» Poradna » Notebooky

Nový notebook je poškrábaný

Ahoj, vcera jsem zakoupil notebook u Electroworld. Koupeny notebook ma na svrchni strane (vnejsi cast dispeje) vyrazne skrabance, ktere jsem ale urcite nezpusobil. Win uz jsou funkcni, poskozeni krytu jsem si vsimnul, az kdyz jsem notebook poprve zavrel. Je mi jasne, ze se toto bude tezko dokazovat, ale presto se chci zeptat ,zda mam do 14 pravo na vraceni tohoto zbozi zakoupeneho pres e-shop a jeho vymenu za stejny typ notebooku. Diky.

Odpovědi na otázku

Kvuli tomu poskozeni nemate. Mate pravo reklamovat.

Zkusit se to dá - přišlo zabalené, neměl jste možnost před prodejcem zkontrolovat stav.

Pokud jde o poskozeni, ktere mohlo byt spusobem prevpravcem, tak podle dopravni spolecnosti, spravidla v den prevzeti, nebo nekdy i pristi den.

Raz mi přivezli chladničku, mezi polystyrenem a lednicí písek. To mi ale vybaloval kdo dovezl, tak musel sepsat lejstro, a upalovat pro novou.

Příště si to na prodejně lépe prohlédni ideálně není od věci i kontrola pomocí AIDA64 (USB) lze zjistit částečně co se dělo / nedělo s PC. Ovšem není problém se domluvit aby ti to uznali.