Nový PC ,nastavení ve hře

Zdravím mám nový PC /I7 6700,gtx1070,16gbram. a když jsem zapnul hru League of Legends tak to jede v pohodě ale když libovolně někam zmáčknu tak se to sekne maličko , jelo to cca na +- 200 FPS a když jsem to dal pouze na 144FPS tak to jelo v pohodě . Existuje něco abych jel na 200 FPS bez sekání

Odpovědi na otázku

na co 200 FPS?

jen tak lepší pocit PC to utáhne 1070

Záleží na tom, kolik obrázků za sekundu dokáže monitor zobrazit. Pokud 144, pak nemá smysl nechat kartu vyrábět víc obrázků než monitor zobrazí.

Roztrhání obrazu je obvyklý výsledek toho, když karta renderuje víc (anebo míň) obrázků než kolik jich monitor dokáže zobrazit. Adaptivní synchronizace - pokud ji monitor umí - je ideální řešení.

200 FPS jen tak? Pro lepší pocit? Super. Pokud máš 144Hz monitor a takovou kartu, zkrátka všude v nastavení zapínej vertikální synchronizaci. To ti bude držet FPS maximálně na oněch 144, jelikož více ti monitor nezobrazí. Pokud necháš, aby hry zbytečně jely na více jak 144 FPS, už se ti hardware zbytečně vytěžuje navíc, než je nutné. To znamená vyšší teploty a také vyšší spotřebu. S nulovým výsledkem pro pocit ze hry. Sám mám skoro totožnou sestavu i 144Hz monitor, takže vím o čem mluvím.

ok děkuji , můj monitor má pouze 60hz takže si to nechám na stabilních 60FPS a mám i zapnou vetrikální synchronizaci ?