Nový CPU do notebooku

Zdravím,

je možné do notebooku Asus F3Tc s CPU AMD Turion 64 MK-36 2GHz dát jiný, např dvoujádrový nebo výkonější procesor?

Odpovědi na otázku

v podstate ano, ale kde ho chces sehnat? jedine v servisnim centru asus. take jsem tak menil cpu v mem aceru.

JE to mozne,ale len v servise a vzhladom na to se ked trochu priplatis tak mas NOVY ntb so zarukou tak sa to uplne NEOPLATI

pokud by to vyšlo třeba do 4k, tak by to nebylo zas tak špatný. Už jsem si na něj zvyknul

www.okcomputers.cz ... myslím,že výměna není problém

Pokud jsi šikovný a nebojíš se, je možné si vyměnit procesor sám. Sám jsem si tak měnil P3-M 1 GHz za 1,2 GHz (nic výkonnějšího do dané patice už se nevyrábělo v rozumném množství).
Je pouze nutné si předem ověřit kompatibilitu použitého chipsetu a nepřekročit TDP. Problém ovšem je, že je pro to nutné notebook rozebrat asi z poloviny, což se neobejde bez jistého drobného násilí než člověk přemůže různé plastové jednosměrné západky. To chce trochu odvahy, aby se člověk nebál trochu páčit a prohýbat plasty svého notebooku, ale zároveň rozum aby ty západky neulámal. Každý notebook se skládá jinak, nezbývá než povolit všechny šrouby které člověk uvidí a hledat kde asi jsou ty západky a jak na ně.

V každém případě dělat to sám před uplynutím záruky je blbost.

Procesor bych nakoupil na ebay, v krámu se to většinou nesežene.

našel jsem stránku s turiony. 2.3GHz dual core vychází na 175 USD, 2.4GHz dual na 255 USD. Nevím, teda jak s dopravou... Ale řekl bych, že i tím 2.3 dual si výrazně pomůžu oproti jednomu 2 GHz jádru.

Instalace nebude problém, čistil jsem žebrování, když jsem dával ramku a k CPU je snadný přístup už po odebrání zadního krytu a chlazení. Ještě si pořádně ověřím socket a asi ho objednám.

Jinak stránka s CPU tady:
www.starmicro.net ... 2.3 GHz
www.starmicro.net ... 2.4 GHz