» Poradna » Notebooky

Nový NTB domů - nehraju

Zdravím, zdá se že dceru opustil starý Acer Timeline 4810TG. Po zapnutí černá obrazovka, atd.. Pokud se nepovede ho rozchodit, tak bych potřeboval poradit s nákupem nového NTB. Máme ještě jeden stejný Acer 3810, který posunu dceři, na práci s MS Office, internet a pouštění muziky jí to na čas stačí. Současně bych rád koupil nějaký nový stroj. V první fázi ani tak nehledám tipy na konkrétní modely, ale spíš obecnější informaci o nezbytné konfiguraci, která vydrží dalších 4-5 let. Co se týká způsobu použití, tak předem musím říci, že se asi budu výrazně odlišovat od většiny místních tazatelů, ale NEHRAJI ŽÁDNÉ HRY. Absolutním vrcholem mého hraní jsou pří čekání na telefon, či e-mail šachy nebo solitaire a občas on-line poker. NTB používám pro práci s MS Office, VISIO, nějaké účetní programy. Žádný požadavek na speciální pracovní software. Co se zábavy týká, tak přehrávání hudby (zde mám požadavek na výstup pro optiku k připojení k AV receiveru, poslouchám hodně), jednoduchá práce s fotkami, internet (požadavek na rychlou wifi). Myslím, že nejnáročnější činností bude přehrávání Full HD videa a sem tam nějaký střih. To co potřebuji nejvíc, ale předpokládám, že to lze nastavit nějak u každého stroje, je propojení s telefonem a domácím úložištěm. Nepotřebuji žádnou mechaniku, mám externí. NTB přenáším, spíš převážím na chatu, na dovolenou, na hory, ale v autě, takže váha a velikost mě opravdu nelimitují. Budu rád pokud mi poradíte jaké parametry by mi stačily, případně konkrétní tipy. Rozpočet žádný není, ale vzhledem k zadání předpokládám, že se budu pohybovat v nižší střední ... Předem děkuji za rady.

Odpovědi na otázku

minimumhttp://www.alza.cz/lenovo-ideapad-g500-textu... s tou optikou nevim, jestli se to u notesů dělá = nikde jsem to zatím neviděl...

Určitě by tahle konfigurace stačila na Full HD a sloužila příštích cca 5 let ???

na fulhd stačí, a co bude za 5let neví nikdo...a u notesů platí: cokoli ti vydrží nad 2letou záruku je jen příjemný bonus...

1. bez DVD sú do 14" - chcete pod, alebo nad? Ak by som mal mať NB na filmy, tak 17,3" aj keď váha... (druhá vec, že na desktopu niekedy pozerám aj v 10" okne)2. Ak Ti nejde o výkon, stačí Celeron SB, ale bootvanie rýchle nebude, konvert z DVD do h264 2pass cez 2x čas (90min za viac bež 180min). I5 je asi optimum a osobne si myslíím, že čím väčší NB, tým lepšie chladenie.3. trvanlivosť je problém. Ale hovorí sa, že je dobré vyhnúť sa Asusu, Acer tiež asi nie je špička, takže asi Lenovo, alebo HP, možno Dell4. S DVD má zmysel vymeniť DVD za SSD5. popremýšľajte o reálnom strope. Do 10000Kč veľa možností nie je a za 60000 už je nezmysel6. čo konektivita? BT? HDMI aj VGA?