Novy PC nebo nová GRAFIKA?

Dobrý den přátelé,Mám dotaz ohledně koupi buď úplně nového počítače, anebo koupě nové grafické karty.Uvedu Vás do obrazu.V roce 2012 jsem si sestavoval počítač za 13.748 Kč, avšak v dnešní době mi moje grafická karta už nestačí na nové tituly!Můj dotaz je takový zda by se k mé aktuální sestavě (viz níže.) dala koupit novější grafická karta? Nejlépe z řady GTX 1000 + Nebo bude lepší udělat kompletní generálku a koupit nové PC? Které už mám sestavené, zase nechci zbytečně třeba vyhozovat 30,000 kč za nové PC když třeba vykonostně starý počítač stačí a pořídil bych jen grafickou kartu třeba za 8500 Kč.Děkuji Vám za vaše rady!Přeji hezký zbytek dneKrajíčekAktuální sestava:ZDROJ: Corsair CX Builder Series 600WZÁKLADNÍ DESKA: ASUS P8H61-M LE R2.0 - Intel H61GRAFICKÁ KARTA: ASUS GTX650-DCT-1GD5RAM PAMĚŤ: ADATA XPG Gaming Series 8GB (2x4GB) DDR3 1600CASE: AeroCool Vs-3PROCESOR: Intel Core i5-2380P

Odpovědi na otázku

Prehistorická sestava:1) chybí systémový SSD;2) pro supermoderní grafické pecky je třeba každý druhý rok nový VGA podle Tvých finančních možností. Zbytek je plně použitelný, když zamhouřím oči nad laciným MB.Co s tím?1) Pořiď systémový SSD.2) Zapoj ho do prvního portu primárního diskového řadiče.3) Okopíruj stávající OS:HDD -> SSDpokud je v dobrém stavu.Jinak nová instalace OS do SSD podle FAQ:http://forum.zive.cz/viewtopic.php=> ze starého PC získáš supermoderní svižné herní dělo.

Jasne, resit nedostatek herniho vykonu graficke karty koupi SSD zni jako opravdu skvely napad. :D Procesor je hodne slaby, ale na hry, ktere jsou spis limitovany VGA, jeste stacit muze. GTX 1060, nebo 1070 by staly za pokus. Ale hodne proste zalezi, co hrajes.

Hry typu: Fallout 4, Total War, Battlefield a pak další hry, které treba rozjedu na lehce vyšší detaily

Total War a posledni Battlefield dokazou byt na CPU dosti narocne. Tam bych osobne spise premyslel o nove sestave, ale grafike proti stavajici porad hodne pomuze. Ta 1060 zni jako vykonove optimalni.

Děkuji za rychlou a stručnou radu pane Rybák.Aspoň vím, že nebude problém koupit GTX 1050 například a že to PC zvládne!Vím no MB mam slabší!SSD bych rozhodně koupil. Mám pouze 250 GB HDD, který mi zatím stačilKaždopádně SSDéčko bude stačit 32 GB? Nebo je lepší koupit 64 GB?Pak mám ještě jeden dotaz, teoreticky můžu zvýšit ještě RAM paměť ze stávajících 8 Gb na 16GB má to cenu?

ssd minimalne 120, mensi nema smysl resit.

ram bych teď neřešilm, 8gb je dost. Na herní výkon to nebude mít znatelný vliv, když tam dáš dobrou grafu.

Min. 128 GB SSD -> budeš tam instalovat hry.Pokud chceš okopírovat stávající OS HDD -> SSD, pak 250 GB SSD.VGA řady GTX 1050/FHD je pro moderní pecky příliš slaboučká => budeš zklamaný.Nesdělil jsi typ monitoru. Pokud používáš nějaký prastarý s rozlišením < HD, mohl by to zvládnout i tak slabý VGA.Použitelný herní VGA/FHD začíná řadou GTX 1060.

Monitor bych obnovil v průběhu tohoto roku.Teď mam starý jen s 1920x1080 něco od LG bych se musel podívat na typ, až bych byl doma

Jak to myslis "jen 1920x1080"? To je optimalni herni rozliseni, pokud tedy nechces utracet majlant za hardware. Se slabym PC se spis nekdy jde s rozlisenim dolu. :)

Jako stačí mě to stačí 1920x1080 zase nepotřebuji větší monitor a mit jo přes celý stůl. Jen říkám, že je to starší typ valí pouze na VGA nic jineho nemá, ale za těch 8 let co ho mám zatím funguje

Tak to je problém, nové grafiky nemají VGA konektor a řešit to je dost opruz. Nechápu, že si někdo koupil FullHD LCD bez digitálních vstupů. Tak počítejte s cca 400-500 za aktivní převodník DP-VGA

Bral bych ho určitě s rezervou. Názor, že instalací SSD "ze starého PC získáš supermoderní svižné herní dělo." je opravdu zcela mimo.

jen tak off topic, píše z win vista a používá IE... to je pravda, že v tom případě radí ssd ze svých vlastních zkušeností

Jo, to vypadá jako použitelná sestava, není důvod kupovat celou novou.SSD rozhodně pomůže, jak již padlo, akorát jsou teď docela drahé, nevím jestli to teď hrotit. Tvůj hlavní problém je, jak píšeš v grafice, tu bych obměnil. Jaký máš budget na grafiku? Pak s ohledem na procesor něco půjde vybrat.

Grafickou kartu bych kupoval pravděpodobně pravděpodobně v září..Přibližně asi tak za 7500?

Jestli chceš sestavu oživit tak před pár měsíci bych doporučil GTX 1060, ale dnes s tou těžební mánií bych doporučil GTX 1050Ti. S tím by ten počítač mohl další 2-3 roky dožít a pak to bude chtít něco nového.