Novy HW a Windows7

Dobry den, poprosim o radu / skusenosti.Stary PC dosluzil (mal kopec rokov) a tak vyberam novy HW.Podmienka je Windows7, od ktorej nemienim ustupit.Oficialne je od Intelu podporovany len Skylake. Ale i7-6700 (4/8) sa stale predava za cenu i7-8700 (6/12) a to je krute.Da sa rozbehat win7 na Kaby Lake, Coffee Lake, pripadne na AMD Ryzen?Sledujem sledujem pokecy na roznych weboch a informacie su nejednoznacne.Pozeral som na hodne webov vyrobcov zakladnych dosiek (Z 370) a podpora Win7 je slaba.Ale dnes, ked mame 9-generaciu Intel, kupovat 6-ku (Skylake) sa mi nechce.Vie niekto poradit?

Odpovědi na otázku

https://www.youtube.com/watchAspoň čosi na začiatok

Mám Ryzen 5 1600 + desku s B350 chipsetem a grafiku RX 550. Windows 7 Profesional 64 bit mi na tom normálně běží (hry nehraju - je to pracovní PC).Pozor na Ryzeny s integrovanou grafikou (R3 2200G / R5 2400G). Pro integrované grafické jádro je ovladač pouze pro Windows 10 - 64 bit.Osobně jsem instalaci W7 zvládnul jen s PS/2 klávesnicí bez myši (ta se stala funkční až po instalaci USB ovladačů). Druhou možností je integrace USB driverů do instalačky W7.

Obecně bývá nejvíce potíží se složitějšími deskami, kde je hodně periferií navíc. Vhodné je také zakázat některé úsporné režimy. U Kaby Lake jsem rozjel grafiku ve Windows 7 s drivery od ASRocku, někdo jiný ale takové štěstí mít nemusí.

Zrovna se dívám na tohle video, který natočil J. Prušák.. Mimo jiné, viděl jsem některé návody, které nebyly v češtině.. Ale v podstatě co vidím pod tím záznamem -> odkazy -> jede Prušák stejným způsobem -> tedy stejný princip, jak dostat Win 7 na Coffee Lake s plnou podporou.. V případě integrace USB3 do instalačky -> není potřeba za podmínky, že instalace systému proběhne z DVD a použití souborového schématu disku GPT a rovněž tak nastavení v Biosu -> UEFI. V případě schématu MBR(Bios -> Legacy) by to z DVD nejspíš nejelo - to už jsem myslím kdysi zkoušel na mém PC(Skylake) - použil jsem integraci USB3 do instalačky na flešku(nástroj z webu výrobce mé desky ASUS) Video jsem prozatím neviděl celé -> určitě dokoukám.. ze zvědavosti.. https://www.youtube.com/watch *Především mě zajímají ovladače

No fujtajbl 🐖Instaluje Windows 7 Home Premium a v čase 5 minut a nějaké drobné říká:"Nebudu tam dávat ani produkt key, oni si to pak zaktivují nějakou firemní multilicencí"...Home Premium nemá multilicence. Pokud měl na mysli opravdu multilicenci u home premium, tak ta se dá zaktiovat pouze nelegálně pomocí kms.

Jj.. tu poznámku o multilicenci jsem taky zaregistroval.. No, dělal to pro nějakýho známýho.. A v podstatě tam šlo jen o ten postup, že tam sedmičky dostat lze i s podporou Windows update.. Aktivace systému nebyla v tom videu pro diváky důležitá..

Čas 8 a něco... a kua, tak on si připravil na DVD hromadu ovladačů a jako základ je 479 MB nebo 186 MB ovladač na síťovku

Moje AiO instalačka pro Windows 7 má balík všech ovladačů síťovek asi 10 MB. A to tam jsou všechny nepoužívanější. Jediný,co jsem nepořešil bylo xHCI u Broadwellu v noteboocích, protože ten má jinej ovladač než desktopový Broadwell.

Šak ju, jsem se díval na catalog update a ten intel v cab má 300 kB...A nechápu proč taky nemá nějakou univerzální Win 7 instalačku s ovladači - síťovky a usb3 nebo co tam je potřeba, se o win 7 už nezajímám... a proč tam tak šaškuje s těma ovladači. To video je pěkná komedie a to jsem se ještě nedokoukal do konce A nechápu proč dnes někdo chce Win 7, to musí být teda případ.

Mně zatím přijde, že ani netuší, že existuje něco jako id hardware a nechápu proč to řeší tak jak to řeší.Mimochodem dnes mi všechny sportovní tipy vyšly (stejně jako včera) a bral jsem balík Takže čert vem binární opce.

Kde žiješ..??? Někde v tom tvým buranově, kde má každej sedloň Win 10..???.. Velký firmy jedou stále na Win 7. Ono totiž neni kam spěchat k těm posranejm desítkám.. Na radnici v Praze 6 mají na jednotlivých recepcích po patrech dokonce ještě stále XPéčka.. V supermarketech jedou na sedmičkách .. atd.. atd.. Win 10 mají ve valné většině jen pobouchanci domácí uživatelé.. + zaměstnanci a jejich nové firemní notebooky - agenti s teplou vodou, smradlaví upocení kravaťáci co choděj po Praze a hrajou si na velký manažery...

1. Tu se ale neřeší bilion pc v nějaké firmě, ale jeden jediný pc2. Tu se neřeší něco, co se sestavovalo třeba někdy na začátku tisíciletí, ale TEĎ.3. Pokud dnes má někdo nějaký osobní počítač a nemá na něm Win 10 tak je podle mě 🐖🐷 a to mám dlouhodobé zkušenosti s DOS, Win 95, Win 98, XP, 7, 8, 8.1 a 104. ... ale jinej názor ti samozřejmě neberu

Jedete to postupně jak vidím... XP ted W7, progress tam je.. Máte krabicouvou verzi W7? Doporučuji si přečíst licenční politiku pokud ne.. Ale na otázku taky odpovím, co jsem viděl videa na YT tak to jde, ale do COffelake bych W7 asi nedával..

tak i ta krabicovka jde sehnat:https://www.ebay.com/itm/Microsoft-Windows-7-U... jednu takovou mám taky, akorát jsem koupil za o něco lepší cenu. Kontroloval jsem na webu MS a klíč odpovídá typu licence, takže OK.

AIbert diky za tip, vazim si odpoved) ale licenciu (ofiko) mam.

tím líp, já si tu svou suším, až mi na těch pár programů nebude ve VBOXu stačit Win XP

"Jedete to postupně jak vidím... XP ted W7" ako som pisal v dotaze, tak moj PC (s Win7) dosluzil. Teraz pisem zo starej sunky (ktoru mi pozical kamarat), aby som bol schopny vybrat a objednat novy HW."Máte krabicouvou verzi W7?" Nie, nemam jednu, ale dve "krabice" Win7 Profesional a jednu licenciu na Win10."ale do COffelake bych W7 asi nedával.."Chcete naznacit, ze Kaby Lake aj JO, ale Coffee Lake NIE?Toto ma zaujima. Budem vdacny za nejaky argument.

Tady si holt musíš zvyknout..Někteří rádoby poradci se snaží doslova vnucovat své vlastní názory jiným, respektive tázajícím.. Chceš si pořídit nový počítač na nové platformě Coffee Lake + OS Win 7..??? Volba je jen na tobě.. Na Win 10 můžeš přejít do budoucna kdykoliv..

Mohu se zeptat, proč je podmínkou W7? Běh nějakých speciálních aplikací, které nemají podporu pro W10? Což o to, není problém to tam rozběhat (pozor na ovladače), jen nefungují aktualizace, ale myslím, že by neměl být problém si stáhnout aktualizační balíčky přímo na stránkách MS a instalovat růčo. Kumulativky tam člověk bez větších problémů najde. Osobně bych raději šel do Coffee Laku a dal si tam desítky, protože se alespoň využije potenciál HW.

Lukas: prave pisem vdaku vsetkym poradcom, ze sa vlakno nezvrhlo na injektivy typu "Win7 v roku 2018 je blbost ..." ale odpovedaju na dotaz."Mohu se zeptat, proč je podmínkou W7?" Nemozes, dotaz neni o volbe OS, ale o volbe HW pre Win7.

S Windows 7 má vše od Skylake nahoru vyšší spotřebu.

To som cital o AMD Ryzen, ze potrebuje "ficury" z Win10 (ktore Win7 nema), inak sa hreje ako blazon. Aj ked ma AMD letovanu "capicu" a nie Intelovsku zuvacku.

P.S. mozes ma niekam nasmerovat. Nechcem vsetko "do huby", ale dobra rada ....

Chcel by som podakovat Vsetkym, za pekne vlakno. Bez urazok, hadok medzi prispivatelmi, bez minuskarnia a k teme (to som tu uz davno nevidel). Vdaka.Viem, ze dany boj si musim vybojovat sam. Boj Skylake (podporovany) vs Kaby Lake (nepodporovany) je zbytocny.Ked i7-6700K trocha taktnem, tak i7-7700 vykon sa vyrovna (ostatne Intel spravil to iste) takze skoda bojovat.Takze ostavaju (pre mna) dva hraci: (hry nehram, uprava foto, video, grafika)i7-8700 (6/12) alebo AMD Ryzen7 2700 (8/16)Ktore minove pole lahsie preleziem?

Kdybych měl teď stavět novej komp, šel bych do Intelu Coffee Lake -> i7 a zkusil bych si tam Win 7(Mám NONSLP verzi) - zkusil bych i rovnou čistou instalaci na Win 10 s tím sedmičkovým klíčem - ani netuším, jestli to stále jde.. A poté bych se vrátil k Win 7.. nebo bych si vytvořil dual boot - Win 7 + Win 10Po ukončení podpory Win 7 bych za nějaký ten pátek přešel na Win 10 - i když je doslova nenávidím + zbytečné 2x do roka velké update na novější verzi. Jako kdyby nestačila 1x nová verze za rok -> nic lepšího už do budoucna stejně asi nebude..

pokud opravdu nechceš W10 tak bych zvážil kombinaci W8.1+Clasic Shell. W7 jsou už moc staré a nový hw nepobírají, je to pak doslova hackování a kupa zbytečných problémů. Osmičky v základě podporují USB 3 i SSD NVme takže i přes občasnou hlášku o nepodporovaném hw jedou pořád dobře i na KL/CL i Ryzen.

DDR0: diky za tip, priznam sa ze o Win8.1 som ani neuvazoval a ani dany problem neskumal.Az sa hanbim, ale isiel som Win95 >Win98SE > Win7 > Win10 (Win Vista, Win8, Win8.1 som ani neochutnal).Mozno by to bolo pouzitelne, ale musim si to overit.

na Win 8 by kupříkladu měly jít ručně hlídat aktualizace, zatímco W10 si tam cpou, co chtějí.

Win 8.1 není o nic lepší než Win 10Win 8.1 je jen o něco starší nepovedený bratřík Win 10.. Je to něco jako z bláta do louže.. Kdyby šly Win 10 trendem kupředu s tím, že by vynechaly nepovedené Win 8 a stavělo by se na základě Win 7, mohl být OS Win 10 mnohem přívětivější ve všem.. i s tím logičtějším a vstřícnějším základním ovládáním systému.. Ale zkusit to samozřejmě můžeš.. Volba je vždy jen na tobě..

jde jen o modernější verzi W7 s přídavkem Metro režimu, po instalaci Clasic Shell jsem se s ním beztak nesetkal, vybral jsem si styl nabídky Start Win XP a tím to pro mě haslo - a od té doby to pohodlně běží už čtvrtý rok. Hlavně nejsou třeba ovladače pro dnes běžná rozhraní a aktualizace fungují jako ve W7.