» Poradna » Notebooky

Nový domácí notebook kolem 20.000,-Kč

Dobrý den,můj starý notebook už umírá. Je to Lenovo ThinkPad R500 a po 13 letech už má, myslím, nárok.Potřeboval bych poradit s náhradou.Peněz už moc není (ono v invalidním důhodě je to i pochopitelné) a tak rozpočet je +- 20.000,- a aby také jak morálně tak i fyzicky brzy nezastaral.Baterie mě nezajímá, zvuk taky ne (mám externí rep.).Nejlépe ThinkPad neb s ním mám dobré zkušenosti.Předem díky za rady.

Odpovědi na otázku

zial mas maly rozpocet, a to hlavne, co ti bude chybat je kapacita SSD. Ten sa ale da vymenit resp. doplnit o dalsi SSD/HDD, takze oporucamhttps://www.alza.cz/hp-probook-455-g7-d627495...

Pokud baterie nezajímá, máte externí repro, je vůbec třeba NB? Proč to musí být NB, když se nepřenáší?K čemu to bude sloužit? Budou se na tom hrát i hry?

Hry se hrát nebudou, velký SSD disk nepotřebuji neb mám 2 terabajtový externí. A bohužel se sem tam přenášet bude a to do nemocnice.

https://bit.ly/3ttZuMyMělo by to vyfiltrovat jen Lenovo na ALze. Vyberte si tam Thinkpady, když je chcete a vyberte si dle libosti. Hlavně ať to má buď Intel 11generace, případně AMD Ryzen 4000, nebo 5000.

Tak zkusím znovu odkaz, nějak to nefachá:https://www.alza.cz/levne-notebooky/18842920.htm

Čistě dle specifikace, třeba tento:https://notebooky.heureka.cz/lenovo-thinkpad-e15-20t80... - sice má disk jen 256GB, ale třeba by ti stačil.Ale lepší když si otevřeš někde pokročilé vyhledávání na (czc.cz, alza.cz, heureka.cz apd.) a zadáš si tam parametry co požaduješ a pak sem napíšeš mezi jakými notebooky se rozhoduješ.

nebo třeba HP ProBook 455 G7 12X18EAhttps://notebooky.heureka.cz/hp-probook-455-g7-12x18ea/

Já su stará škola.HP dobré tiskárny, ale notebooky nic moc.Lenovo je to nejlepší.Myslím to samozřejmě jako legraci.

stará škola by měla trvat na tom, že jediné pořádné Thinkpady byla řada R od IBM!

No to jo, ale na něco tomu podobného halt nejsou finance a je potřeba si to přiznat. Ale ty R ..., který NT teď vydrží 13 roků.A toto: https://www.datart.cz/e15-gen-2-15-6fhd_ips_ag_... Ježíši to je dlouhé, tak se omlouvám.

Já mám dobré zkušenosti s IBM řady T...

256 by bohatě stačilo. Stejně si filmy, pdf, seriály atd. ukládám do externího disku. To E je začátek ThinPadů a všude možně na diskuzích píšou, že to snad ani není ThinkPad.Mně by se však líbil.

ta heureka je spravena jak u debilov, odkazuje na roznu konfiguraciu notebookov. Ak je to s rovnakym procesorom, tak kludne kup aj lenovo, ja momentalne kopem za probook...

jj, moje zkušenost je bohužel taková, že Leninovo to od dob kvalitních Thinkpadů T a W a slušných levných Thinkpadů L, dosti kvalitativně a konstrukčně doje*alo, jak by se asi řeklo na Slovensku...Kdežto u HP i ty levně plastově vypadající Probooky slušně drží.

Tož tyto:https://notebooky.heureka.cz/lenovo-thinkpad-e15-20t80... https://notebooky.heureka.cz/lenovo-thinkpad-e15-20t80... https://notebooky.heureka.cz/lenovo-thinkpad-e15-20t80... Akorát moc nerozumím rozdílům mezi nimi.ThinkPad bych fakt moc chtěl, neboť předchozí zkušenost je víc než dobrá.

první má výkonější procesor a víc RAM. druhý a třetí jsou rozdílné akorát ve velikosti disku, pokud jsem se správně díval. pokud ne, tak mě někdo určitě opraví. nicméně chybu neuděláte ani s jedním.

Děkuji za odpověď.Jak to vlastně dnes je?Koupím, příjdu domů, nastavím základně Windows a jedu.Nebo je potřeba něco dělat s Biosem atd.?

Stojí ten první za rozdíl cca 6.000,- Kč?

Záleží, co se s NB bude dělat. Na normální žvýkání a net dle mého není důvod připlácet.Jinak ano, pustíte, nastavíte OS a je to.

Tak tedy není co řešit.Koupím tento :https://www.datart.cz/e15-gen-2-15-6fhd_ips_ag_... Každopádně všem děkuji za pomoc a rady.

https://www.youtube.com/watchnedas tam klasicky 2,5" disk, na druhej strane tam das 2x M2.. len aby si vedel.

Tak tomu nerozumím.Promiň.Je to důležité?Nemyslím to ironicky, fak tomunerozumím a tudíž nevím.

tak to musis vediet ty, ci najblizsich 5-7 rokov co ten notebook budes mat chces pridat napr. 4TB HDD alebo ani nie. Ten externy disk co mas by si na tie data mal pouzivat iba ako na zalohu, resp. mat externych diskov viac.. Tu si mozes dolozit interny disk a externy disk pouzit ako zalohu

Externí mám 2x každý u jiného notebooku rodinného příslušníka. Mám Toshibu, ten první drží už snad 100 let a teď ho má máma a furt funguje, velikost 500 G. Teď k vánocům jsem dostal ten 4 tera a zase Toshiba tak doufám, že vydrží stejně dlouho. Oba jsou HDD.

Omluva 2 Tera.

tiez lenovo ma len 1 slot na RAM, HP ma 2 sloty. V pripade lenova som podrobne nehladal, ale odhadujem, ze tam je 8GB ram a ked budes chciet zvacsit, tak ju musis vyhodit a kupit vacsiu, pri HP len doplnis dalsich 8,16...

Ano je tam 8 GB, na druhou stranu doteď jsem měl 2 a stačilo to.Já vím,že tento můj argument je na facku, ale co už.Kolik ta 16 GB paměť na výměnu eventuelně stála kdyby náhodou ...

to nieje podstatne kolko stoji teraz, ale kolko bude stat ked sa rozhodnes ju kupit. Uz som to raz pisal, kludne kup lenovo, ja mam thinkpad E450, ale mam aj probook 650 G3, a je mi aktualne sympatickejsi.

No to máš pravdu. Jaká je dobrá značka těch pamětí.Poměr cena výkon.V určité situaci se to může vyplatit rovnou při koupi vyměnit.Tu menší někomu darovat, klidně zadarmo, byl-li by o to zájem a je hotovo.Tedy pokud to má logiku.

pokud tomu nerozumíš, zeptej se na možnost navýšení RAM přímo u prodejce a nech si od nich poradit. Pokud to prodejce nedělá, nech si to udělat v servisu - oni osvědčenou značku pamětí určitě mají.Nemá smysl aby laik řešil tyhle věci, když tomu nerozumí - taky nebudu řešit značku žárovky do auta, protože si ji stejně nevyměním sám a servis prostě nějaké má k dispozici a buď dá na výběr, nebo ne.

To je fakt.

Jo jsem zapomněl, ovlivní to záruku?

ne, ani kdyby sis to dělal sám tak ne (pokud něco nepokazíš).

A má tu někdo servis v okolí Přerova, aby to vyměnil?Pochopitelně to zaplatím a jako bonus daruji tu 8 GB.

nemá smysl dopředu špekulovat. Vyber konkrétní model a prodejce, zeptej se na možnost dodání s navýšenou RAM za příplatek přímo u prodejce a pokud to nepůjde, tak teprv hledej servis. Autorizované servisy Leninovo určitě není problém dohledat a nejspíš najdeš i nějaké další PC servisy - přidání RAM není až tak složitý úkon pro někoho, kdo v oboru dělá.

Máš pravdu a děkuji za pomoc.

ak potrebujes viac RAM, tak kup rovno model s viac RAM. Ja som ti to nepisal preto, aby si rovno dokupoval, ale preto, ze ak v buducnosti usudis, ze to je malo, aby si vedel ake moznosti upgradu mas.

Kurňa chlapci, to mně nedělejte, já su pak zmatený.Na filmy, internet, knížky a zpávy od doktorů (PDF) stačí 8 nebo 16?

8 zatial staci, ale aby si to nemal jednoduche, tak 16 v desktope mam od 2013 = 8 rokov ;) V notebooku mam ale 8, viac je zbytocne

8 GB RAM v pohodě na tohle stačí, ale je vhodné vědět, že tam máš jeden volný slot a když začne během let být Windows aktualizacemi víc nenažraný, tak necháš prostě RAM přidat.

Uf, takže je to v poho.Tedy Vám popřeji dobrou noc a ještě jednou moc děkuji.

Můžu s kterýmkoliv s nich udělat chybu?

U toho posledního je operační systém DOS.Co to je? Mám se bát?Celý život používám Windows.Jo a ještě ten první má za čtverkou 650 a druhý a třetí pouze 500.Je to důležité, popř. v čem?Dík.

dos=bez win, pokud umíš nainst sám, můžeš přenést licenci ze starého pc4650U = 6 Cores, 12 threads4500U = 6 Cores bez HT4700U = 8 Cores bez HTTAkže já osobněhttps://www.lenovoshop.cz/lenovo-thinkpad-e15-gen-2... pokud neumíš ist win, vzal bychhttps://www.lenovoshop.cz/lenovo-thinkpad-e15-g2-ry...

Díky, vezmu to první a snad už někoho svým šarmem přesvědčím aby mi to udělal. Snad v rámci nákupu.

když se ptá co to je dos, tak nemá smysl brát něco bez Windows.

No jo, ale na stávajícím, tom co umírá, desítky mám a prý to jde nějak převést. Uvažuju tak, nevím jestli správně, že koupím notebook, někdo přjede (kvůli epilepsii nemám řidičák) předělá to a já zaplatím za notebook, dopravné a předělání těch desítek.Jde to tak?

Notebook s Windows tě při stejné konfiguraci přijde jen cca o tisícovku víc. Myslíš, že čas toho člověka, co se s tím bude babrat, vyjde levněji?

Souhlas, ale co jsem hledal, tak ho nikde nemají.Asi jsem blb, ale všude jen 4500, s dotupností cca za měsíc (a kdoví jestli).Tu 4650 jsem nenašel.Jinak máš pravdu, ta tisícovka navíc je v poho a v konečném důsledku to výjde levněji.

vymyslas jak panna pred yebackou. Uplne prvy prispevok mas notebook, okamzite dostupny, v tvojej cene, kup ho a nevymyslaj.

to se nevyplatí, pokud ti to neudělá kámoš za flaškumám známého v olomouci, možná by ti s tím mohl pomoct, pokud tedy nekoupíš s win tenhttps://www.lenovoshop.cz/lenovo-thinkpad-e15-g2-ry... já osobně bych si za inst win a dopravu řekl aspon 1000kč, ale bydlím hodně daleko, jestli chceš můžu se ho zeptat, zda by měl zájemkdyžtak mi napiš na mail

Pokud si vezmeš max. 2.000,- tak bych do toho šel.Tvůj e-mail jsem nikde nenašel.

stačí mne zadat do google, n a mých www najdeš email

Už.

odpoved mas v emailu

A to jsem myslel, že už jsem si vyybral.Nejvíc mě oslovili první a poslední.Tak který?Rozdíl v ceně je tam cca 4.500,-.Vyplatí se? A ne že se mě budou roob a Albert winter smát, že su nerozhodný.

Tak všem děkuji za rady, názory a pomoc, obzvláště bandolier.wz.Nakonec kupuji:https://www.lenovoshop.cz/lenovo-thinkpad-e15-gen-2... Ještě jednou díky a mějte se.