» Poradna » Notebooky

Nový NTB (i5 vs i7) na programování Visual Studio, lokál SQL

Zdravím,řeším dilema při výběru notebooku primárně na programovaní (důležitá přenositelnost office - home). Teď jedu na nějakém dvoujádru s 4GB RAM, samozřejmě SSD a vytížení při VS + SQL je na 100% permanetně, RAM 3,6GB. Kupodivu se tom dá ještě dělat, díky SSD se načítá vše skoro jako na desktopu, ale to vytížení není určitě v pořádku. Proto nutně potřebuji upgrade, resp. nový NTB, další požadavky jsou gr. výstupy na tři monitory (interní nepoužívám), tedy připojení HDMI, VGA + třetí řeším USB přepodníkem -> HDMI (redukce DVI/VGA) - tedy nutnost asi dedikované grafiky. Díval jsem se na ceny a notebooky s i7 se pomalu dostávají na hranici cca 20ti papírů (což je tak +- strop) např. https://www.alza.cz/lenovo-thinkpad-e460 , tak si říkám, že by se vyplatilo už jít do i7. Jaký máte názor co byste doporučili? Základní požadavky jsou:- výkon na úrovni procesoru (multithreading)- min. 8GB RAM (nejlépe možnost rozšíření na 16GB)- min. 2 gr. výstupy (HDMI+VGA), kdyby byly přímo 3 ještě lepšíCo není podstatné:- výkon grafiky- disk (mám 256 SSD, ten bych přehodil)- výdrž apod. (pojede stabilně na síť)Děkuji za názory a doporučení.

Odpovědi na otázku

A neřešil by to třeba NUC když nepoužíváš baterku ani interní LCD. např.: https://www.czc.cz/intel-nuc-5i7ryh/175175/p...

Kupovat poloprazdnou krabicku za 14 tycek? za dvacku uz ma slusny notebook i se ctyrjadrem a vyuzivat ho muze i pro jine veci. Ta krabka je zavisla na tom kde lezi. Jeji pridana hodnota je v cem krome velikosti?

Tvůj rozpočet na přenosnou WKS je komický.Mrkni se na konfigurátor Dell Inspiron 15:http://www.dell.com/cz/p/inspiron-15-5558-lap... Tam se dá vybrat minimalizovaná sestava, která se vejde do daného rozpočtu.Btw:Pokud s NB neplánuješ cestovat, jen pendlovat mezi domovem a pracovištěm, je lépe používat v obou místech plnohodnotnou stolní GWKS. Za stejnou cenu pořídíš dvě GWKS výkonnější než jeden NB. Navíc ergonomické.Neustálé cestování s NB taky není nijak pohodlné, nehledě na rizika.

Díky za commity. Je fakt že teď NTB zůstává v officu (doma jedu paralelně na výkonném desktopu), takže možná připadá v úvahu i varianta s nějakým výákonným miniPC (ta přenositelnost je důležitá, sem tam to prostě musím přenést).