» Poradna » Notebooky

Nový notebook 16" Dell Vostro 16 Ryzen 7 nebo ThinkPad T16 i5-1235U

Potřebuji poradit ohledně pořízení nového pracovního notebook v 16" - použití kancelář - internet, word, excel, powerpoint, outlook, účetnictví - hry nehraju. Do teď mám Vostro 3700 z roku 2010 s kterým jsem spokojen ale už pomalu dosluhuje. Vybírám mezi: Dell Vostro 16 (5625) Ryzen 7 5825U, 16GB, 512GB SSD, AMD Radeon RX Vega 8 Lenovo ThinkPad T16 Gen1 i5-1235U, 16GB DDR4, 512GB SSD, Intel UHD G7Myslím, že na mou práci bohatě stačí Dell, ale nějak se nemohu rozhodnout.Díky za radu

Odpovědi na otázku

ja som fanusik thinkpadov, ale ten dell je o 250€ lacnejsi a vykonnejsi.

Díky. Cena nehraje roli, spíš jde o support. Nevím jak Lenovo, ale u Dellu vždy všechno vyřešeno relativně rychle - je to pracovní notebook. Manželka má nějaký asi 3 roky starý ThinkPad a nestěžuje si. Na tu mou kancelařinu myslím bude Dell bohatě stačit - dle recenzí co jsem četl tak nevychází špatně, ale pokud bude ThinkPad mít oproti Dellu nějakou podstatnější výhodu nemám problém si připlatit.

je to intel, takze ma TB a da sa napajat usbC. Dell sa neda, ale je vykonnejsi. Nechce sa mi hladat ako je na tom ten ktory s moznostou rozsirenia pamate a disku/diskov. Ked k tomu budes pripajat dock, tak ber TP, ked nebudes, tak lacnejsi a vykonnejsi dell. Oba maju onsite zaruku.

Dell má jedno 3.2 gen 2 s Power Delivery i DP Alt Mode. Takže se dá dokovat USB-Cčkem taky.Ale máš klasicky otřesný displej a hlavně na 16" strašně malou baterku 41Wh je základ, alternativně 54Wh, to Lenovo má 52Wh (s tím Intelem vydrží podobně jako Dells AMD a 41Wh) ale Lenovo může mít i 86Wh baterku, což bude mít daleko lepší výdrž. Taky tam je možnost aspoň QHD 400 nit displeje.Lenovo bude mít lepší klávesnici (ale to je individuální), má Wifi6E (u Dellu záleží na použítém modulu, 6E je jen jeden ze tří možností), Lenovo může mít IR kameru = unlock obličejem, u Dellu se píše jen FHD kamera ale ne IR. Dell má jen HDMI 1.4, Lenovo 2.0. Má dokonce LTE modem.1235U, 86Wh baterku, QHD obrazovku a je to luxusní mašinka. Výkon Ryzenu v těch Office stejně nepozná.

Dell má FHD 59% sRGB, 250 nit displej = to nejlevnější IPSko co je ve strojích za pár tisícovek. Bez jasu a bez barev.V tom lenovu je minimálně FHD 59% sRGB a 300 nitů, takže aspoň trošku jasu a vyblité barvy. K dispozici jsou ale FHD 100% sRGB 400nit nebo 500 nit dotekáč a také QHD 400nit.Takže za mě z těch dvou jasně Lenovo s tím QHD displejem a 86Wh baterí, Dell má maximálně 54WhDell má jen jedno rychlé USBčko (3.2 gen 2, aspoň s PD a DP Alt Mode), zbylé jsou pomalejší 3.2. gen 1, HDMI jen 1.4, kdežto lenovo má 2x TB4 (tun s PD i DP Alt mode) a HDMI 2.0

Vostro má proti Lenovo T o dvě třídy horší šasi

Díky moc za doporučení, rozdílu v LCD panelu jsem si nevšimnul.Půjdu tedy do T16 a vezmu ji s FHD 100% sRGB 400nit a i5-1240P - chci něco do 40tis - na baterce mi nezáleží převážně to bude zapojené v zásuvce.

jestli je to do práce, nemá firemní IT nějaké požadavky ohledně připojení do sítě?Nebo pracuješ sám za sebe a tohle neřešíš = můžeš mít třeba i Home edici Windows? Potřebuješ NBD záruku?Není 16ka notes na tahání kapku nepohodlně velká?

Dell má na práci řadu Latitude, která je srovnatelná s ThinkTady. Takže pokud se bavíme fakt o práci, tak bych z těchto dvou modelů bral Lenovo ThinkPad. A k němu ideálně nějaký slušný monitor s možností dokování, pokud je budget.

Je to NB jen na práci - dělám doma jen na sebe, nikam to netahám. Současný Vostro 3700 byl za 12 let možná 3x venku.Monitor k tomu připojovat nebudu, mám na to málo místa, kdybych měl místo na monitor koupil bych rovnou desktop, chci min 16", mohla by být i 17", ale v ceně kolem 40tis jsem nic kloudnýho v 17" nenašel. NBD záruku bych celkem využil, nemám jiný počítač - neumím si představit být měsíc bez noťasu kdyby s tím něco bylo.

tak potom nechapem preco beries taky drahy notebook a nie kancelarsky desktop.

Protože desktop si nevezmeš od stolu na gauč nebo do postole, na wecko, ke kafi na terasu... To že to nenosí mimo domov neznamená že to musí být na fixním místě.A drahý notebook za 40 tisíc? Pokud dělá na sebe tak počítám že může být klidně na šesticiferné měsíční fakturaci, takže se mu to může zaplatit za pár dní a používat to bude pár let. V kanclu mám počítač 6 let a za tu dobu se na něm odvedla práce za kterou se fakturovalo cca 10 milionů, jestli stál 20 nebo 40 tisíc nikdo neřeší.

ked fakturujes 10 milionov, tak si snad dokazes kupit normalny pocitac na pracu a notebook na terasu ku kave. Ja som 10 milionov nevidel ani napisane na papieri a mam doma notebook, trablet a desktop so 40" monitorom.

Proč bych na jednu práci kupoval dva počítače a připojoval se X krát za den přes RDP nebo otevíral rozpracovanou práci. Takhle mi stačí odpojit jeden kabel a vzít tam kde právě chci.Mám ale ve zvyku používat to, co se pro daný účel hodí nejlépe. Laptop můžu přenést po bytě a pokračovat v práci. Když se natáhnu na gauč, tak si vezmu tablet a něco přečtu nebo zkouknu něco na YT.Kdybych měl potřebu doma používat laptop s velkou obrazovkou a zároveň cestovat na lehko a používat počítač v omezených prostorech jako stolek v letadle apod., tak si pro ten účel koupím druhý menší laptop/tablet pc. A jelikož si ještě tu a tam zahraju nějakou hru, tak tam zase mám ten klasický desktop, protože hry hraju u stolu s klávesnicí a myší, a na nějaké blbnutí s klukem třeba u Sonic racing nebo nějakou jednodušší arkádu mám u televize připojený AppleTV a XBOX s ovladačema.A 10M je suma za 6 let při taxe kolem 12 tisíc je jen necelých 140 dní/rok což odpovídá cca 75% placené utilizaci, kdyby zákazník měl práci na 100% utilizaci tak by to bylo při té taxe 16MA to jsme v čechách, kdyby tu samou práci pro zákazníka dělal v US, tak to bude minimálně dvakrát tolik.

a ano, notebook za 1500€ je drahy, normalny notebook na kancelariu stoji polovicu, lowendovy 1/3

1500€ jsou už prémiové stroje. Do kanclu taky dojedu Fábií ale pokud si zvyknu na ježdění v AMG Mercedesu, tak tou Fábií už jezdit nebudu chtít.Samozřejmě to pak závisí na možnostech, když máš jen na Fábii, Medvěda nekoupíš, když máš na Medvěda můžeš si vybrat. Buď budeš šudlit s Fábií, nebo si uděláš radost Medvědem. Diclaimer, nejde o konkrétní značky/modely aut, jsou jen ilustrativní. Pointa je, že ti zadek do kanclu odveze auto za 300k jako auto za 3M. Tvou logikou by se prodávaly jen ty levné auta. Jenže ty drahé se prodávají a dokonce je lidé kupují.A jak jsem psal, když počítač vydělává miliony ročně, tak je už v podstatě jedno, zda stojí 10 nebo 100 tisíc, je to jen pracovní nástroj tak jak lopata pro kopáče a i ten kopáč si může vybírat mezi lopatami v ruzných cenových relacích,

Zrovna na účetnictví by mi teda potřeba velkého monitoru - i kdyby "jenom" 24 palců FHD, přišla dost zásadní. To pracuješ ve výklenku pod schody jako Harry Potter nebo co, že se ti tam nevejde monitor + něco jako tohle?https://www.alza.cz/dell-vostro-3670-mt

V tom případě si pořiď nějaký All-in-one PC. Na trvalý provoz doma je notebook nesmysl, zbytečně tam přeplácíš za mobilitu, kterou nevyužiješ.

On dělá z domova ale nenapsal že dělá vždy na stejném místě, takže mobilita může být stále na místě. Já taky pracuju z domova, ale když mě to nebaví u pracovního stolu, vezmu si to na gauč, nebo třeba do jídelny ke kafi a svačině...kdybych měl desktop tak pořád potřebuju další stroj abych se mohl připojit přes RDP i jinde než u stolu.

AiO mi přijde dost mizerná volba - SFF desktop se vejde za monitor a když je potřeba, dá se i nějak servisovat... Když u AiO zdechne displej, je to často na vyhození celé...

Zase je to jedna "krabice" a o nic se nestaráš, neřešíš ani kabely. Když na tom pracuješ tak neřešíš. Ale ano z prostorového hlediska ty malé litrové, dvoulitrové krabice jsou na tom fakticky stejně. AiO dává smysl tam kde chceš omezit tu kabeláž a chceš to třeba i kvůli designu. V minulé firmě jsme kupovali třeba na recepci monitory a periferie recepčním tak aby, ladily s designem celého prostoru.Jinak já u AiO spíše viděl chcípat všechno jen ne ten displej. Ale ono je to jedno, vyměníš obrazovku nebo vyměníš desku počítače... navíc to nebudeš dělat ty ale servis nebo dedikovaný člověk ve firmě, takže tě to nemusí trápit.

Občas ho po bytě přemisťuju, v létě dělám na balkoně, ale hlavně jde o to, že když na něm nedělám zavřu ho a mám na stole 2 cm vysokou placku, nic mi tu netrčí - můžu ho hodit do tašky a dát ho do skříně - nemám vyhrazenou místnost jako pracovnu a kdyby mi tady trčel na stole 22"-24" monitor už by to bylo blbý. Jsem zvyklí dělat na NB, míval jsem v kanclu 22" monitor - zvykl jsem si na notebook, už mi to ani nevadí. Pokud bych měl místo jdu jednoznačně do desktopu.