» Poradna » Notebooky

Nový PC - nefunkční Microsoft World

Dobrý den, potřebovala bych radu... koupila jsem si nový notebook . Jelikož jsem studentka tak pc mám na internet , hry a školu. Dnes jsem chtěla sepsat dokument v Microsoft World a tam se mi ukazuje že si ho mám koupit. Můžete mi prosím poradit co mám dělat ? Za každou odpověd předem děkuji.

Odpovědi na otázku

a) pokud ho opravdu chceš, kup si ho (možná jsou nějaké studentské licence).b) používej free alternativu - třeba LibreOffice (je velmi podobný).

Word je součástí celého balíku aplikací Office, předplatní stojí cca. 1600Kč za rok. Existovala studentská verze (pro vysokoškoláky) na čtyři roky.Je to komerční produkt.

ano to vím že je to za 1600 kč ale příde mi divné že když jsme si domu před cca 4 měsíci kupovali společní notebook tak vše bylo OK a nic jsme kupovat nemuseli

K některým NTB dávaj licenci na rok zdarma

aha.. u mého starého ntb jsem ho měla skoro 3 roky jsem nic platit nemusela a vše bylo ok

Tak Ti ho tam třeba nainstaloval nějakej známej jako warez...A mimochodem - jedná se o Word, nikoli o World.

Ms office je vetsinou na ntb na 30 dni k vyzkizseni. Tot vse.

no snad jsi nečekala že ti tam dají plnou verzi MS Office balíku grátis ?Zbývá buď koupit licenci či předplatný, nebo pokud máš nárok na studentskou verzi od školy. Další možností je stáhnout balík LibreOffice který už je solidně vyspělý. A na variantu stažení z úložiště bych moc nemyslel, dnes se stalo neblahým zvykem přibalovat k tomu různé breberky od virů, přes keylogery po utajené minery coinů.

Školy mívají licenci pro učitele a žáky, kterou si jako žák můžeš nainstalovat na své PC - skus se ve škole zeptat, nic to nestojí.Jestli máte doma koupené MSOffice, tak se podívej na licenční podmínky, některé edice jdou použít až na 5 počítačů. A když nic, tak použij OpenOffice a odevzdej to v PDF

OpenOffice uz neeee, ten je mrtvy....

OpenOffice nie je mŕtvy, ale v stave dožívania. Lepšie je používať Libre Office (mimochodom - tvoria ho práve tí, čo odišli od OpenOffice [Apache])

Tak Microsoftu už patří i celý World, studentko? Uf. ☺

a co chces poradit "co mám dělat"? Urob trebars dobry obed. Kupila si si notebook a nie office.

Zaklapni notebook a otevri mluvnici.

Klasika,MS Office - tj. Word, Excel apod. je placený (a ne málo). Dneska už se bohužel dá snad koupit jen to debilní předplatné (Office 365), kde jim platíš pravidelně. Dřív byla k dispozici tzv. krabicová verze - např. Office 2013, kde se koupila licence a člověk měl pokoj klidně na 10 let.Do notebooků se dává 30denní zkušební verze Office, aby lidi navnadili a přiměli je si to pak koupit.Nejjednodušší legální způsob, jak mít kancelářský software pro práci s DOC/DOCX, XLS/XLSX atd. je stáhnout LibreOffice, které jsou plně zdarma i pro komerční použití a jsou v češtině (sám používám jak na soukromých tak na firemních počítačích):http://cs.libreoffice.org/download/stáhni si oba balíčky, nejdřív nainstaluj ten větší, ten menší je česká nápověda.Máš tam program na psaní (Writer), tabulky (Calc), prezentace (Impress) a na kreslení letáčků, schémátek apod. (Draw) + další.LibreOffice používám už léta k plné spokojenosti.

I dneska se dá samozřejmě koupit krabicová verze MS Office, nikoli jen to předplatné:https://www.czc.cz/kancelarsky-software/micr...

no aspoň že tak. Jednu chvíli to vypadalo, že hodlají plné verze zatípnout ve prospěch toho paskvilu s pravidelným výpalným.

ak máš win 10 a máš aj konto microsoft, nie len lokálne. tak sa prihlas na onedrive.com a vľavo hore v menu máš kompletný office. :)nevýhoda je, že je len online. ak nemáš problémy s pripojením, tak je to viac než použiteľné, navyše sa nemusíš starať o usb, všetky dokumenty si uložíš do cloudu a dostaneš sa k nim aj cez mobil..