» Poradna » Ostatní

Nový fotoaparát

Dobrý večer,rádi by jsme chtěli koupit nový solidní digitální fotoaparát a tak by jsme se podle dostupných funkci,které budeme užívat,tím myslím k čemu budeme chtít fotoaparát používát,pro jaké fotky a tak,chtěli poradit pomoc s výběrem značkou apod.S nynejším nejsme moc spokojeni.Může mi připaně někdo tady doporučit,nějaké stránky,recenzí,diskuzi apod,kde se mohu zeptat,poradit s koupi.Připadně příště napíši více k tomuto pokud to bude někdo chtít pomoc pořešit tady.Děkuji za odpověď.Eliška

Odpovědi na otázku

Asi nejvíc to momentálně žije tady http://digicolor.cz/. Dříve oblíbené a kvalitní fórum na grafika.cz (zrcadlené na fotografování.cz) po nepochopitelných změnách provedených novéým provozovatelem umřelo. Různých webů zabývajících se fotografováním je ale víc, chce to hledat.

Hlavně nějaký který může FOTIT POD VODOU !minimálně 5 m HLUBOKO !

jo se zabudovaným detektorem Kolesy a hlavní od 0.357 nahoru

Tak kde?Pod vodou nebo 5 metrů pod hladinou?Pod vodou je totiž dno. Tam by se blbě fotilo.Nejlepší fór je když někdo říká že umí plavat pod vodou - to je jako zarytej ve dně nebo co?

Chválím, zajímavý postřeh. Si právník ? Ti mají v oblibě bazírování na slově a 2 hodiny se před soudem hádají nad lexikologií než nad vlastním sporem.samozřejmě je myšleno pod vodní HLADINOU a nad dnem ve vodní vrstvě 5 m pod hladinou a tak zhruba m nad dnem, aby jsi si neošoupal břicho..

No Ty musíš mít to lolo řádné když potřebuješ metr nad dnem aby ses neošoupal

Se značkou Vám můžu poradit: Pro náročné Canon, Sony a Panasonic, pro méně náročnější pak Olympus, Casio či Fujifilm. Určitě ne Samsung.

chceš jenom foták nebo objektiv ?obávám se že pod 20 nic dobrého neseženeš

Stačí bez bjektivu,vím,že jsou asi lepší,ale nebudu zrcadlovku tahat na výlety,neco tak akorát,sice nenáročného,ale solidního.Děkuji a nenechám se odradit.Eliška

a stačí podle požadavků, i za cca 1000, projdi si tohttp://digitalni-fotoaparaty.heureka.cz/

pokud chceš něco, co bude dělat slušné fotky i v režimu "namiř a zmáčkni čudlík" ale zároveň to půjde i nastavit na složitejší věci a nebude to velké, tak doporučuju Nikon Coolpix P330, eventuelně starší P300 nebo P310 - jsou zhruba stejné - sám mám P300.Má to dobrou optiku, ale vejde se do kapsy a fotí výborně i za horšího světla. Rozsah zoomu tak akorát. Ale nepíšeš cenovou hladinu, což je problém...

info, kde a za kolik je P330 k mání:http://digitalni-fotoaparaty.heureka.cz/nikon-coolpix-p330/a několik českých recenzí:Nikon Coolpix P330 – kompakt, který nebudete chtít dát z ruky. Test s demosnímky a videemhttp://nikonblog.cz/nikon-coolpix-p330-kompak... Nikon Coolpix P330: do vyšších sférhttp://www.digimanie.cz/recenze-nikon-coolpix-p33...

Ahoj Elisk00. Kolik ti je let? Ví o tom rodiče, že sem píšeš?

Děkuji všem za pomoc a názory.Než si něco solidního pořídim,přečetla jsem si nějaké recenze a ještě to proberu s odborníky,ale u foťáku jsou různé formáty natáčeni videa,např,MOV,AVI,MPEG4.Může mi někdo poradit s těmito formáty,jaké maji výhody,rozdíly apod.Super video to nikdy nebude.Děkuji.Někdy nezáleži na ceně foťáku, jestli je za 4000 nebo 5000,ale jak foti a jak se Vám s ním fotí.Děkuji jinak všem a je to vše potom už vidim diskuzi za ukončenou.Eliška

V tom typu ti neporadím, ale nejpodporovanější formát i pro následný střih a aby ho umělo přehrát co nejvíc PC či tabletů je MP4 (kontejner) s kompresí videa H.264 a audia AAC / AC3 / MP3, MOV nevadí pokud nese stejné kodeky (což často ano), a podle ISO normy.

Děkuji všem za odpovědi, potěšili mě a pomohli mi i při částečném výběru,než se pro něco rozhodnu,ještě poslední věc prosím Vás,kolik by měl být optický zoom dnes u levnějších foťáku,a u těch dražších.Např Fuji JZ 300 má 10 x a dig 4.A levnější kompakty maji např 5x nebo 8x určitě se dá vybrat,ale jinak jsou i duležitější věci,ale přibližně nejměnši zoom kolik by měl být.Nevyznám se,rozhodně chceme koupit 2 foťáky postupně.Každý s jiným záměrem.Tak by mě zajimálo kolik by nejméně měl mít.Aby se dobře co nejvíc přibližovalo.A tak pobně.Jistě je nějaká dnes hranice.Děkuji mnohokrát a děkuji všem.Eliška

Zoom vždy v krajních mezích likviduje zobrazení. Zkreslení plus menší světelná propustnost, dobrý zoom udržitelný v ruce je mezi 8 - 10x, 12x už neudržíš pak stativ. Pro kvalitu je max. 8x, lépe je méně tedy 3 - 5x, vždy je lepší si k objektu dojít než použít zoom, ten nikdy tak pěkný výsledek (pokud to tak není chtěně, z důvodu perspektivy) nedá.

Mám to tedy chápat takto, moc nerozumím.Tak tedy asi tak 8x je tady na dnešní parametry akorát,ale menší je lepší pro kvalitu fotky,např když fotím psa dceru hrad apod.čím blíž tím lépe.Pokud je něco v dálce přiblížim to jak to jde,ale stejně pro kvalitu momentek např věci osob, apod je lepší si dojit.Asi jste mě nepchopil ale pro dobré fotky, jaky zoom nejvíc doporučujete ať už je foťák za 3000 nebo 5000.A do čeho spíš investovat pro laika.Nejsme profesionálove,fotime jen rodiné události výlety apod.Eliška

Nejlepší bude, si někde přístroj zapůjčit, a pak vyfotit se a bez zoomu, hned bude jasné co myslím. Bez zoomu má snímek více světla, je ostřejší (nemusela probíhat tak složitá korekce), nemá tolik vad, se zoomem je to kompromis, přiblížím ale kvalita půjde dolů. Navíc čím větší má objektiv zoom, tím hůře fotí za okolností bez zoomu (objektiv na pevno nelze sejmout, a světlo musí procházet většinou soustavy vždy), musí být pak optika velice dobrá na to, aby to kompenzovala, a to se u levných foťáků nedá do ceny dostat.

Prostě, já osobně bych mýdlovou krabičku nekoupil s optickým zoomem větším než 5x.

Ahoj, Ten nikon coolpix p300 ma zoom 24-105 coz povazuju za optimalni, hlavne těch 24 mm je super na foceni v mistnostech apod. - vsechno se ti tam vejde, nemusis couvat aby se ti na fotku veslo vse co chces.V principu lze rict, ze zoom vyssi nez 5x bude mit nejspis problem v horsim svetle, zvlaste u malych fotaku s malymi objektivy. Tech 5x je ok, sam nejvic pouzivam tech 24 mm.Video je v pohode jak mp4 tak mov, z kazdeho fotaku mi leze neco jineho a nevadi to.

Kvůli skvělé světelnosti, kvalitním fotkám za špatného osvětlení jeden z těchto tří:http://www.olympus.cz/site/cs/c/cameras/digital...

FujiFilm S4500