Novy HDD se odpojuje

Ahoj, momentalne mam v pc 3x disk. C ssd 128gb system, D hdd 640gb, E hdd 1,5tb, nyni jsem pridal F hdd 4tb s tim, ze na nej nahraji maly a stary D hdd, ale novy disk protestuje, odpojuje se a kdyz uz drzi, tak pri kopirovani po chvili stahne rychlost na par mega, pritom pri zapojeni vsech 4 disku funguje kopirovani mezi tremi starymi naprosto bez problemu, pouze kdyz je ve hre novy, nejede jak by mel. problem byl i kdyz jsem mel odpojen 1,5tb a ve hre byly jen 3 disky. muze ten 4tb mit tak velke naroky na zdroj? mam tam 500w

Odpovědi na otázku

A nějaké info o systému, hardware?Ten nový disk je "nový" nebo pořízený z pochybného zdroje?Tak, jak píšeš se chová použitý disk, který odchází a je porouchaný.

MSI FXA990 GD808gbDDR3Phenom II x4 955HD6850zdroj nevim, ale pod 500w urcite neniHDD je novy dnes koupeny, prave jsem neco pocetl a i v nem divne hlasite cvaka, i jsem ruzne menil kabelaz a ruzne prohazoval disky a ty stare proste nemaji problem, novy ano, tedy reklamace?

Reklamujte ten HDD je možné že odchází.

Zdrojem to logicky není, to by padal celý počítač. Evidentně je ten harddisk K.O.

diky panove, kdyz mi jej skladnik donesl, rikal jsem si, ze s HDD by asi tak mlatit o pult nemel ... snad to tedy novy kus vyresi

A k těm nárokům na zdroj: Aby přetěžoval zdroj, tak to by se musel ten disk rozpálit málem do rudého žáru.

nejsem odbornik, neco jsem vycetl, ze slaby zdroj by mohl byt na vine a jelikoz tam mam 4, tak jsem to radeji zminil

jeden 3,5" disk bere na celkové spotřebě kolem 10W.. i 4 disky ti snad ten zdroj nemůžou přetížit.. (to by musel bejt nějakej extra křáp)

Nechci to zobecnovat, ale presne takovy problemy jsem kdysi pri zapojeni vice disku mel a novy zdroj to vyresil.

Určitě nemohl. To psal někdo bez mozku protože jednak harddisky spotřebovávají proti zbytku počítače jen málo energie a hlavně ten zdroj je společný pro celý počítač, takže není možné, aby selektivně blbnul jen jeden komponent. Pokud nestíhá zdroj, tak bude havarovat celý počítač a ne jen jeden harddisk.

po reklamaci nový disk dvema kroky pripraven k použití a právě kopíruje 570 gb rychlostí 70 MB/smohlo by být víc, ale i tak super

Dej sem výpis z Crystal disk info.