Nový monitor při změně počítače za novy?

Prosím dotaz. Když vyměním starý PC zn. HP za nový stejné značky, musím koupit i nový monitor, když starý je velmi dobrý? Konektory?Koupit znovu Word? Esset?Děkuji za odpověď.

Odpovědi na otázku

Ne.

Sivce je pravděpodobnost docela nízká, ale nemusíš mít pravdu

Musíš koupit nový monitor, nový stůl, novou židli a rekonstruovat rozvody elektriky.

Aj tričko musí mať od HP ako má Prušak (od svojej firmy)

Nove PC si zasluzi aj noveho cloveka

Tak já stihl až druhé(?) dnešní vlákno: https://www.zive.cz/poradna/novy-monitor-pri-...

Nedej na žádné hloupé kecy, samozřejmě nový monitor nekupuj, pokud je dostatečně funkční.

Dobry den, odpovida jeho vnuk. Uvazujeme o tomhle PC.https://www.alza.cz/gaming/hp-pavilion-570Jenze ten PC neobsahuje VGA koncovku. A jemu zustane monitor pouze s VGA. Nechce ho vyhazovat. Jde to teda nejak vyresit, aby se nemusel kupovat i novy monitor? Redukci?Děkuji.

1. CPU je rel. starý. Coffee lake je lacnejší2. ak máš LCD s VGA, VYHOĎ ho. Na bazosi sa dá kúpiť aj za 500 Kč nejaký 22" možno aj s lepším TN (mám 2 TN LCD, ale rozdiel slušný, takže nie je TN ako TN) ak už nemáš na nový s IPS panelom. Odhadujem, že ide o 17 - 19". Mne málo aj 22". Nechápem prečo po toľkých rokoch (ak ten LCD nie je nový ležiak) nechce vyhodiť LCD s len VGA vstupom. Neurazte sa ani jeden, ale láska k veciam (neochota sa zbaviť starých vecí) prináša len problémy. Nepochopím starších ľudí neschopných meniť veci za novšie a lepšie3. existuje konvertor z HDMI na VGA, ale za tú cenu môžeš mať lepší LCD. A starý LCD môže každým dňom odísť. Mne SM 2233bw už pomaly odchádza (zapína sa asi po 5 minutach)

Právě ze ja ho presvedcuji, at to zahodi a koupi Novy PC + novy monitor + hdmi kabel. Ten monitor uz bude mit pomalu 10 let. Bohuzel si nechce nechat poradit od zkusenejsiho....

Fakt nechcem urazat, ale so starsimi ludmi su len problemy. Niekto sa rukami-nohami drzi vrtulovej pracky a niet sily a argumentov, ktore by pomohli tomu cloveku pochopit, ze automaticka pracka je tu min. 30 rokov a usetri x hodin prace. Nepochpim tento postoj. Ale ked ma Tvoj otec na konvertor hdmi-vga, nech si ho kupi. Len aby mu ten LCD neodisiel o mesiac. Potom bude mat 1 vec na vyhodenie ak nebude zase hladat LCD s VGA vstupom (resp. takych je, ale maju aj DVI/HDMI vstup)

Celé to považuji za výmysl nudícího se puberťáka, žádný člověk > 50 let není, natož údajný vnuk. Jen ZP!

nějaký důvod bazírovat u domácího počítače na hry na značkové sestavě zrovna od HP? Sestavit by se to dalo na míru možná mnohem lépe - značkový výrobce do hotovky utopí leckdy to, co se mu válí nevyužité na skladě.