Novy hardware pro herni PC

čuZZchtěl bych od Vás radu ohledně noveho hardwaru do herniho PC jde mi jen o tyto věci--jaky typ procesoru intel Xeon? k tomu desku s ddr4 a m2 slotem a k tomu ramky vše do 15K. dik za rady

Odpovědi na otázku

Od kdy je pro herní PC potřeba Xenon?

vyhodnějši než i7, něco takového sem čekal proč xeon?nepotřebuju zbytečně grafiku v procaku když mam svou

No a kdy jste se díval naposledy na ceny, že víte, že je to výhodnější?Tedy výhodnější na hry.Nejlevnější procesor stojí 8800Kčhttps://www.czc.cz/intel-xeon-e5-1620v3/1594... A to má jen 3600MHzI7 6700K má 4200MHz a stojí 9500Kčhttps://www.czc.cz/intel-core-i7-6700k/17632... A má o 50W nižsí TDP a nepotřebuje supr desku a extrémní chladič.

Ahoj ale ten Xeon je cenově +- tam kde je i7 Skylake a navíc Xeon není na taktování,,+ je to starší platforma a mít integrovanou grafiku je obrovská výhoda,, odejde grafika dáš ji do servisu ( jako třeba já ) a PC pořád funguje, samozřejmě na hry zapomeň, ale všechno ostatní funguje...Já osobně bych už za Xeon 8 tisíc nedal když za 9 máš i7 Skylake který ten Xeon porazí ve všem...

jasny muzu srovnavat do aleluja ale tady toto srovnani +- stejny frekvencehttps://www.czc.cz/porovnata rozhodne taktovat se nechystamnevim ale proč bych měl platit vic za i7 když xeon uděla stejnou službu

Teď jste mě trochu zviklal, ale myslím, že tyhle procesory nepodporují klasické desky Z170. Myslím, že musí mít C232, či tak něco. Takže to co ušetříte na procesoru, promarníte na desce, a ještě budete mít horší výkon.

Na i7 6700 totiž stačí i obyčejná B150 deska okolo 2500Kč. Pokud tedy nechcete taktovat.Pořád nevidím tu vaší úsporu.

Taky jsem mu říkal že Xeon za takové peníze nemá cenu kupovat, jako ano kdyby už měl desku pro něj tak ano ale kupovat desku + Xeon, který vyjde stejně jako i7 Skylake + netaktovací deska za 2.2k... ono i non K skylake je docela mazec,,, ale když chce tazatel Xeon tak ať koupí Xeon naše prachy to nejsou :))

To už pomalu říkám, že je výhodnější ještě trochu přihodit a koupit X99 platformu. Takové 6jádro a slušná deska už není o moc dražší.https://www.czc.cz/intel-core-i7-5820k/15856... https://www.czc.cz/msi-x99a-raider-intel-x99... Ve hrách to poznat tedy nebude, ale když už se jede na ty jádra.

Tedy myslel jsem oproti tomu xenonu. Byť samozřejmě nárůst ceny tam je.

A co takhle: https://www.czc.cz/porovnat ?

Teď už to není ono. Minulý týden dokonce prodávalo CZC i7 6700K pod dnešní cenou i7 6700. Takže "K" bylo levnější než bez "K".

I tak bych tech 250 prihodil i v pripade, ze by se netaktovalo.

JJ, teď se to vyplatí.

To je špatné srovnání. CPU tvoří funkční celek s MB + RAM, a ty bys měl srovnávat vlastnosti a možnosti i7 + B150 (Z170) vs Xeon + C232.

Souhlasim, ale moznosti chipsetu v podstate hrace zajimat tolik nemusi, kdyz nestavi hi-end.Cena desek pod Xeony se vyrovna "Z" deskam, v pripade B150 to rozdil ceny za procesor hodne srazi.

Jestli Xeon s DDR4, tak alespon tohle: https://www.czc.cz/intel-xeon-e3-1230v5/1845... + https://www.czc.cz/msi-e3-krait-gaming-v5-in... = pres 9k, navic deska nebude asi moc brzy dostupna a dalsi uz zabiji jejich cena.S taktovaci i7 - https://www.czc.cz/intel-core-i7-6700k/17632... + https://www.czc.cz/asrock-z170-pro4-intel-z1... = 12 700, s tim, ze ma lepsi takty uz v zakladu a jeste to pujde o 10-20% hodit nahoru.Chladic by stacila Fera, lepe https://www.czc.cz/scythe-scnj-4000-ninja-4/... . Pameti klidne nejlevnejsi 1x8 nebo spis 1x16GB.Jaky HW mate ted? Aby upgrade mel vubec smysl.

Xeon byl výhodný do minulé generace se socketem 1150. Od 1151 ale Intel zatrhl možnost jejich použití v běžných deskách, takže tato možnost je minulost.

no konečně sem se dočetl něco kloudnýho(Z170vsC232) a ne jen plky-kdybych v nadpisu neměl slovo herni debata by byla jina ale co užne-e 6jadro urco neepravěže jsem dělal před nějakym časem přechod z e8400 na Q9650(ůprava patice na 775) a spokojenost tak nevim proč by to nemělo bejt tak aj stim xeonem

Tady je patice stejna, omezeni je na urovni chipsetu a ten upravit a jednoduse prehrat, na rozdil od biosu, nejde.

jasny a co ty ramky je to uplně fu(c)k ktere?asi je lepsi vzit 1x16 nez 2x8 nebo ne??

Jsem pro 1x16GB, dual channel moc vykonu neprinese a jen zbytecne obsadi slot navic.

a co řikate na to vypustit klasickej disk a mit třebas jen dva ssd?ma to cenu?M2 system a druhej games

U nekterych her je SSD znat, u vetsiny moc ne, az na jejich spousteni.Volil bych spis SSD (200GB+) v kombinaci s vysokokapacitni plotnou.

Určitě je to dobré řešení. Když máte dva disky, tak se i výkon při zápisu, nebo čtení rozdělí na dva a oba mohou jet na 100%. Sám mám v PC 2SSD a 2HDD a je to parádní.Doporučoval bych jedno M.2 (rychlé) na systém, jedno SATA pomalejší na hru a SW. Takže třeba kombinaci 120GB + 240GB.

Dovolím si nesouhlasit! Jsem zastánce DualChannelu (pokud se to vyplatí, tzn. třeba 2* 8GB, nikoli 2* 4GB a méně), může to zvýšit výkon pamětí až o 30%... A řekněme si na rovinu. Která hra si nárokuje více než 8GB RAM?! I ta nejzprasenější hra bez znaků optimalizace nedokáže sežrat přes 16GB RAM.Pokud nevybere desku se svěma RAM sloty, mít dva obsazené vůbec nevadí a zvýší to výkon.

Propustnost pameti se zvysi vyrazne, jenze ve hrach a normalnich programech to stejne nepozna.

Třeba u editu videa, fotografií, nebo rýsování v CADu se to hodí. Když bude třeba chtít časem stříhat, zrychlí to render. Pak bych také doporučoval mít více disků než 1 nebo 2. Alespoň 3.

"... do herniho PC" toho se drzim.Zatim je 16GB dostatecne, ale naroky na RAM pomalu, ale jiste, stoupaji. 8GB moduly casem prodat pujdou, ale proc, kdyz bude stacit jen dokupovat.3 disky se muzou hodit i ted pro normalni stroj - jeden na system, druhy na data a disk nenarocne hry a treti (klidne ze starsiho PC) treba na stahovani veci z netu, rozpakovavani archivu, docasne zalohy atd. - pak se nemusi ani nejak casto resit defragmentace.

Já mám openSUSE a myslím, že 8GB RAM stačí na drtivou většinu her a 16GB na úplně každou. 32GB je zbytečnost (na hry) i když to sám mám, ale na CAD.Pokud nemáte nenažraný systém, jakým Windows je, tak vám stačí jedno 120GB SSD na systém (bohatě by stačilo i 40GB SSD - na Linux), druhé 240GB SSD na data, třetí HDD na ukládání velkých souborů (filmy, videa na edit, fotografie k úpravám, ...) a čtvrtý HDD pak slouží na ukládání vyrenderovaných projektů. Je to výrazně efektivnější.

Před chvílí jsem koukal dceři přes rameno jak hraje Ark Survival a viděl jsem obsazená RAM 15 GB . . .

Z kolika? Měla k tomu třeba skype? Na jakém systému? Na jaké detaily?Buď je to hovadsky blbě programovaná hra, když si žádá 15GB RAM, nebo k tomu měla něco spuštěného a programátoři byli měnší hovada a hra si žádá jen 12GB RAM a zbytek žerou Windowsy se skypem. Ale pořád tu stačí 16GB RAM a není třeba 32GB.

Na pozadí běžel myslím jen Chrome s pár záložkama a Afterburner, nic náročného. Osazeno má 4 x 4GB v triplechanelu, je to ještě stará X58 s LGA 1366. RAM má nastavenou na nízkou frekvenci, ale maximálně utažené cl. Moc jsem to využití RAM nezkoumal, ale po spuštění hry si to hned obsadí 8 GB a postuně se plní ví a víc . . . pořád jsou tam ještě 2 sloty volné

Podle momentalne obsazene RAM nebo i VRAM se neda urcit narocnost hry na pamet. Muze slouzit jako cache a v pripade potreby se nevyuzivane bloky prehrajou novymi daty.

no ja mel takovou predstavu M2 120gb -system, pak ssd na hry programy a pak klasiku plotnu na fotky videjka a docasne soubory z netu trebas to by tak nejak slo ne? a stou jednou 16gb ramkou bo to je blbost??

Ano, šlo by to. Ale viděl bych to takto:120GB SSD - Operační systém240GB SSD - Programy2TB HDD - DataV případě náročnějšího používání takto:500GB SSD - Systém, programy500GB SSD - Data ke zpracování (třeba video, fotky, ...) nebo velký SW2TB HDD - Data k záloze, data z renderůJá považuji jednoslotovou RAM za naprostý nesmysl. Vyplatí se to jen když máš v PC "pouze" 8GB RAM. Pokud jich máš 16GB, DualChannel se opravdu vyplatí. Zvyšuje to výkon RAM i o třetinu.

Minus neni muj.http://pctuning.tyden.cz/hardware/procesory-pameti... Pozor, alieni jedou na integrovane grafice, tam je DC znat.

Dual Channel (DC) nezvyšuje výkon RAM "až o třetinu". DC zdvojnásobuje paměťovou propustnost.Takže nikoliv +33%, ale +100%. A reálný dopad?Ten záleží na konkrétním použití PC. V aplikacích náročných na paměťovou propustnost to může být až těch +100% navíc. Ale všude tam, kde na výkonu RAM nezáleží (což je např. i většina her), tak je to mezi nulou a max pár %. Zde je vidět nádherná ukázka DC vs SC v praxi. Koukej na sestavu od TS Bohemia, která má jako jediná 1x8GB (ostatní mají 2x8GB):http://pctuning.tyden.cz/hardware/pc-sestavy/44197... Ve většině testů je to +-buřt. V testu RAM je to prakticky dvojnásobek. A co hry?http://pctuning.tyden.cz/hardware/pc-sestavy/44197... http://pctuning.tyden.cz/hardware/pc-sestavy/44197... Opět +-nic. Někde dokonce to PC i vede. Tolik k té tvé třetině.Zda tedy zvolí 1x16GB nebo 2x8GB bych nechal čistě na něm a jeho plánech do budoucna. Jen připomínám, že 2x8GB u DDR4 je cca to samé jako 2x1GB u DDR2 nebo 2x4GB u DDR3. Také to v té době bylo dost, ale do budoucna to docela komplikuje upgrade a snižuje prodejní cenu RAM . Větší moduly jsou vždy žádanější, protože na ně chtějí všichni upgradovat a zbavují se těch malých, takže ty jsou levnější až bez cenné.Ale 2x8GB je stále lepší, než 2x4GB DDR4. To je naprostý ekonomický nesmysl. Po ekvivalentních 2x512MB DDR2 nebo 2x2GB DDR3 pec neštěkne a s 4GB DDR4 moduly to bude brzy stejné.

Ano, 2* 4GB je nesmysl. Ale jsou situace, kdy se DC opravdu vyplatí. Myslím, že 2*8GB je zatím v pohodě. U herních sestav moc míst na upgrade RAM nevidím. 16GB RAM je postačujících na jakoukoli hru, 32GB je nesmysl. Možná za 3,4 roky to bude mít význam, ale dobře optimalizovaná hra si žádá maximálně 4GB, hůře optimalizovaná může chtít 10GB, ale hru, která by neběžela na PC s 16GB RAM neznám.

2x8GB jsem ochotný tolerovat. Ale praxe už mě naučila, že nemá smysl hlásat, že x yB* RAM stačí a že to bude v následujících z* letech více než dost.*x = libovolné číslo, y = libovolná předpona, z = libovolý počet let menší, než plánovaná životnost PC (beru cca 5 let).Ještě nedávno se úplně stejně mluvilo o tom, že 2GB jsou dost a že 4GB stačí na vše. Také v té době nic, co by 4GB dalo, nebylo. PC z té doby ale běhají dodnes a lidi s plnými sloty malých RAM je draze upgradují. Nedej bože když byly úplní idioti a se slovy "dva sloty jsou dost" ušetřili pár korun na desce...

holatak sem to vymyslel taktohttps://www.czc.cz/178265,184444,189348/kodyco na to řikate??

Dejte desku MORTAR a obyčejné Crucial RAM. Já bych to viděl nějak takto:https://www.czc.cz/178810,178265,157876/kodynebo takto:https://www.czc.cz/176320,176852,168553/kody

Pokud už "K", nešel bych pod PRO4 bez "S":https://www.czc.cz/asrock-z170-pro4-intel-z1... Nestojí o moc více a má lepší chlazení kaskády. Chladič je na celé.

Tak ono vůbec na "K" by byl lepší Haswell, než Skylake.

ani jedna deska nema usb C , a K nehodlám taktovat tak ne-e a ten asus má jinak vyvedene sata konektory-tak proto ho tam mamjak je to s kvalitou asusu v teto cenové třídě?

Deska s USB C to trochu prodrazi. Kdyby se koupil "K" procesor, byla by to skoda sestavu prizabit nejakou B150.https://www.czc.cz/asrock-z170-extreme4-inte... https://www.czc.cz/asus-z170-pro-gaming-inte... Jestli netaktovaci CPU, tak:https://www.czc.cz/asus-b150-pro-gaming-inte... https://www.czc.cz/asus-b150-pro-gaming-aura... V nizsich cenovych hladinach je ASRock kvalitnejsi a lepe vybaveny nez levne Asusy (ale jejich drazsi kousky jsou povedene) a Gigabyte (ktery posledni dobou nemusim vubec). V pripade "Z" desek a nebo pri pozadavku inteligentniho rozlozeni rozsirovacich slotu se nejdrive koukam prave po ASRocku.