integrovanou grafikou. Bios se proste MUSI zobrazit diky jakemukoliv standartnimu zobrazovadlu.

Asi nepochopil ... nezobrazí přes VGA připojení (pokud vyžaduje ovladač).

To je pěkná kravina... měl sem doma dokonce desku, co se uměla rozjet i s nepodporovaným cpu...Ovladač je věc až dávno za biosem...

Par takovych existuje, ale nejsou to zrovna levne kousky.

No ne jen že existuje, ale měl jsme ji i doma... Jako nějak sem to nezkoušel, ale prostě v popisu bylo, že umí najet do nějakýho svýho pseudo-režimu, kde jde třeba flashnout bios... jen teď nevím která to byla (mám pocit, že pro AM3+).btw: hláška, že bios nenajede bez driverů s VGA mě fakt pobavila.. a co pc bez HDD třeba ? Kam se ty drivery dávají ? :)

https://rog.asus.com/technology/rog-motherboar... btw: Nekteri jedinci dokazi vazne zaperlit, miluju takove vsevedy v hospode po par pivech.

Rozumíš psanému slovu? Asi ne, výslovně píšu: v BIOS nepojede ...

OK,díky.