» Poradna » Mobily

Nový dotykový mobil

Zdravím,chtěl bych poprosit o radu ohledně nového mobilu. Doteď jsem používal mobil s klasickou klávesnicí, ale už dosluhuje a asi bych měl jít s dobou Rád bych se s cenou nedostal přes 3500. Nepotřebuji nic náročného, žádné speciální aplikace apod. Hlavní je pro mě volání, psaní (rád bych, aby na něm šlo zvolit i alfanumerickou klávesnici), nesekající internet a hodil by se i slušný foták. O víc nestojím a nepotřebuji.Moc díky, pokud někdo něco slušného poradíte. Zatím mám vyhlédnutou Nokii Lumia 520

Odpovědi na otázku

Pokud se Ti klepou ruce, tak dotykáč ne! Levných dotykáčů a v záruce je na bazarech plno, díky těm co se koupili a nemohou se trefit na klávesnici

pokud hodně píšeš, tak si kup zas něco s klávesnicí - třeba nějaká Nokia Asha vyšší třídy nebo tak něco. Takové telefony už maj wifinu, umí na net, ale přitom maj i klávesnici a rozhodně maj lepší výdrž baterky než všechny smartphony.Protože psaní sms na dotykovém displeji, zvláště když telefon nemá mít displej 5 palců, je prostě nepohodlné.

Co se tyce te vydrze tak ona i ta Lumia 520 vydrzi tyden kdyz nejsou zapnuta GSM Data (s e zapnutymi tak den). Nejvetsi zrout pri beznem pouzivani je prave toto . Mozna by bylo vhodnejsi ale pockat na Lumii 525 (ma vic RAM).U Asha mas problem s tim ze ten web prohlizec je preci jen dost omezeny. U Lumie 520 je IE 10 a za pul roku tam bude IE 11 + tam mas moznost nainstalovat si alternativni prohlizec.Jinak to psani SMS na dotykovem mobilu je porad radove pohodlnejsi nez na klavesnici beznych telefonu. Na obyc telefonu pisu SMS 3 minuty a vic, na Omnii W bezproblemu pod minutu. Samozrejme cim vetsi LCD tak pochopitelne lepe. Je hlavne treba si uvedomit, ze snaha trefovat se presne do pismenka je kontraproduktivni (vetsinou se pak clovek netrefi), protoze SW je optimalizovan na to vybrat tlacitko s nejvetsi plochou doteku. Tedy casto mene snahy = presnejsi a rychlejsi psani.