Novsie CPU od AMD vs. Cool'N'Quiet v BIOS-e - povolit ci zakazat ?

Zdravim,mam dilemu... povolit ci nepovolit Cool N Quiet pre CPU AMD rady FX-???? (konkretne mam FX-6350 cize 6-jadrovy). Cital som napriklad tu: http://forums.amd.com/game/messageview.cfm ze udajne uz ma CPU AMD tejto rady zabudovanu technologiu nejaku chladenia procesoru (znizovania napatia v ramci produkovania mensieho tepla + v ramci lepsiej uspory energie). Otazka znie, ci a preco to mam resp. nemam pouzivat v BIOSe ? Tuto starsiu funkciu COOL 'N' QUIET. Co vy na to ? Dokonca aj UEFI BIOS na mojej doske ASUS M5A97 EVO R2.0 ma hodnotu u CnQ standardne nastavenu na "Disabled by CPU"Diky za nazory, rady a vase skusenosti s tymto nastavenim.

Odpovědi na otázku

Proto já osobně vypinam jenom APM , ale C6, C1, C&Q nechávám zapnute

Pokuď nebude problém při taktování tak jednoznačně zapnout...Při malém vytížené skokově klesá frekvence,voltáž CPU.Velice užitečné.